Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az Iszlám, mint kersztény/kere...

Az Iszlám, mint kersztény/keretyén leágazás?

Figyelt kérdés

A Nagy naptárhamisítás könyvben olvastam valami érdekeset.

Hogy az Iszlám elöbb alakult ki, jött létre,körvonalazódott az eddig hittnél. Már a 4. században meglehetett a magja. Akései antik világból ered.

De bevallompontosan nem értettem.

Hogy az Iszlám a korai kereszténységből alkult ki vagy vált le.

Ezt az is muttaja,miszerint ariáni a hozzáállása Jézus megítélésében.

Mert,hogy Arianus valami olyan tant terjesztett,hogy Jézus nem maga Isten,nem egyenlő Istennel.

Meg, hogy dogmatikusan véve Jézus fontosabb, mint Mohamed.

Mert,hogy szerintük is visszatér és hozzákezd az utolsó ítélethez.

????

Ha ez igaz akor kérdem én,hogy az Iszlám lehet a kereszténység egy leágazása?



2012. júl. 3. 18:46
 1/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat a helyesírásért !

Mohamed is mondott valami olyasmit miszerint Istennek nem lehet fia és nem lehet senkinek a fia.

Mert hozzá hasonló lény nincs.

2012. júl. 3. 19:05
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ez igaz akor kérdem én,hogy az Iszlám lehet a kereszténység egy leágazása?"


Ha igaz lenne, akkor lehetne, de nem igaz :D Tény, hogy vannak keresztény gyökerei, de ahogyan a kereszténység sem a zsidó vallás egy változata, úgy az Iszlám sem a keresztényé.

Egyébként épp a muzulmán országok léte az egyik legfőbb cáfolat a nagy naptárhamisítás ellen.


Az Iszlám szerint valóban nem lehetséges, hogy Isten három személyű legyen, vagy hogy Istennek fia legyen.

2012. júl. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%

Az iszlám eredetileg az arabok vallása. A gyökerei pedig egészen Ábrahámig visszanyúlnak. Ábrahám elküldte magától a szolgálóját és a tőle született fiát, Izmáelt, hogy ne legyen konfliktus a feleségétől született fiával az örökség körül. Ebből a 4000 éves családi balhéból ered az arab-zsidó viszály.

Izmáeltől származik az összes arab nemzet. Mohamedig különböző hiedelmek alakultak ki az egyes nemzetekben, de nem szerveződtek egységes vallássá. Mohamed fogta össze ezeket a közös gyökerű csoportokat.

(Válaszom emlékezetből van, egyes részei pontatlanok lehetnek, de nagyjából ez áll össze a Biblia infóiból és a történelmi tényekből.)

2012. júl. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én valahol úgy olvastam, hogy az iszlám egy nagy mix. Van benne egy kicsi a zsidó vallásból, van egy kevéske kereszténység pluszba egy csipetnyi törzsi vallás (asszem Allah eredetileg valami Holdistennő volt). Most, hogy ez mennyire igaz, nem tudom. Itt, a fórumon olvastam olyat is, hogy szovjet orientalisták (Morozov és Klimovics) írtak az iszlám kialakulásáról, ők - ha jól emlékszem - az orosz területeken élő bennszülöttek sámánista vallásaiból is felfedezni vélnek elemeket az iszlámból. Középiskolában meg olyat tanítottak, hogy még a Buddhizmusból is befigyelt egy kevés... Ki tudja. Az eredeti mesét, miszerint Mohamed - az analfabéta - lediktálta az egészet, nem hiszem el.
2012. júl. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 eric_one ***** válasza:

Érdekes olvasmány ebben a témakörben:


[link]

2012. júl. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!