Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha létezik Isten, miért van...

Ha létezik Isten, miért van háború, nyomorúság, éhezés, halál, sok országban?

Figyelt kérdés
2008. máj. 11. 10:34
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
48%
A 3. válaszadónak írnám: hogyha az életben próbatételek a rossz dolgok és azokat kiálljuk, akkor is ugyan ugy meghalunk mintha nem állnánk ki. És a kis csecsemőknek, vagy állatoknak, vagy bárkinak/minek mit kell kiállnia, hogyha már a születésük után pár percel a wc-kagylóban kötnek ki? vagy akit elvetetnek. velük mivan? Nem kellett semmit kiállniuk mégis meghaltak. Bocsi, de ezt ide kellett irom, az éremnek a másik oldalát is vegyétek figyelembe. És szeretném azthinni, hogy létezik. de az a szomorú igazság, hogy bármikor amikor imátkozok, hogy legyen jobb valami az életemben, olyankor csak rosszabb lessz. valami jön, ami rosszabb mint elötte volt. De, hogy válaszoljak is a kérdésre: Ezt a kérdést már én is feltettem egyszer, csak egy kicsit másképp, olvasd el ott is a válaszokat.
2008. máj. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
69%

Megtaláltam: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

Egy kicsit másképp van, de vannak itt is válaszok. Amugy egyre inkább kezdem azthinni, hogy az élet csak egy körforgás. nem irányit senki, csak a saját bal és jobbsorsunk. A szemét embereké a jobb sors, a jó embereké a balsors:(

2008. máj. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
33%

Isten nincs. Nem akarom bántani azokat akik hisznek benne, de tényleg, gondolkodjatok már el! Hol van? Ha megmutatjátok, elhiszem...

És ha lenne, akkor NEM lenne háború, nyomorúság, éhezés, halál. Mert mivel a Biblia szerint ő teremtette az embereket, nyilván nem akar nekik rosszak. Ti akarnátok rosszat az általatok nemzett gyereknek? Ugye hogy nem.

2008. máj. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
97%
persze, Isten nem akar nekünk rosszat. Az én (úgy értem földi) apám se akart, sőt. Mindent megadott nekem, hogy a lehető legjobban éljek, én mégis lázadoztam ellene és züllöttem. Egy szülő nem akar rosszat a gyerekének, de nem is kényszerítheti.
2008. máj. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
94%
Isten nem védi az embereket a kísértéstől, akki ellen tud állni, halála után a mennybe jut. A gonosz emberek meg a pokolra jutnak. Mert ha nem lenne rossz, jó sem létezne. Isten hogy döntené el, hogy ki méltó a bűnbocsánatra, ha mindenki bűntelen lenne? Én ebben hiszek.
2008. máj. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim válasza:
17%
remélem nem bántok meg vele senkit de szerintem ISTEN NEM LÉTEZIK és ezt bárhol bármikor ki merném jelenteni!!! az EMBEREK azért találnak ki bizonyos dolgokat hogy megmagyarázzák vele azt amit nem értenek (pl.természeti jelenség)ez ősidők óta így van és így alakultak ki a vallások külömböző ágai mertugye az sem csak egy van(volt,lesz) mégegyszer bocs ha evvel valakit megbántok
2008. máj. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
49%
Nem baj, ha nem hiszel Istenben, majd elhiszed a pokolban.
2008. máj. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
23%

Fiúk, lányok! Ki olvasta el a kérdést? Nem az volt a kérdés, hogy létezik-e... ha lehet, próbáljatok meg a kérdésre koncentrálni!


Annak az IQ negatívnak pedig, aki a pokollal fenyeget, üzenem: ő már MOST ott van! A többieket meg ne akarja magával rángatni!

2008. máj. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%
Hol ígérte nektek az Isten, hogy nem lesz a földön háború, nyomorúság, éhezés, halál?
2008. máj. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
46%

Csak azok hisznek az ilyen hülyeségekben akik nem képesek elfogadni a világot olyannak amiylen nem képesek felfogni megérteni ezért magyarázzák az istensztorival az egészet, hogy teremtett, stb.. gyökérség...

Mi az isten? egy termék. Amit az egyház meg a többi vallási csoport elad a bugyuta népnek, akik fizetnek ezért. Azthiszem a vallás a legjövedelmezőbb üzlet..


a kérdésre a válasz, nincs isten, az egész szart amit itt láttok a világban, azt meg mind magunknak köszönhetjük, mindenki hibás:

hibás az aki egyszercsak úgy döntött, hogy bűnözn fog, hibás az a szülő aki a gyerekét szarul neveli és az lesz belőle ami, hibás vagy te is ha láttad, hogy egy gyereket hogy ver másik 2 és nem léptél közben, hibás vagyok én, stb... Ez már el van baszva... ennyi..

2008. máj. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!