Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha valaki tiszta szívű,...

Ha valaki tiszta szívű, szeretetteljes és segítőkész hívő, de egyben meleg ember is, öt miért veti meg a Biblia?

Figyelt kérdés

A Biblia azt írja hogy "mocskos" és "tisztátalan" aki meleg, s hogy "Halállal lakoljon", de kérdem én, kinek mi köze van ahhoz hogy ki mit csinál magánéleti ügyeiben? Ennyi erővel vessük meg azokat az embereket akik rendszeresen néznek drámákat, mert ott (csak mint felszín, illetve tartalom kiemelés segítő) embereket gyilkolnak le sokszor stb...


Arról nem tehet egy meleg ember sem hogy fiúként a férfiak érdeklik, nőként a csajok, mert ez hajlam. Nem akar senkinek se rosszat. Mindössze szeretettben szeretne élni valakivel.


Tegyük fel, hogy valaki meleg, de egyben jóságos ember, tiszta lelkű, szeretetteljes és segítőkész, öt mégis "Halállal lakoltatna" a Biblia, csak azért, mert egy olyan hajlama van, amiről nem is tehet!


Ez mégis hogy lehet?


2012. jún. 26. 22:53
1 2 3 4
 31/34 HudsonHawk ***** válasza:
Te nem, de Isten igen.
2012. júl. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 Srapnel ***** válasza:
Hány olyan dokumentált esetet tudsz mutatni, amelyben valaki 20 centit nőtt (felnőtt korában), csak azért mert Isten akarta?
2012. júl. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

@ Srapnel:


< "Ne haragudj, de szerintem nagyon nem jók a párhuzamaid."


Melyik nem jó? Szerintem jók, csak lehet, nem érted. Sőt, akkor is lehetnek jók, ha érted, de nem értesz egyet velük. >


Egyik sem. De inkább maradjunk abban, hogy én vagyok a h.lye, ezért nem értem, mint hogy részletezzük. :D


< A hozzászólásod megmosolyogtató részeit csak azért nem ismered föl, mert teljesen laikus vagy, ami utóbbi körülmény nem róható föl neked, viszont ettől a hülyeség csak hülyeség marad. >


Ok, mondom, én vagyok a hunyó; de azért ez érdekelne, hogy melyek azok a megmosolyogtató részek pontosan. Kiemelnéd?

(Annak azért örülök, hogy legalább egyszer megmosolyogtattalak. :D )


A következő bekezdésedet nem másolom be, elég annyi, hogy valamit nagyon belém akarsz beszélni...

Eszem ágában sincs más szakterületébe beleavatkozni, pláne nem felülről. Nem tudom, miféle "érvelésre" gondolsz; ha a beidézett mondatra, akkor tessék, rakjál helyre: linkeld be a mindent eldöntő, cáfolhatatlan kutatási eredményeket.

Amit én bemásoltam az 1. válaszoló linkjéről, azt NEM tudományos érvként gondoltam. Azért annyira tök nem vagyok. :P


< "Kutatási eredmények pedig találhatók a neten is pro és kontra, tehát attól sem leszünk okosabbak, ha bemásolgatjuk a linkeket."


Ezzel szemben te pont ezt tetted. >


Ezt is megmutathatnád, hogy hol és mit; tudomásom szerint egyetlen darab tudományos kutatás leírását vagy eredményét sem linkeltem be egyik oldalról sem.

Az egyetlen link, amit az 1. válaszomban másoltam, egy tanulmány, mint jeleztem is.

2012. júl. 8. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Már megint én... :D


Eszembe jutott két videó, amiket nemrég találtam.


[link]


[link]


És még az is, hogy senki nem gyilkolászik melegeket, legalábbis az ószövetségi iratok alapján. Sem keresztények, sem zsidók.

Ellenben egy új kérdésnél mutatott egy felhasználó néhány linket egy kis magyarázattal; egyes - nem kis létszámú - muszlim körökben bizony halálbüntetés jár a melegeknek.


Üdv. :)

2012. júl. 8. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!