Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek, milyen lenne az...

Szerintetek, milyen lenne az élet, ha a Mózesi törvény lenne érvényben a mai napon is?

Figyelt kérdés
Mind a kb 800 féle törvénnyel.

2012. aug. 5. 01:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
47%
Valószinű akkor tudnám miről beszélsz!
2012. aug. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
67%

Csak 613 :)


És hogy milyen lenne az élet? Olvasd el a törvényeket, és megtudod:


[link]


Nnna, hát ilyen. :D

2012. aug. 5. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Salx Narval ***** válasza:
Hát azt mondták nekem ezzel kapcsolatban, hogy a 613 törvény van, a 10 parancsolat ebből az első 10 és mindet Isten nyilatkoztatta ki Mózesnek, jobban mondva az első 10 parancsolatot a nép is hallotta. Bevallom a negyedét sem olvastam el, de kemény lenne az tuti.
2012. aug. 5. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Magam is úgy vélem, hogy nem lenne egyszerű, de nem is lenne ennyi gonoszság, meg erkölcstelenség sem.


Vagy jobb ez így?

2012. aug. 5. 08:50
 5/31 Salx Narval ***** válasza:
Ezt csak mi érezzük így, mármint, hogy most rosszabb a világ, hidd el, akkor sokkal nehezebb volt élni és életben maradni, nem sokat ért egy szegényebb sorban lévő ember élete akkor.Mi itt, kishazánkban,a többséghez képest jól élünk, a problémák ellenére is. Nem mondom, hogy másoknak nem jobb és sokan jobban is éltünk már, de az akkori többséghez viszonyítva urak vagyunk és törvény védd mindenkit.Durva világ volt az, talán a törvények is ezért voltak szigorúbbak.
2012. aug. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Hogy mi a jó és mi a rossz, azt nem egy ember fogja eldönteni. A többség egyáltalán nem rossz. Ha csak a törvényeik tesznek egy kultúrát, népet jóvá, akkor ott már hatalmas bibi van. Halálra van ítélve.

Ha valaki csak azért él mondjuk rendes, segítőkész, szeretetteljes életet, mert fél egy nagyobb hatalomtól, az az ember nevezhető egyáltalán jónak? Ugyan dehogy, az első adandó alkalommal árulóvá válna.

2012. aug. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
24%

gyilkos, kegyetlen


egy szűk kisebbség uralkodna a "békés, birka, piszkos, gatyás, bamba többség" felett

2012. aug. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Pietrosol ***** válasza:
0%

Szia!


Valóban gyilkos,mint az istenük!

Feleslegesek ezek az írott törvények annak,akiben minimális rend uralkodik!


Petőfi segít:"Nem verték belém tanítók

Bottal a költészetet,

Iskolai szabályoknak

Lelkem sosem engedett.

Támaszkodjék szabályokra,

Ki szabadban félve mén.

A korláttalan természet

Vadvirága vagyok én."

2012. aug. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Valószínűleg teljesen más kultúra fejlődött volna. De alapból nem volt tartható a rendszer, nem is örökre adatott, hanem csakis Izrael nemzetének, nekik is csak azért, hogy a megváltás útját készítsék elő. A megváltás megtörtént, most a hit-remény-szeretet mesterhármas a törvény, amíg meg nem lesz tisztítva, és újjáteremtve a világ. Szóval ha most is érvényben volna, akkor Isten melléfogott volna. Szerintem.
2012. aug. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Nagyjából, mint az ókori közel-keleten.
2012. aug. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!