Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! A ti istenetek...

Keresztények! A ti istenetek valóban mindenható és legyőzhetetlen lenne? Több lent.

Figyelt kérdés
Először is, egy mindenható lénytől miért lenne áldozat az hogy leküldi magát ember alakban, és meghal? Ok, lehet hogy Jézus akkor szenvedett meg minden, de tudhatta hogy ha vége lesz, akkor újra mindenható isten lesz. Továbbá ha isten bármire képes, akkor képesnek kell lennie arra is hogy kreáljon valami olyat, ami legyőzheti őt. De ezzel ellent mond annak hogy ő legyőzhetetlen és örök. Továbbá miért bíztok a bibliában, mikor azt emberek írják, és van benne pár olyan brutális rész, ami a 21. században elfogadhatatlan. Ha mindenképp szükségetek van támaszra (ezt nem tartom szégyenletesnek, az élet nehéz) akkor miért nem alkottok egy saját vallást, ami valóban logikus, de támaszt nyújt és nem lehet megcáfolni. De ehelyett abba hisztek, amit a világ készen elétek vet. Nah ez egy kicsit off lett. Mellesleg, bocsánat ha megsértettem valakit, nem akartam.

2012. júl. 30. 16:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"A mindenhatóságot másként kell értelmezni. Olyat nem, teremthet, aki le tudná őt győzni, mert ez logikai képtelenség. Logikai képtelenséget nem tud megvalósítani, de ami nem képtelenség, azt viszont igen."


Másképp nem lehet értelmezni egy egyértelmű szót. Amit te csinálsz az nem átértelmezés, hanem hamis jelentést tulajdonítasz egy kifejezésnek. A mindenható jelzővel illeted azt, ami nem mindenható. Ha nem tud létrehozni olyat, ami nála jobb, vagy legyőzheti őt (és itt nem azon volt a hangsúly, hogy mindenképp le fogja, csak az esély van meg rá), akkor az onnantól kezdve nem mindenható.

2012. júl. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért tudom veled felvenni a kesztyűt, mert életem első 27 évében teljesen úgy gondolkodtam, mint te. Ezért tudom, számodra (most még) nincs helyes válasz. Ha szerencséd van, akkor még életedben megtalálod őket. Ha nincs szerencséd, hát...



De azért ennyivel nem rázlak le.


Keresztények! A ti istenetek valóban mindenható és legyőzhetetlen?


Igen!



Egy mindenható lénytől miért lenne áldozat az hogy leküldi magát ember alakban, és meghal? Ok, lehet hogy Jézus akkor szenvedett meg minden, de tudhatta hogy ha vége lesz, akkor újra mindenható isten lesz.



De attól az még fáj!


Továbbá ha isten bármire képes, akkor képesnek kell lennie arra is hogy kreáljon valami olyat, ami legyőzheti őt. De ezzel ellent mond annak hogy ő legyőzhetetlen és örök.



Ez csak e te buta fejed okoskodása, nincs hívő ember, akiben akárcsak a legkisebb kételyt is ébreszthetnél ezzel. Te meg alapból nem hiszel, és ezzel próbálod a magad igazát magadnak bizonygatni. Csak te tudod milyen eredménnyel.


Továbbá miért bíztok a bibliában, mikor azt emberek írják, és van benne pár olyan brutális rész, ami a 21. században elfogadhatatlan.



Mert néhány évezrede már bizonyít. Teljesen mindegy, hogy milyen korban, milyen ember, (gazdag-szegény, férfi-nő, fehér-fekete, szabad-rabszolga, stb)ha őszintén tudott a Bibliához fordulni, az teljesen megváltoztatta az illető életét, és ez még a 21. században is így van. (igaz, én még a 20. század legvégén tértem meg, de emberek sokaságáról tudok, akik már a 21-ben tértek meg a föld minden táján, minden nemzetségéből.) Aztán mi az, hogy a 21. században? Úgy teszel, mint ha ez valamilyen csoda század lenne, bármiben is különbözne a többitől. Persze már nem szamáron utazunk, hanem autóval meg repülővel, de nem is íjjal, lándzsával meg kardal öljük egymást egy kis pénzért, hatalomért.



Ha mindenképp szükségetek van támaszra (ezt nem tartom szégyenletesnek, az élet nehéz) akkor miért nem alkottok egy saját vallást, ami valóban logikus, de támaszt nyújt és nem lehet megcáfolni.



Nem tudom, miért nem figyelsz. Én tényleg úgy nézek ki, mint aki támaszra szorul? Olvasd már át a kommentjeimet, és ha még utána is azt gondolod, hogy nekem mankóra volt, van szükségem, és ezért lettem hívő, hát akkor valami nagyon nagy baj van! Egyszerűen tudomásul kellett vennem a tényt, hogy ISTEN VAN! És úgy döntöttem, hogy ha Ő létezik, akkor Vele nem hadakozom! Egyébként mindenki mással, ez nálam alap, de vele nem! Ezért nekem olyan provokatív kérdést tehetsz fel, amilyet csak akarsz, én válaszolok neked rá, ne aggódj! Néhány éve feltettek itt egy kérdést valahogy így hangzott: Csak nekem van kedven megverni azt, aki a kommentjei alá azt írja a Jézusba vetett hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit? Privátban ráírtam a kérdezőre (nem szoktam egyébként) hogy mikor és hol találkozzunk? Nem válaszolt. Gondolom, most arra vagy kíváncsi, hogy el mentem volna-e? Akkor még igen, mert nem volt olyan katasztrofális az anyagi helyzetem, mint ma)



A Jézusba vetett hit reményt ad.


(a folytatás az ateisták kedvéért továbbra is elmarad. Még is csak keresztyén vagyok)

2012. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Továbbá ha isten bármire képes, akkor képesnek kell lennie arra is hogy kreáljon valami olyat, ami legyőzheti őt. De ezzel ellent mond annak hogy ő legyőzhetetlen és örök.


Ez csak e te buta fejed okoskodása, nincs hívő ember, akiben akárcsak a legkisebb kételyt is ébreszthetnél ezzel. Te meg alapból nem hiszel, és ezzel próbálod a magad igazát magadnak bizonygatni. Csak te tudod milyen eredménnyel. "



Már megint láttunk egy gyönyörű megfutamodást.Ez egy szimpla igen nem kérdés.De mivel a hívők is tudják hogy paradoxon bármelyik választ adni ezért mindig adnak valami kitérőt.Az 5-ös válaszomban is volt néhány paradoxon.Ezekre se jött egy válasz se mert fény derülne a logikai tigrisbukfencekre.

2012. aug. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Boldogan futamodom meg, és hidd, hogy győztél. Mire mégy vele, ha egyszer Isten létezése valóság?



Itt már ezerszer eljutottunk oda, hogy én nem tudom bizonyítani Isten létezését, te meg nem tudod cáfolni azt. Na most akkor ki dönti el, ki téved kettőnk közül? Megmondom neked: Isten! Ja de ő nincs! Akkor most mi van?



És azt se kellene elfelejtenetek, (hányszor kell még leírjam) engem ateista szülők és nagyszülők neveltek, ateista a testvérem és a teljes rokonságom, s én magam is 27 évig vallottam az evolúciót, és a szerint is éltem, annak minden következményével természetesen. 15 évesen kezdtem a házas életet, természetesen házasság nélkül, ittam buliztam, stb. de a helyett, hogy a felhőtlen boldogság következett volna be, 17 évesen öngyilkos akartam lenni, hogy ne keljen egy értelmetlen és céltalan életet élnem. De én nem ekkor tértem meg! 10 évvel később, és nem akartam én akkor se megtérni, hanem azon filóztam, hogy hogyan tudnék úgy lopni, csalni, hazudni, hogy jó sok pénzem legyen, és így minden örömöt megvehessek, de ne kapjanak el, és ne menjek a sittre. Nem duma, komoly! Akkor jött Isten és könyörült rajtam! És teszi ezt azóta is naponta, 17 éven keresztül! Úgy hogy ez a hülyeség, amire csak igent meg nemet lehet válaszolni, és mindkettő Isten nem létét bizonyítja, borzasztóan kevés nekem. Mert tudom hogy éltem Isten nélkül, és tudom milyen Istennel. Te meg okoskodj tovább, és éld az ateisták boldogtalan és céltalan életét. Mert, hogy az életed Isten nélkül ilyen, nem kérdés, és magyarázhatod nekem egész nap, akkor se hiszek neked!


A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. aug. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Az hogy van hogy te még csak nem is kérted Isten útmutatását és mégis megkaptad , én meg már mondtam imát is (mikor még adtam esélyt a létére)de egy nagy semmi történt.Az én lelkemet az Isten miért nem akarja jó útra vezetni?Tán nem szereti ugyanúgy minden fiát?
2012. aug. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nos, nem olvastam el az előző válaszokat, úgyhogy válaszolok az eredeti kérdésre.

Először is. Jézus azért jött el, hogy prédikálja az igazságot. Aztán magára vállalva a bűneinket, meghaljon helyettünk, mivel akkor nekünk kéne meghalni, hogy ha a bűneink rajtunk maradnak. Istentől kezdve Istentől azért áldozat ez, mert a Fia, esetleg Ő, iszonyatos kínokat szenvedett el azért, hogy minket, saját hibánkból bűnbe esett teremtményeket megmentsen a haláltól. Persze ez majd az 1000 Éves Királyságban fog igazi jelentőséget ölteni, mivel ez előtt a birodalom előtt, ország előtt, mindenki meghal, ezzel betöltve a saját büntetését, azt, ami eredendően maradt ránk. Csakhogy ha ebben a halhatatlan világban valaki bűnös lesz, az majd vagy végleg elpusztul a Gyehennában, ami sokak szerint a Pokol, vagy hisz majd Jézusban, és megmenekül. Ezt a korszakot háborúk, szenvedések, tehát egy beteg világ fogja megelőzni. Nem mondhatjuk biztosan, hogy nem mondott Jézus igazat, mivel nem voltunk ott, és nem látunk a jövőbe, sőt, csak még inkább alátámasztja mondandóját az a tény, hogy mint ha csak tényleg a démonok vakítanák el a vezetőket, az országok egyre inkább egy háborúba sodródnak (az alap helyzeten kívül persze, mert háborúk már most is vannak), így talán elhozva egy sajnálatos korszakot, amiről a Biblia azt írja, hogy még a halált is kívánni fogjuk, de majd nem jő a szemünkre. Szóval aki jósnak hiszi magát, az próbálkozhat ennek megcáfolásával, de ez majd csak idővel derül ki.

Aztán másodjára. Isten miért készítene valamit, ami erősebb nála? Hiszen most nézzük Isten szemszögéből. Először is, senki sem mondta, hogy nem tud ilyet készíteni, úgyhogy már alapjából hibás a kérdés. Másodszor, most emberi szemszögből. Ha Isten egy olyat kreál, ami erősebb nála, akkor az a dolog nem lehet erősebb nála, mert az egy "alsóbb rendű" lénnyé vált isten teremténye volna. Szóval ha teremt, akkor az alsóbb rendű lesz, mert Ő maga a "forrás". De hogy ha alsóbb rendűvé teszi magát, akkor sem lehet alsóbb rendű, mivel az a teremtmény nem lehet felsőbbrendű, tudván, hogy egy olyan lény teremtette, aki ezáltal alsóbb rendűvé akarta tenni magát. De ha alsóbbrendűvé vált, mint a saját teremténye, akkor az a teremtény nem lesz felsőbbrendű, mivel egy alsóbbrendű lénytől jött létre, és nincs Isten, aki egy alsóbbrendű teremtmény volna. Szóval gondolom érted, hogy ez mind logikailag, mind fizikailag lehetetlen, és talán mondjuk azt, szellemileg is.

Harmadjára pedig. A Biblia kijelenti, hogy Istentől származó könyv, úgyhogy innentől kezdve az egész Isten bizonyításába megy át. Mert igen, emberek írták, de Isten, mondjuk úgy, "parancsára". Ugyanakkor lényegtelen, ki állította össze, és mikor, mert a lényeg, hogy Isten összeállította, hogy mi tudjunk hinni benne. Ugyanis Isten jobban ért a történelemhez, mint mi, úgyhogy Ő jobban tudta, hogy tud majd a "Könyve" eljutni a mi világunkba, hogyan fogja megélni az idő próbáját, és lám, sikerült neki, mind a mai napig olvassuk, és idővel kiderül igaz-e vagy sem.

Negyedjére. Kérek egy pár brutális részt, ami nem elfogadható a mai századokban.

Ötödjére most már mert már kivagyok. Ha akarsz, kreálj egy vallást, amiről tudod, hogy te teremtetted, és meglátjuk, hogy a teremtett világon való filozofálás mennyire állja meg a helyét egy olyan könyv mellett, mint a Biblia. Szóval ha a létező világot elemzed ki, nem is ütközöl akadályokba. De a Biblia azt mondja, hogy higgyetek, és nem azt, hogy majd úgy is kiderítitek, számolásokkal meg fogalmakkal, hogy Isten létezik-e vagy sem. Innentől kezdve a teremtett világ vallása igaz lesz, a Bibliáé pedig kételyekkel teli, de senki sem mondta, hogy nem szül kételyt egy olyan világ, amit csak a Mindenható ismer, és mi nem. Hiszen kinek képzeljük mi magunkat? Istennek? Sajnos igen, és ezt éppen megmondta a Biblia, csak sokan nem vesszük észre. Úgyhogy szerintem nem "teremtened" kéne olyan dolgokat, amik már alapból megteremtettek, hanem hinni abban, aki ezeket megteremtette. Amúgy egy előző levelet is írtam, egy másik kérdésnél, úgyhogy ha hasonlóságot fedeztek fel benne, nem onnan vettem a filozofálást, mert azt is én írtam :) Üdv!


tigris95

2012. aug. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

11/


Mindenható:Isteni hatalmas erő.


De nem csak mindenható hanem örökkévaló és Igazság is.A pusztítás nem az Istentől származik.Hallottad már ezt a kijelentést:Sohasem halunk meg.Isten nem a holtak Istene hanem az élőké.A test múlandó de a lélek örök.

A mennyek országa amely Jézus által előkészíttetett ...

2012. aug. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

4. Nektek, barátaimnak mondom: Ne féljetek azoktól, akik megölik a testet, de aztán semmi egyebet sem tudnak tenni.

5. Megmondom nektek, kitől féljetek: attól féljetek, akinek azonfelül, hogy megöl, arra is van hatalma, hogy a gyehennára vessen. Bizony, mondom nektek: Tőle féljetek.

6. Ugye, öt verebet adnak két fillérért: mégsem feledkezik meg közülük egyről sem az Isten.

7. Nektek pedig még a hajatok szálai is mind meg vannak számlálva. Ne féljetek, ti sok verébnél értékesebbek vagytok.

8. Mondom nektek, ha valaki megvall engem az emberek előtt, az emberfia is megvallja azt Isten angyalai előtt.

Lukács 12, 4:8



(K.Gy)

2012. aug. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Az hogy van hogy te még csak nem is kérted Isten útmutatását és mégis megkaptad"



"Megtaláltak azok, akik engem nem kerestek, megjelentem azoknak, akik nem tudakozódtak utánam."



Róma 10,20.


Ezért tehát nem azé, aki akarja, és nem is azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.


Róma 9,16.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. aug. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!