Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény propaganda...

A keresztény propaganda szerint a kínai chi energiában való hit a sátán energiája?

Figyelt kérdés
A kínaiak hisznek a belső chi energiában, de ez a kereszténység szerint sátáni energia ugye? :) Tehát aki pl kung-fus, és a testét edzi, és kultúrált, illedelmes, és helyesen gondolkodik, és dönt, az már a pokolra fog kerülni, mivel chi energiával tör ketté pl egy cserepet a hite szerint, ami mivel "mágia" ezért sátáni energia, és a pokolra kerül ugye? ÉS gondolom minden más vallású ember is a pokolra jut, szép kis vallás a kereszténység...

2012. aug. 15. 19:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
78%

Szia !



A Biblia szerint az ember születésétől fogva az eredendő Bűn állapotában van elszakadva Istentől és mindenféle vallás, tan, teológia, és látszólagos igazságosság bűvkörében él.

Ebben az állapotban az úgynevezett belső erővel-energiával rendelkezés bizony nem az Istentől van.

Az általad leírt állapotot a harcművészetek különböző meditációs technikáival érik el és töltődnek fel ezzel a belső energiával ez távol áll a kereszténységtől és a Biblia leírja hogy a keresztények ezzel semmilyen kapcsolatban ne legyenek !

Nem ettől lesznek az emberek jók és jó erkölcsűek.

Van ugyanis az embernek lelkiismerete amely alapvetően jó dolgokat tud produkálni ez azért van mert benne lenyomat maradt ami az Istennel való közösségből származik az Édenből.

Az ember ezért képes magától is jót tenni úgy, hogy nem keresztény.


Rómaiakhoz írt levél 2:14 Mert mikor a pogányok, akiknek törvényük nincsen, természettől a törvény dolgait cselekszik, akkor ők, törvényük nem lévén, önmaguknak törvényük:

Róm 2:15 Mint akik megmutatják, hogy a törvény cselekedete be van írva az ő szívükbe, egyetemben bizonyságot tévén arról az ő lelkiismeretük és gondolataik, amelyek egymást kölcsönösen vádolják vagy mentegetik.)


A másik eset amikor is az ember megtér, újjászületik és az Isten egy ennél magasabb szintre formálja tökéletességben, tisztaságra szentségre.


Ha valaki a pokolra kerül nem pusztán ezektől az energiák használatától van Isten a szívek vizsgálója a szív állapotától is függ ki hova kerül.

De pusztán jó cselekedetekből nem lehet üdvözülni, az hogy ki hová kerül Isten tudja az ember világosságától, ismeretétől is függ ez egy titok és nincs teljesen kijelentve úgy gondolom nem véletlen.

Mert ha valaki nem hallotta soha az evangéliumot és nem tudott megtérni de szíve nem volt gonosz hanem jókat cselekedett meggyőződésem Isten igazságos volt vele szemben.

De ezzel nem lehet takarózni a mostani korszakban még az interneten itt is a Megtérésre hívják fel a figyelmet !



Shalom.

2012. aug. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem nem bűn,ha meg a keresztények egy része annak tartja,az legyen az ő bajuk!Egyetlen egy dolog szàmit,hogy azt az energiát mire használod és amúgy jó vagy rossz dolgokat cselekszel! A Biblia amúgy se mérték adó a kérdésben,hiszen emberek írták és figyelembe vettek önző érdekeiket!(pl.:kiválasztott nép)
2012. aug. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ha lepénzelnek, akkor én is képes lennénk "isten szavait" papírra vetni és kialakítani egy irányítóeszközt ! :))
2012. aug. 16. 15:06
 14/21 anonim ***** válasza:

"Egyébként eleve azt sem értem, hogy hogy kéeps a keresztény vakon hinni valamiben, ha pl ott az iszlám, ott vannak a görög római istenek, ott a mágia, a titok elmélet, az agykontroll elmélet, a spirituális sátánizmus, Buddha, sorolhatnánk, nem önzőség ezek után hinni benne?"


Egyrészt van fogalmad mit jelent az önzőség? Hát nem. Másrészt az iszlámok is abban az Istenben hisznek mint a keresztények, annyi különbséggel, hogy nekik Korán könyv van. Ebből kifolyolag is látszik, hogy tudatlan vagy, de önzőségről fecsegsz. Tényleg látszik mennyire értesz hozzá.

2012. aug. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

Ejnye Raimhol.


Már megint az a piszkos pénz.Hogy a te főnököd mennyire az anyagiasságra tanít. meg ezzel vádolja Isten szolgáit.

De hiába, ez nem így van, ezt a jó múltkori kérdésben már megvitattuk.

ezt múltkor is elsütötted.

A keresztények nincsenek lefizetve.

Aki meg le van, az csak névleges keresztény, semmit nem ér el a pénzével, legfeljebb most még élheti a világát.


Azt is elmondtam, hogy Nincs pokol.

Hiába hozod ezt fel megint.

Hiába a főnököd nem tud újjal előhozakodni, mindig ugyan azt a témát sütöd el csak más köntösbe mutatva.


Az embereknek a halál a büntetésük, nem a tüzes pokol.

És sajnos a te Főnököd is oda fog kerülni, persze te még meg úszhatod, de úgy látom nem akarod.

Kötöd az ebet a karóhoz.


(Róma 6:6, 7) . . .. 7 Mert aki meghalt, azt felmentették a bűne alól.

miért nem látod be, hogy nem ismered a szent írást, mint ahogy az egyik hozzá szóló is megírta.


A keresztények meg azon rétege aki ezt tanítja, azt tudjuk milyen istent szolgál.

2012. aug. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
10: Es a keresztes hadjaratok ?
2012. aug. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A keresztes hadjáratokhoz semmi köze a teremtőnek.

azt emberek akik magukat Krisztus követőinek tartják indították, és tették.

Persze ez történt az úgy nevezett sötét középkorban.


Nem is csoda, hogy sötétnek nevezik, mert egyáltalán nem ragyogott a Krisztus megvilágosító tanításának fénye, az egyházak teljes uralmuk alatt sötétségben tartották az embereket, és félelemben is.


De Dániel megmondta, hogy az utolsó napokban világosan lesz látható az igazi Krisztusi tanítás, hit, és a keskeny út melyen a keresztényeknek járniuk kell.

A keresztények nem része a világnak, és ne háborúznak szigorúan semlegesek ezen a téren!!

2012. aug. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Igen, a kínai chi energiában való hit a sátán energiája, mivel ez

- természetfeletti, fizikailag nem igazolható erő.

- és nem a Szentlélek adománya, ugyanis nem a Jézusban hívő embereknél jelenik meg ez a chi-energia

2012. aug. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 izidorkata ***** válasza:

miért természetfeletti erő a chi energia?

nem olyan energia amely az egész természetben jelen van?

egész biztos hogy létezik, mert azokban a keleti országokban a hol a népesség széles köre végez chi torna gyakorlatokat, és törekszik az egész életmődjával harmóniába lenni a természet energiáival, nos ezekben az országokban egézségesebbek az emberek, hoszabb életűek, mozgékonyabbak, vidámak, kiegyensűlyozottak. Az egész társadalomban több derű van. Nem csoda hogy amíg nyugati világ elveszti a hitét Jézusban, addig a keleti országokban egyre többen döntenek Jézus melett.

Nem e fogyasztásra, anyagiakra, épülő éetfilozófia van ellentétben az evangéliummal. Egyértelmű hogy a mérsékelt, kiegyensúlyozott, közösségi, elmélkedésre hajlamos, és az élet egészéről elgondolkodni képes ember könyebben meghalja az evangéliumot, és örömmel dönt melette. Aki viszont a sikerességre törekszik, törtető annak a vallása is ilyen. Sajnos sok gyülekezetben úgy üvöltik Jézus nevét, mint a Baál papok Baál nevét. Ide sülyedt a nyugati társadalom átlagembere, legtöbször gyakorlatilag vallástalan, máskor meg olyan ész nélkül hisz ami t nyugodtan lehet babonás bálványimádásnak nevezni.

Persze a keletiek közt is sok a fogyasztói társadalom zombija, rabszolgája, és nyugaton is széles tömegek őriztek meg szellemi hagyományaikból, az élő evangéliumból valamit.

Visszatérve: jó dolog a chi kung, de ez nem vallás hanem a természetes életmód része, egy fajta gyakorlati természetfilozófia aminek gyümölcsöző hatása van az emberre, testi, lelki, közösségi szinten.

A kung fut én jó dolognak tartom, bár elég paradox. Elsőre minden jó érzésű embernek visszataszító hogy olyan technikákat atnulnak, és gyakorolnak, amelyek a másik ember megnyomorítását eredméynezhetik. Ráadásul olyan keményen mintha tényleg az lenne egy fö céljuk hogy minél tökéletesebben megtanulják hogyan kell valakit vesén rúgni, ízületeit kicsavarni, halántékát beverni. Másrészt a kung fusok általában nagyon békés, higgadt emberek. Pl. a Hős című filmben nagyon pozitív figurákat láttam. Gondolom a kung fu segít felülemelkedni az alantas érzelmeken. Lehet hogy a kung fu lényege egy belső klüzdés amelysegít az embert önmaga hibáinak a legyőzésében.

Az jutott eszembe hogy Jézus első tanítványai közt is voltak katonák, pl. Kornéliusz. Jézus azt kérte tőlük hogy ne sanyargassák az embereket, és elégedjenek meg a zsoldjukkal, ne fosztogasanak.

2012. aug. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
53%

Kedves raimhol-- először is tudni kell mi a kínaiak által elnevezett chi energia vagy másképpen meridián fogalom.


Semmi köze először is egyetlen valláshoz se mivel i.e.3000 körül (nem emlékszem pontosan) egy kínai császári orvosnak volt az a képessége és valószínűleg a segédeinek is hogy érzékeltek a test bőrét átszövő számtalan energia szálat, azokat megszakító számtalan a szálnál erősebb durvább töltésű pontokat is rajta


-- a kíváncsiság azt hozta magával hogy valószínűleg a tömegembereket használták fel a kísérleteikre hogy rájöjjenek arra, hogy miért van ott és mit jelentenek a pontok. aztán arra is rájöttek -- ami a mostani gyógyítgatókra nem jellemző, mert annál ostobábbak!!--


--hogy ha a kezükkel érintgetik ezeket a szálakat illetve pontokat, akkor egyes betegségek meggyógyulnak. viszont maguk a kutató segédek sorra meg is betegedtek, de hirtelen halállal meg is halhattak-- ekkor találták ki az arany tűk használatát--


Amikor pedig jó néhány csóringer kínait már kinyuvasztottak vagy épp meggyógyítottak leírták ezeket a tapasztalatokat és a császári udvar gyógyítására használták a továbbiakban-- így született a kínai akupunktúra gyógymód.


Ami viszont elméletében nem teljesen igaz, mert olyan ahogy ők gondolták-- nincs jin és jang- mert folyamatosak azok a szálak csak fordulnak a végtagokon illetve a háton és test--elején futó szálak, de töltésileg mágneses és egyforma egyetlen szál csupán.


Mi is ez a szál tulajdonképpen? A klinikai munkám során jöttem rá épp az intenziv munkám mellett a komás betegekkel való foglakozásnál, hogy ez a szál ha meg van akkor az illető komás visszahozható az életbe amennyiben nem agyhalott.


Amennyiben nem agyhalott, de ezek a szálak nincsenek meg, akkor az illető komás soha nem hozható vissza az életbe.


Nekem volt több csodálatos képességem gyermekkoromtól. az egyik az hogy érzékelem ezeket a szálakat és rajta levő pontokat mint annak idején a kínai kezdve. aminek köszönhetően kapcsolatot tudtak kialakítani még egy komás beteggel is-- ha DE csak akkor, ha ott voltak ezek a szálak a meridiánok.


Több olyan komást hoztam vissza akikről az orvosok már lemondtak-- csodálkoztak is...!


Még az agyhalottat is visszahoztam és értette hallotta amit mondtam neki és arra fől sírni kezdett-- elmeséltem neki hogy csak ő szenvedett gázmérgezést a gyermekei és a felesége jól vannak-- félóráig volt velem csak nézni tudott, szemében hála volt-- egy hét után végleg eltávozott!


A másik képességem talán még ritkább volt azért volt mert 50 éves koromban abba hagytam-- Ma 70 éves vagyok. Azért nem vertem nagydobra pedig nem ártott volna az embereknek-- mert itt voltak a ruszkik és mert a nagyhatalmak hidegháborúban álltak egymással-- nem akartam se a kísérleti egerükké válni se pedig a politika eszközé válni tehát hallgattam egy életen keresztül-- egyébként saját magamnak okozva csodálatos életet, élvezve használtam. -- Ez a test-elhagyása energia fazonként" Pont akkora mint az emberi test, csupán és most figyelj!!! a kínaiak által talált meridiánok összessége emberforma szálaknak rajzolata-- az élő lélek aranysárga, rajta piros- tüzes pozitív töltésű pontok fedőlapokkal" A becsületesen élő ember halála után hófehér lélek távozik a testből-- mivel a test pozitív töltése kialszik elhamvad, a test elveszti erejét és a lélek felszabadul belőle.


Tudod kérdező, nyugodtan tanuld a tao filozófiát, nyugodtan kung-fuzzál, sőt ha elfogadsz egy tanácsot, csak ezt a filozófiát tanulmányoz, még véletlenül se a babonaságtól agyon zsúfolt hindu baromságokat.


A vallásokból pedig nagyon kevés az ami elméletileg igaz- ha igaz lenne akkor már meghatározták volna milyen, hogy néz ki mi alkotja és hol van ISten és meghatározták volna mi tulajdonképpen a lélek és minek köszönhetően élő az élő?


DE egyiket sem voltak képesek csak egy csomó babonaság sóder és maszlag van helyette kivétel nélkül mindegyik vallásban. A keresztényben csak Jézus tanításai azok amelyeket nem árt ismerni, hogy bölcsebbé válhass.


Bár ha becsületes szüleid vannak akkor Tőlük épp úgy megtanulhattad mi az ami helyes és mi az ami bűnnek számít. Akkor nincs szükséged a bibliára se!


Ezt lehet nevezni a SZELLEMI LELKÜNKNEK -- ez távozik a testnek halála után és visszatér az isteni energiához hogy általa erőssé és halhatatlanná válhasson!

2012. szept. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!