Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mivel bizonyitható az Evolúció...

Mivel bizonyitható az Evolúció? És mivel a Teremtés?

Figyelt kérdés
Még mielött bárki is belémkötne,hogy mit keres ez a kérdés a valláskritikába elmondom,hogy azért mert itt esik legtöbbet szó erről a 2 témáról. Azért tettem fel ezt a kérdést mert saját tudásomat szeretném bőviteni ezzel kapcsolatban. Megkérek mindenkit aki kommentel,hogy olyan kommentekek hozzon fel melyek bizonyithatóak 100% ig. Előre szlok,hogy én nem szeretnék állást foglalni ebben a témában,mivel saját tudásomat szeretném fejleszteni e kérdés által. Ugyhogy megkérlek ne vegyétek zokon ha én nem kommentelek. Talán ha már ugy látom,hogy már eleget tanultam akkor fogok irni. Előre is köszönök minden választ. U.i Lehetőleg minél kevesebb linkel probáljátok leírni saját szavaitokkal a kommenteket. Mégegyszer köszönöm.
2012. aug. 16. 07:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/132 anonim ***** válasza:
77%

Volt már ez a kérdés ezerszer, és érkezett rá másfél millió válasz...


Összefoglalva:


Evolúciót folyamatosan megfigyeljük, folyamatosan zajlik, kísérletileg bizonyítható, sőt, hétköznapi életben is látható, hogy létezik. Az összes lelet, több millió, sőt, milliárd évig visszamenőleg látjuk, hogy evolválódtak az élőlények.


Teremtésre egy sor bizonyíték sincs, ugyanis teremtést nem látunk, teremtést nem tudunk megfigyelni. Vallásonként van egy (vagy esetleg több) kétes eredetű, számtalanszor lefordított könyv, ami "bizonyítja" de még a vallásoknál is más és más a történet, sokszor még az alapjai sem egyeznek. És egyik verzióra sincs semmiféle bizonyíték.

2012. aug. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/132 A kérdező kommentje:
Ja,és csak kúlturált módon ha kérhetem. :)
2012. aug. 16. 08:06
 3/132 Pietrosol ***** válasza:
23%

Szia!


Az evolúció folyamatát igazolják a különféle funkcionális szervek megjelenései,illetve ezek eltűnése!A fajok,alfajok közti látványos kapcsolatok az analóg szerveken keresztül!


Ugyanakkor cáfolják a közvetlen átmeneti formák hiányai és a kezdet bizonyíthatatlansága!Különféle szervek(flagellumok)csak teljes egészében működnek,részleteinek létrejötte önmagában indokolatlan!



A teremtést igazolja az a priori tudás különféle növény és állatfajoknál!Zárt rendszerek nem tarthatók fenn külső forrás nélkül!Rendező elvek működése intelligens tervezésre utal!


A teremtést csak közvetett módon lehet bizonyítani,mert a fent említett rendező elvek nem abban a létmódban léteznek,mint az anyag,hanem téren és időn kívül!


Szerintem mindkettő igaz!

2012. aug. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/132 A kérdező kommentje:
Köszi Pietro. :) Szóval akkor ezt úgy értsem,hogy az evolúció szemszőgéből nézve a "létet" maga az anyag a kérdéses probléma,attól függetlenűl,hogy nincsenek átmeneti bizonyítékok. Nem? Elnézést,ha zavaros a meglátásom. Tér,idő,anyag. Egyik a másik nélkűl nem létezhet? Kérdés..
2012. aug. 16. 09:22
 5/132 Pietrosol ***** válasza:
13%

Szerintem nincs probléma,csak ezt valamiért nem kutatják(?)!


A fizika gyökere a legkisebb hatás elve,és ezt nem piszkálják,mert tudat nélküli anyagra érvényes takarékosságot feltételez,ami elég távol áll a fizikától!


A világmindenség tartalmazza a teret,időt,jelenségvilágot és az azt csokorba fogó törvényeket,amelyek már nem láthatóak!A világegyetem a teljesség,ennek egy része a tér-idő,mint érzékelhető véges létező!A véges nem tartalmazhatja a végtelent,csak fordítva!

2012. aug. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/132 anonim ***** válasza:
71%

Az evolúcióra szerintem legjobb bizonyíték a DNS közös pontjai a magzati fejlődésben lévő hasonlóságok.

[link]


Persze valaki erre is mondhatja az,hogy direkt így lett kitalálva.. A másik dolog,hogy az evolúció nem áll meg,hanem folyamatosan jelen van. Szerintem erre legjobb példa a bizonyos vegyszerekkel szembeni rezisztencia. Persze egyszerűbb élőlényeknél az evolúció gyorsabb.

Érdekes az is,hogy pl a háziasított fajok színe idővel megváltozik. Nem azért,mert a gazda azt választotta ki,hanem a megváltozott környezet miatt. Azt még nem tudják,hogy a szelídség kapcsolódik a színhez vagy az álcázás szükségességének hiánya miatt változik meg a szín.

2012. aug. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/132 Sághegyi Csaba ***** válasza:
31%

Megpróbálom az általam látott lényegét összefoglalni, mint laikus. Megfigyelhető az élőlények változása, alkalmazkodása. Az evolúciós elméletnek ez az alapja, erre épül a FELTEVÉS, hogy a legegyszerűbből fejlődött ki a teljes élővilág, hosszú évek alatt. Azt mondják, hogy kísérletekkel ez bizonyítható is. Két probléma van ezzel. Nem tudok olyan kísérletről, vagy megfigyelésről, amiben egy adott fajú lény valami teljesen más fajba fejlődött volna át. A másik probléma - amit itt a gyk-n nem ismernek el, míg az evolucionista tudósok igen - hogy a fejlődés egyes lépcsőfokainak maradványai, fosszíliái egyszerűen nem kerülnek elő. Pedig a fejlődés különböző állomásairól kéne sokkal több leletnek előkerülni, hogyha volt ilyen, hogy fokozatos fejlődés. Ellenérvként szokták hozni erre az Archaeopteryx fajt, ami szerintük átmeneti faj. Ám épp itt is jól megmutatkozik, hogy míg ebből a fajból (ha jól emlékszem) 8 fosszíliát találtak, addig abból egyet sem, ami még nem az, vagy már nem az. Iskolában szoktuk még látni a fejlődési skálát, amit egymás mögé teszi a különböző fajokat, és állítja, hogy ezek a fejlődés lépcsőfokai. Ám ezek közti átmeneti láncok maradványai attól még hiányoznak. Előfordulnak hamisítások is MINDKÉT oldalon, az evolúció és a teremtéspártiak oldalán is. A meggyőződésem az, hogy sok hamisítást egyáltalán nem ismer el az evolucionista oldal, például a leletek szerint az ún. Neandervölgyi Ember fejlettebb volt, mint mi. Nagyobb agytérfogat, erősebb csontozat...ahogy én olvastam.

Előfordulhat, hogy ebben-abban tévedek, mint mondtam, laikus vagyok, ez tény. Ajánlom ezeket a videókat, sok olyan érvet sorolnak, amelyek érthetőek, és még igazak is. Az idézetekre, felfedezésekre pedig forrást is megjelölnek: http://www.youtube.com/user/Eletteremtes/videos

2012. aug. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/132 anonim ***** válasza:
94%

#6-os vagyok. Na még az kimaradt,hogy vannak ugrások is az evolúcióban, vírusok és még ki tudja minek a hatására

[link]

2012. aug. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/132 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:) Sokat hangoztatják napjainkban,hogy Darwin "fája" kidőlt.Ezt mondjuk megértem mert akkor még nem volt kéznél az a tekhnólógia min t ma,nem direkt majom hanem emberszabású a közös ős.Csak azt nem értem meg,hogy az ember miért rendelkezik tudattal,mirét az ember az egyedüli élőlény aki rendelkezik alkotó képességgel itélő képességgel,tudattal stb. És ha Isten teremtette az embert akkor ezeket a tulajdonságokat miért csak neki adta és minek ez a sok faj? Ezekkel nem vagyok tisztába és gondolom nem csak egyedül.
2012. aug. 16. 10:33
 10/132 hollófernyiges ***** válasza:
60%

"Ám ezek közti átmeneti láncok maradványai attól még hiányoznak"

Bocs, de felültettek egy tipikus kreacionista logikai bakugrásnak. Hiányzik a láncszem az ember és a majom között? Tessék itt a neandervölgyi. Haha, mondják a krecionisták és hol a hiányzó láncszem a neandervölgyi meg a majom és a neandervölgyi meg az ember között. Tessék, itt az australopithecus. Haha, hol a hiányzó láncszem az australopithecus meg a a neandervölgyi között, és így tovább a végtelenségig. Érzed te is abszurditását a gondolatmenetnek.

A fosszilis fajok száma kb 250 000 (ezek nagy többsége kagyló, csiga vagy egyéb sekély vízben élő. kemény héjjal rendelkező állat, ami könnyen fosszilizálódik), az eddig élt fajok száma óvatos becslések szerint kb 100 millió, vagyis 0.25%-uk ismert, és ebből vársz te teljes, hiánytalan leszármazási sorokat?

Az Archaeopteryx meg gyakorlatilag egyetlen lelőhelyről, Solnhofenből ismert, mert az különösen mázlis hely volt a fosszilizálódásra, de azért az nem jelenti azt hogy azóta ne találtak volna más korai madarakat.

[link]

2012. aug. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!