Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hitt-e Istenben Einstein?

Hitt-e Istenben Einstein?

Figyelt kérdés
2012. júl. 7. 04:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
A legteljesebb mértékben!!!!!!!!!
2012. júl. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 mantis religiosa ***** válasza:
73%
A sajátjában mindenképp.
2012. júl. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Nem könnyű kérdés... Régóta dobálózik mindkét oldal a különböző idézetekkel, melyekkel a saját álláspontjukat kívánják alátámasztani. Úgyhogy ezt lezárandó utánanéztem. :D


Einsteint zsidó szülők gyermeke volt; a források egy része szerint kapott vallásos nevelést otthon, más része szerint nem. Az biztos, hogy katolikus iskolába járt. 12 éves koráig mélyen vallásos volt, de ekkor változás történt. Nem hitt a személyes (= "keresztény", "bibliai") Istenben; de nem lett ateista sem.


Tömören:


< He believed in the god of Baruch Spinoza, but not in a personal god, a belief he criticized. He also called himself an agnostic, and criticized atheism, preferring he said "an attitude of humility." >


< Einstein used many labels to describe his religious views, including "agnostic" "religious nonbeliever" and a believer in "Spinoza's God." >


Részletek:

[link]


Egy idézet ugyanonnan:


"In view of such harmony in the cosmos which I, with my limited human mind, am able to recognize, there are yet people who say there is no God. But what really makes me angry is that they quote me for the support of such views."


Különösen ajánlom az ateisták figyelmébe. ;)

2012. júl. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12%

Majd egy szótárt is mellékeljél magad mellé, köszi.


aláírás: egy tudatlan egynyelvű...

2012. júl. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

^

1. Tessék, itt van a szótár:


[link]


Én ezt használom angol nyelvű cikkek olvasásakor és fordításakor; sokkal jobb, mint a Google-fordító.


2. Nem az én hibám, hogy nem voltál képes nyelvet tanulni sem az iskolában, sem magánúton.

Ha javasolhatom, inkább el kellene kezdeni a tanulást, mint hogy folyamatosan itt nyikorogsz, amikor egy-egy kérdésnél vagy válasznál angol nyelvű linket másol be valaki, vagy angol szöveget ír. A neten vannak nagyon jó anyagok és programok, amikkel el lehet kezdeni a hiánypótlást.


3. A linkelt Wikioldal kizárólag angol nyelven létezik. Ezt még az is láthatja, aki nem beszél angolul, mivel bal oldalt nincs Egyéb nyelvek menüsor.

2012. júl. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia Istenében, vagy egyáltalán magában az emberi istenképben: nem.

Egy termtő erőben, vagy felsőbb hatalomban, amit Istennek nevezett: igen.

2012. júl. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy felsőbb hatalomban hitt, de teljes mértékben ellenezte az egyházakat.
2012. júl. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
:D Jo olvasni a sok talalgatast... Talan ugy volt vele mintg Stephen Hawkins...
2012. júl. 7. 14:59
 9/14 anonim ***** válasza:

"I received your letter of June 10th. I have never talked to a Jesuit priest in my life and I am astonished by the audacity to tell such lies about me. From the viewpoint of a Jesuit priest I am, of course, and have always been an atheist."

magyarul " Egy jezsuita szerzetes nézőpontjából természetesen mindig ateista vagyok, voltam.


Ha a válaszolók nagy része venné a fáradságot és olvasna is Einsteintől, akkor rájöhetne, hogy nem hitt semmiféle természetfeletti teremtő erőben, egyszerűen csak vallásosan tisztelte a természetet, pont úgy mint a természettudósok nagy része, mint például az előbb említett Hawking is. (Megjegyzem Hawkingról is sokáig be akarták bizonyítani, hogy hívő, csak mert a műveiben gyakran használta Istent, mint szinonímát, de ő végül erőt vett magán és elismerte, hogy nem hívő.)

2012. júl. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ugyanezt Einstein is tobbszor megtette levelezeseiben... Hawking (jol elirtam) elobb bebizonyitotta hogy nincs szukseg egy istenre :P
2012. júl. 7. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!