Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha létezik Isten, miért van...

Ha létezik Isten, miért van háború, nyomorúság, éhezés, halál, sok országban?

Figyelt kérdés
2008. máj. 11. 10:34
1 2 3 4 5
 31/43 anonim válasza:
100%
A gyermekek a mennyországba jutnak. Ha a világ szerint gondolkodunk csak a földi örömöknek élünk, a keresztények a hisznek a mennyországban, a nehézségek után egy jobb élet kezdődik, illetve folytatódik. Nem itt a Földön van a mennyország, itt csak átutazók vagyunk. Ez csak pár röpke évtized. Kérdezzétek meg az időseket.
2008. jún. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim válasza:
53%
Ha lenne Isten miért nem jön ide elém és mutatja meg magát? A rómaiaknak nagyon sok istene volt. Más vallás nem ismeri el a keresztény Istent, mi meg az övéket. Mindenki abban hisz amit akar. Szerintem nincs Isten.
2008. aug. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim válasza:
38%
Miért, te ki vagy?
2008. aug. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim válasza:
39%
Szerintem van Isten.Miért ha eljönne hozzád Isten , odaállna eléd és azt mondaná: Helló Isten vagyok.elhinnéd?De most őszintén?Inkább jól kiröhögnéd az illetőt ...szerintem. én hiszek benne hogy itt járkál köztünk ő is .És abban is hogy ha bűnt követsz el , Isten visszaadja neked.De ha jót követsz el akkor a jót is vissza fogja majd adni neked egyszer.
2008. szept. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
75%

Egy ember hajat vágat a fodrásznál. A fodrász munka közben arról beszél, hogy Isten biztosan nem létezik, mert annyi baj és nyomorúság van a földön.

Mikor végeznek, az ember kilép az utcára,és lát egy lenőtthajú, ápolatlan, borostás férfit.

Visszamegy a borbélyhoz és mondja : Borbélyok biztosan nem léteznek, hiszen ápolatlan fejű emberek mászkálnak kint az utcán !

2009. febr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim válasza:
isten nem létezik! Mikor fogják már fel?!
2009. okt. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim válasza:

Amikor meg Adam es Eva volt ,akkor is engedte/nem befolyasolta Evat a bun elkoveteseben....Nincs buntelen ember-mert mindenki szuletesetol fogva magaban hordozza az osbunt.

Es elegge buntet minket az Isten..hisz nemsokara elpusztul a Fold..

Azok a kisbabak akik korai halalt halnak,aszt mondjak azert , mert rossz soruk lett volna/vagy szinten halal,betegsegek...

Aszt akarnatok,hogy minden jol mennyen az eletetekben??--hisz ha beszelgettek valakivel a tarsalgasotok 80%-a csak panaszkodas!!!..ha minden jo lenne mirol beszelnetek??..xD

Folosleges ennyit problemazni,nincs osszetartas,ugyse tudunk mit csinalni/tenni ez ellen.

16/L

2010. jan. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim válasza:

18:41---HAGGYAD HOGY MINDENKI MAHA DONTSE EL !

..hat mas nagy magyarazat meg nincs ,hogy hogy keletkezett minden..:Dmegis csak jobb verzio,mint az osrobbanas..semmibol lett minden..:D:D

2010. jan. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

Imádom ezeket a kérdéseket!

Szabad akaratod van, tegyél a saját a dolgaidért! Amúgy meg az az érzésem, hogy nem hiszel Istenben, úgyhogy nem is értem, hogy miért kérdezel ilyeneket.

Egyben biztos lehetsz, ha van Isten, ha nincs, neked kell megpróbálni jobbá tenni a világot, ha zavar az éhezés és a háború.

2010. máj. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim válasza:

Hát én szerintem nem létezik isten mert ha létezne akkor most hol van?mit csinál?gondolkozik vajon?elhiszem h egyeseknek erre is van válasz de ha létezni isten akkor létezne varázslat mert hát az isten az nem földből van ő láthatatlan!Gondoljatok bele ha láthatatlan akkor varázslat is lenne!

Én ebben hiszek!

2010. júl. 8. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!