Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Sátán csábítása voltaképpen...

A Sátán csábítása voltaképpen azért nagy, mert sokkal emberközelibb mint Isten?

Figyelt kérdés

Tudom jól, hogy Isten szemében a Sátán rossz. De én úgy vélem, a "rossz" az relatív kifejezés. A Sátán ugyanis rengeteg olyan tulajdonságot kedvel, amik IGENIS emberközeliek, mindenkiben megvannak, csak valaki szégyenli ezeket bevallani, nem képes szembemenni velük.


Ilyen például a szexuális falánkság, a kapzsiság, az erőszak szeretete, a hatalomvágy, a halhatatlanság iránti vágy, pusztítási, ocsmány dolgok iránti vágy stb... Ezek bizony belénk vannak kódolva, csak sokan nem képesek a belső démonaikkal találkozni, illetve elnyomják magukban.


Az ember belül imádja a pusztítást látni, élvezni azt, Ha nem így lenne, világhíres drámák sem léteznének. Nem lenne kultikus film a Gépnarancs, Tégla, Fekete Hattyú stb... Ezek a filmek őszinték és emberiek, de egyben mocskosak is. De az EMBERIN van a hangsúly! Mi emberek

ilyenek vagyunk, álszenteskedés lenne ezt tagadni.

Nektek mi a véleményetek erről?


2012. jún. 28. 08:32
1 2 3 4
 1/33 Pietrosol ***** válasza:
33%

Szia!


"Szép az Isten,de annyira idegen!

Rút az Ördög,de nem hagy hidegen!"

2012. jún. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
0%

Ha Isten szemében a Sátán rossz,akkor saját magát is rossznak tartja.Ugyanis a Sátán Isten egy része,és Istenben ugyanazok a tulajdonságok megvannak,amik a Sátánban:Ítélkezés,pusztítás,gyilkolás,szeretetmegvonás,kínzás....

Továbbá Isten az embert saját képére teremtette.Ha az ember szexuálisan falánk,kapzsi,szereti az erőszakot,stb...akkor Istenben is ugyanúgy jelen vannak eme tulajdonságok.

Megemlíteném még a kísértést is,ami "tipikus Sátáni tulajdonság"de a Bibliában Istenre is jut ilyen szerep.A Sátán csábításának emberközelisége tehát nem nagyobb,mint Istené.

2012. jún. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Vajon a "Sátán" valóban rossz lenne vagy csak a a középkori kereszténység torzításai vannak hatással a napjainkra is?
2012. jún. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

10:45


Én magam is írtam kérdésemben, hogy a "rossz" fogalma relatív. És egy csomó "sátáni" dolog nagyon is emberközeli, élvezetes dolog.

2012. jún. 28. 10:47
 5/33 anonim ***** válasza:
53%

Én nem tartom magamat olyannak amit leírtál. Felesleges általánosítani. Nem vagyunk egy szinten, vannak akik primitívek, állatiasabbak és vannak akik már magasabb szinten állnak.

A szürke rétegben megtalálható ez a kettősség, általában azokra igaz, hogy el kell nyomni magukban a "démonaikat". Akik már tiszták, egyre jobban vágynak a fényre, nincs bennük olyan késztetés ami visszahúzza vagy el kellene nyomni.

2012. jún. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
72%

Nos szomoruan olvasom némely tudatlanságban szenvedö társaim hozzászolásait.

Egy valamiben értsünk már egyet.Sátán nem része istennek.

Saját fia is elmondja, hogy van kezdete, és lényegében,nemteljesen vannak egy szinten az Teremtövel akinek sosem volt kezdete.

Ezenfelül, amikor a biblia elején irja(1Mózes 1:27), hogy teremtsünk, akkor már itt a teremtő beszélget a fiával, ami összhangban van a Példabeszédek 8:30-al, amikor Jézus kijelenti, hogy az Atyja mellet volt mint mester munkás.

Ez azt jelenti, hogy a teremtő a Fiával közösen hozták létre a többi élölényt igy azt az angyalt is akit lázadozása miatt Sátánnak nevezünk.

És minden teremtése igen jó volt nem tett bele semmi rosszat. az angyalok ép ugy szabad akarattal rendelkeznek, mint mi, és maguk dönthetnek a teremtő mellett vagy ellene, mint tapasztalhatjuk, ezért azokat az angyalokat akik csatlakoztak Sátánhoz, démonoknak nevezzük, "Jó" démon meg nincs.

Nem ésszerü a teremtöt ezzel vádolni, mert ez már a szent szellem elleni káromlásnak minösül,ugyan ugy ahogy a Farizeusok is azzal vádolták Jézust, hogy Sátánnal üzi ki a démonokat az emberekből. NANA.Tessék a kijelentésekkel vigyázni.

2012. jún. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 pelgrim ***** válasza:

Nem, a sátán nincs közelebb hozzánk mint Isten; Isten bennünk és körülöttünk mindenben jelen van, a sátán azonban nem létezik. Isten mindenütt jelen van, a sátán nem fér meg mellette. A sátán nem több mint kibújó a saját felelősség alól. Istenem kívül nem létezik semmi, minden benne és általa megy végbe, benne a sátánnak nincs helye.


Az ember vágya az Isten leghatékonyabb eszköze, a fejlődés hajtóereje. A „szexuális falánkság” nélkül például az emberiség már rég kihalt volna. Igen a vágyakat Isten ébreszti bennünk, nem a gonoszságra, a pusztításra, az ocsmányságra, hanem a boldogságra. És itt téveszti el az ember, némelyek azt vélik, hogy a nagy vagyon, vagy hatalom az ami meghozza nekik a boldogságot, mások a pusztításban vagy ocsmányságban lelik pillanatnyi örömüket.


Csak kevesen látják be, hogy a boldogság, vagy az örök élet, az örök ifjúság iránti vágy nem rossz, hogy az az Isten ajándéka, annak köszönhetjük mindazt amit eddig elértünk.


Erről szól a hegyi beszéd is: „Boldogok a ….” A vágy magában hordja a beteljesülés ígéretét.

2012. jún. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező...

Én bevallom neked, hogy bennem megvan minden, amit te és sokan "sátáninak" mondotok.

De előbb trancsíroznám szét magam, mint hogy egy érző, intelligens lényt bántsak vagy kínozzak.

A hatalom vágyról annyit, hogy szerinted egy koszos kis embernek van hatalma? Ez önmagunk teljes becsapása csak.

Korlátok között lehet és csak akkor, ha támogatnak.

2012. jún. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Régen szerettem a horror filmeket nagyon, ma már hányok szinte az össze ilyentől. Nekem nem ígényem látni azt, hogy érzelmekkel teli emberek belei hogy kenődik szét egy idióta által, aki izgul a szervekre. Amikor meg viccet csinálnak az egészből, az inkább szánalmas és nevetséges. Tényleg erre lenne igény? Erre izgulnak az emberek, hogy valami undormány, hogy zabál meg csecsemőket? És akkor én vagyok a beszűkült hülye, aki nem rajong a csodálatos természetért...Megnézném egyszer, ahogy egy ilyen fanatikus természetimádó ...-nak eszik a családját az oroszlánok, meg őt is és közben kiabál, hogy Isteni a természet, imádom!

A Sátánt pedig nem lehet relatívként kezelni, ha létezik mert az Isten sem relatív. Ha mérni kell bármi valamihez, akkor Istenhez kell, aki a szeretet, igazság és nem egy szakállas ember.

2012. jún. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Kedves hozzá szóló. ha nem létezne Sátán akkor az egész kereszténységnek nincs alapja. Minek jött létre?

Ezenfelül maga a teremtő,és a fia sem tagadták a létezését, lázadását, ezért is írták le, tudjuk, hogy jelenleg mi miért történik?.

A bibliában maga a teremtő is beszélgetést folytatott vele, olvasd el a Jób könyve 1,2. részeket.Vagy itt a teremtő saját magával beszélget? Ez felettébb ízetlen tréfa.

Nem beszélve Jézusról akit háromszor is próbára tett. Azt sem mondhatjuk, hogy Jézus tökéletes lévén saját bűnös hajlamát nyomta volna el.Az írás azt mondja hogy Ő bűntelen volt, akkor hogyan akarta volna saját maga a rosszat,és miért mond egy nem létező személynek ilyet,hogy:Távozz tőlem Sátán.Amit említettél az a Biblia leírásának kiforgatása.

2012. jún. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!