Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy jöttek létre az emberi...

Salx Narval kérdése:

Hogy jöttek létre az emberi rasszok?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam, hogy 6000 évre teszik az ember megjelenését, teremtését, a vallásos emberek. Arra lennék kíváncsi, hogy lehet e tudni valamit a rasszok kialakulásáról, vagy őket eleve így teremtették és ha igen, akkor ezt honnan lehet tudni. Bármi érdekelne ezzel kapcsolatban, természetesen vallási szempontok alapján.Köszönöm előre is.
2012. júl. 29. 04:23
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
49%
Sokkal korábbra tehető, nem tudom, hol hallottad ezt a 6000 évet. Állítólag a legkorábbi, emberi tulajdonságokkal rendelkező emberpár, vagyis a bibliai Ádám és Éva afrikai volt. A teremtéstörténet jelképes, a rasszoknak pedig semmi jelentősége nincs vallási szempontból, egy fehér, egy fekete vagy egy ázsiai ember ugyanúgy képes megtérni és követni Isten parancsait.
2012. júl. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%
Úgy, hogy alkalmazkodtak az adott klímához és egyfajta beltenyészet történt az adott tájegységen.
2012. júl. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Na, nekifutok még egyszer, mert látom nem eszitek.:D A tudományos nézőpont szerint kb 4,5 milliárd éves a föld, az ember kb 100 000 éve jelent meg és kb 50 000 évre teszik a nagy kiugrást, mármint az értelem terén, ezzel szemben a teremtéstörténet értelmezői jóval fiatalabb korúnak tartják a földet és 6000 évesnek tartják az emberiséget ( ezt többek között itt a valláskritika és vallás oldalakon olvastam. Nos, azt szerettem volna megtudni, vallásos emberektől, hogy ennyi idő alatt, hogy alakultak ki a rasszok, van e erre utalás valahol, ahol elolvashatnám. Azért írtam, hogy vallási szempontok alapján, mert a másik verziót ismerem. Talán így érthetőbb, bocsi, hogy nem voltam eléggé világos.Köszönöm, hogy írtatok.
2012. júl. 29. 11:06
 4/29 anonim ***** válasza:
32%
1. vagyok. Hívő ember vagyok, ismerem a Bibliát, és elmondom neked, hogy sehol nincs benne, hogy 6000 éve fejlődött ki az ember. Mint mondtam, az egész teremtéstörténet jelképes, így az időpontok is. Azt vizsgálni, hogy mikor, milyen körülmények között alakult ki az emberi értelem az őseinkben, a tudomány dolga. A hit pedig arról szól, hogy Istennek tetsző életet próbálunk élni, ebből a szempontből elég annyit megjegyezni, hogy Isten alkotta a földi életet, nincs szükség arra, hogy pontosan tudjuk, mikor és hogyan. Mint ahogy pl. matekórán sem azt tanulod, hogy mi Venezuela fővárosa, mert ez a matematika szempontjából lényegtelen. A tudomány és a hit nem egymás ellen dolgozik, ahogy azt sokan gondolják, hanem szimplán csak más-más témával foglalkoznak. A vallás tehát nem foglalkozik azzal, hogy a rasszok hogyan alakultak ki.
2012. júl. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Természetesen én ezt is elfogadom és köszönöm, hogy megosztottad velem, de nyilván vannak más vallásos emberek is, méghozzá itt az oldalon, akik viszont ezt a 6000 évet ugyancsak konkrétumként kezelik. Bevallom a te verziód jobban tetszik, de kíváncsi lennék az ő véleményükre is.
2012. júl. 29. 12:13
 6/29 anonim ***** válasza:
78%
A Biblia nem természettudományos céllal készült úgyhogy ilyen kérdésekre nem nagyon fogsz választ találni belőle.Amúgy ez a 6000 éves Föld dolog Magyarországon még nem olyan elterjedt , de az Egyesült államokban az emberek kb. fele tényleg 6000 évesnek gondolja a Földet.Úgyhogy ezt a kérdést inkább valami amerikai vallási fanatikusnak kéne feltenni aki tényleg a Biblia szerint nézi a világot.És azért hogy válaszoljak is : helyesen írtad ,a Föld tényleg 4,6 milliárd éves és a rasszok pedig a természetes szelekció és a gének túlélési harcának az eredményei.
2012. júl. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Nem kérdeztem volna, ha nem találkozom, itt az oldalon, ezzel a kijelentéssel, több alkalommal is. Remélem előbb utóbb, idetalálnak azok is. Köszönöm a te válaszodat is.
2012. júl. 29. 15:41
 8/29 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Kérdező.

Nos részben az egyik előttem szóló, már említette először is Ádámot és Évát.

Nos ők tökéltességük révén úgy lettek megalkotva hogy az emberi faj összes gén állományát magukban hordozták, ezért nem kizárható, hogy esetleg Káin színes bőrű volt, vagy európai, de lehetett volna Kínai kinézetű is.

Persze ezt azért nem folytatom, mert az özönvíz bekövetkeztekor Noé és családja kivételével mindenki elpusztult.


Ám a tudósok a kutatásaik során megállapították, hogy Noé 3 fia nem egyforma kinézetű volt

*

. Az asszírok, káldeusok, héberek, szírek és néhány arab törzs Sém leszármazottai



. Az indoeurópaiaknak Jáfet volt az ősük


. Az etiópok, egyiptomiak, kánaániták, valamint bizonyos afrikai és arab törzsek Hámtól származnak. Az


Noé melyik fiától származnak a feketék? „Kús [Hám fiai közül egy másik] fiai: Széba, Havila, Szabta, Raáma és Szabtéka” (1Móz 10:6, 7). Amikor a Biblia később utal Kúsra, általában Etiópiáról van szó. A Széba elnevezés a későbbiekben egy másik népre vonatkozott, amely Afrika keleti részén, feltehetően Etiópia közelében élt (Ézs 43:3, lábj., Jegyzetes Biblia [angol]).

Tisztelettel

Kata

Mivel magyarázható a különféle faji jellemvonások kialakulása?

„Minden ma élő ember egyetlen fajhoz, a homo sapienshez tartozik, és közös nemzetségből származik . . . Az emberek közti biológiai eltérések oka az örökletes adottságok különbözőségében, és a genetikus képességet befolyásoló környezeti hatásokban keresendő. A legtöbb esetben a különbségek e két tényező együttes hatására vezethetők vissza . . . Az ugyanazon rasszhoz vagy ugyanazon néphez tartozók közt az egyéni különbségek sokszor nagyobbak, mint a különböző rasszok vagy népek közti átlagos eltérések” (az UNESCO által egybehívott tudósok nemzetközi testülete; idézte: Statement on Race. [New York, 1972, harmadik kiad.] Ashley Montagu, 149—50. o.).

„Egy rassz egyszerűen a részben izolált génkészletek egyike, amelyekbe az emberi faj a korai földrajzi elterjedése során és azt követően fel lett osztva. A föld öt fő kontinentális területének mindegyikén kifejlődött hozzávetőlegesen egy-egy rassz . . . Az ember genetikai fejlődése valóban szétágazott a történelemnek ebben az időszakában, és ezen eltérés eredménye mérhető és vizsgálható azon, ami a régi földrajzi rasszokból megmaradt. Mint az várható, ez az eltérés az izoláció fokával arányos . . . Amikor a rasszok kialakulása a kontinenseken végbement — miközben az egész világon népcsoportok ezrei különültek el izolált géncsoportokban —, kialakultak a ma látható különböző géngyakoriságok . . . A dologban az tűnik ellentmondásosnak, hogy bár külsőleg minden embercsoport eltérőnek látszik, ezen különbségek hátterében alapvető azonosság figyelhető meg” (Heredity and Human Life. New York, 1963, H. L. Carson, 151., 154., 162—3. o.). (Tehát amennyiben az emberiség történelme kezdetén egy embercsoport elkülönült a többi embertől, és csupán e csoporton belül házasodtak, úgy bizonyos génjellegzetességek kombinációi feltűnőbben mutatkoztak meg az utódaikban.)

2012. júl. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
63%

Az emberi testet szerintem eleve úgy teremtette Isten, hogy bizonyos fokig alkalmazkodni tudjon a környezetéhez. Lásd egy világos bőrű ember egyetlen nyár alatt annyi melanint termelhet hogy négernek is kinézhet csak a bőrszíne alapján.

Az evólúció falait nagyban rombolja az a tény hogy a természetes kiválasztódás nem hoz létre új genetikai információt.

Azaz nem fejlődik! magától az anyag sehová, hanem a természetes szelekció csak befolyásolhatja az öröklődés folyamán a már meglévő genetikai állománynak (az anyagba előre belekódolt információnak) az egyensúlyát. Van még mutáció is, de az inkább véletlenszerű degeneráció a sejtörökítésben, ami szintén szerepet kaphatott a rasszok(embercsoportokra jellemző külső! jegyek) kialakulásában. Tehát a genetikai információ egyetlen élőlénynél sem fejlődött az egyszerűbbtől a bonyolult felé, hanem a már meglévő génállomány keveredett, a környezet befolyására kombinálódott, illetve sérült az egyes embercsoportokban. Így lehetett hogy egyes csoportok kihalhattak vagy elvándorolhattak amelyeknek az adott környezethez előnytelenek voltak a testi adottságai. Pl. bőrrák vagy angolkór.

Noé korában az emberiség valószínű egyetlen embercsoportból állt, ekkor egységes lehetett még a bőrszín és egyéb külső jegyek, de Isten összezavarta az emberek nyelvét azért hogy elszéledjenek a föld színén ahelyett hogy a Bábel tornyával foglalkozzanak. Így alakultak ki az embercsoportok, és közöttük a külső jegyek aszerint változtak hogy az egyenlítő környékén a sötét bőrszín dominálhatott, míg a kevésbé napfényes földrészeken élőkön a világos bőrszín. Két kivétel ez alól az eszkimók, akik sötét bőrüek mégis kevésbé napfényes földrészen élnek mint a dél-amerikai benszülöttek az egyenlítő környékén, akik meg világosabb bőrüek. Tehát nem csak a természet szelektálta azt a folyamatot hogy az egy nyelvet beszélő embercsoportok mely földrészeken telepedtek le, hanem tudatos döntési tényezők is.

Azt a genetikusok is megerősítik hogy az emberi faj egyetlen nőtől származik (a Biblia szerint Évától). Csak abban nincs összhang a Biblia és a genetikai kutatók között hogy mikor élt az első emberpár. A Bibliai családfák korban való visszavezetése alapján kb 6000 éve, míg a genetikusok szerint kb 70.000-150.000 éve élhettek. Czeizel Endre genetikus az utóbbit vallja.

Ha komolyabban érdekel a téma akkor olvasd el Werner Gitt könyvét a 'Kérdések a kezdethez' címmel, ingyen letölthető. Nekem tetszik ahogy végigmegy ezen a kérdésen.

2012. júl. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
38%

Mi az hogy információ nem alakul ki csak úgy?Hallottál már a pontmutációról vagy az inverzióról?Itt új genetikai kód alakul ki csak úgy.


[link]



Itt is új információ jött létre.És ez egy jó kis vérfertőzéses elképzelés miszerint mind a 7 milliárdan egy anyától származunk.

2012. júl. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!