Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha letezik klonozas akkor...

Ha letezik klonozas akkor lelek nincs?

Figyelt kérdés
Ugyebar leklonoztak par eve egy kecsket vagy mit.Az legikusnak tunik h a testet le tudjak klonozni ,de lelket nem klonozhattak bele.Akkor most ezzel meg lehetne donteni kb minden vallast csak nem tesz senki semmi, vagy en tulzom el?

2012. júl. 17. 23:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
jócskán*
2012. júl. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Attól mert klónozták, még természetes úton született. A vallás nem tudom hogyan vélekedik a lélek testbe költözéséről (hogy már a megfoganásunkor van lelkünk, vagy csak a születéstől), de a klón is egészen apró kis embrióként kezdte a pályafutását. Szóval ezzel érvelni olyan, mintha azt mondanád, hogy a lombikbébi babáknak sincs lelkük, ugyanis a két dolog a méhbe kerüléstől kezdve tök egyforma.


Ha netán klónoznának egy felnőtt embert, az nagyon sok mindenre választ adna. Vajon milyen lenne a klón? Lennének emlékei, beidegződései, vagy teljesen más személyiség lenne? Nyilván függ a neveltetéstől is, még is érdekes kérdés, hogy vajon mit hozna magával a "gazda testből"?

2012. júl. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Granulátum ***** válasza:
Asszem pont ezért az izraeli ortodox rabbik tanácsa hozott határozatot arról, hogy a klónozott embereket nem fogják embernek tartani.
2012. júl. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Bármit is tart bármelyik vallás a lélekről, nem hiszem, hogy egyik is a szülők nemi aktusához köti a lélek "létrejöttét", vagy "testbe költözését". A genetikai egyediséghez meg főleg nem köti egyik sem, mert akkor azt állítaná, hogy az ikrek közül pl. csak az egyiknek lehet, vagy hogy csak egy "közös" van nekik. így aztán nem sok újdonsággal szolgálna a lélek - kb. bármilyen definíció szerinti - létezése mellett vagy ellen, ha sikerülne testi sejtből embert "növeszteni". Amúgy az ikrek sem mindig a legeslegelején válnak szét, hanem már többsejtes (nyilván még nem differenciálódott) állapotban. Úgyhogy igen, te túlzod el. Nem is eltúlzod: egyszerűen azt feltételezed, hogy rajtad kívül senkinek nem jutott még eszébe, ami lássuk be, igen bátor feltételezés. Én a magam részéről ilyenkor mindig gyanút fogok, hogy talán én értek valamit rosszul, vagy én maradtam le valamiről. Occam borotvája.
2012. júl. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!