Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek Istenről?...

Mi a véleményetek Istenről? Szeretnék itt indítani egy jó, kellemes vitát Isten természetéről. Arról, Ő milyen, mi a terve, ha van olyan egyáltalán.

Figyelt kérdés

Szerintem vitatkozni, egymás álláspontját megismerni kulturűltan, intelligensen is lehet. Erre törekedjünk.

Szeretnék érveket-ellenérveket a dogmatikus vallásra; a véletlenre, ill. természetre, mint magyarázat; a "nincs semmi"-re ugyanúgy, Isten céljaival kapcsolatban. Azért szeretném, mert magam sem tudom biztosan eldönteni, mi van, csak elképzeléseim vannak. Kiváncsi vagyok a véleményetekre! Köszönöm!


2009. júl. 24. 16:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
51%
Ezt a vitát akkor lehet elkezdeni ha isten létére megdönthetetlen és vitathatatlan bizonyítékok lennének. Hogy várod el attól, hogy érveljen isten ellen ha még te sem tudod bebizonyítani, hogy létezik? És most a bibliát ne másolgassuk elvakult hívők módjára, mert ezer meg egy ellentét olvasható benne, hogy mit tegyél és mit ne.
2009. júl. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
75%

Ha kivánccsi vagy Istenre szakíts egy kis időt arra, hogy lefekszel valami kényelmes helyre pl. a kertben a fűre, vagy otthon a padlóra. Becsukod a szemed és megpróbálod lecsendesíteni a fejedben a gondolatokat,kizárni a napi nyűzsgést. Elképzeled, hogy Ő van, és most hall téged. Tégy fel egy kérdést, ami eszed be jut.

Válaszolni fog!

Az Istennel való kapcsolat párbeszéd, kívánom, hogy megtapasztald.

2009. júl. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
61%
én a nevére vagyok kíváncsi.
2009. júl. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
91%

Mi Isten neve: erre a kérdésre csak így válaszolt "Én vagyok, aki vagyok." (2 Moz. 3.14)


Mózes ezt mondta Istennek: "Ha megérkezem Izrael fiaihoz és így szólok hozzájuk: Atyáitok Istene küldött, akkor majd megkérdezik: Mi a neve? - mit feleljek erre?" Isten ezt válaszolta: "Én vagyok, aki vagyok."


Azután folytatta: "Így beszélj Izrael fiaihoz: Aki van, az küldött engem hozzátok."

Azután még ezt mondta Isten Mózesnek: "Jahve, atyáitok Istene, Ábrahám Istene, Izsák Istene, Jákob Istene küldött hozzátok. Ez az én nevem minden időkre, s így kell neveznetek nemzedékről nemzedékre."


Isten neve YHVH (יהוה). Nem összetévesztendő jehovával, ami pusztán egy téves fordítás eredménye. Ez a Tetragrammaton, aminek jelentése a négy betű. E négy betű az arámi lenni igének ( Vagyok, aki VAGYOK)

2009. júl. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

A 2.-ik válaszoló teljesen jól látja a dolgot!:D

Mellesleg ajánlom olvasásra; Neale Donald Walsch- BESZÉLGETÉSEK ISTENNEL című könyvét. Az első válaszoló választ kap mindenre!

2009. júl. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
47%
Ha beszélsz istenhez : imádkozol, ha isten beszél hozzád akkor skizofrén vagy.
2009. júl. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
a véleményem az, mielött véleményt alkotsz bárkiről..ismerd meg tenmagad..azután már nem lesz kérdés milyen Isten lakik benned..:)
2009. júl. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
48%
Egy filmes idézet a Véres Gyémántok filmből!4"Isten innen már régen lelépett"!
2009. júl. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is nagy dilemám, hogy létezik, vagy csak képzeljük az egészet.


Ha a világ szörnyűségeit nézem, és azt,h merre tart, akkor nem tudok hinni abban a jóságos, és irgalmas Istenben, akit a keresztény vallás ismertetett velünk meg.


De ha arra gondolok, hogy ez a világ a semmiből keletkezett, és az anyagok, csak úgy mindenféle parancsszó nélkül kezdtek el lényeket megtstesíteni, (embereket) akkor sem érzem helyesnek a feltételezést.


Mindegyik álláspontnál, marad hiányérzetem.


Sokszor azon is tűnődöm, hogy lehetséges, h egy harmadik megoldás van, ami lehet bármi.


Bizonyosságot, talán csak a halálunk napján kapunk, és lehet, h nagyon meglepődünk.


Én nagyon szeretném, ha létezne a fent említett Jó Isten,

és szívesen élnék úgy, ahogy állítólag Ő, kinyilatkoztatta a bibliában, csak az a baj vele, h úgy mindenki(tisztelet a kivételnek) hülyének néz.


Azért nem tudok 100%-ik hinni benne, mert ha megkérdeznék tőlem, hogy miért vagyok biztos az Ő létezésében, vagy, hogy mitől olyan erős az én hitem, nem tudnék rá választ adni! Magyarul: nem találok biztos pontot, ami megnyugtatóan eloszlatná a kételkedésemet.


Ha te találsz, kérlek szólj!


Egyébként mindennek ellenére, reálisabbnak tartom az Isten létezését, mint a véletlenek sorozatánat az anyagok között.


Szia!

2009. júl. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
88%
Véletlen? Ha beledobsz egy hatalmas tömegbe egy labdát, az aki elkapja mondhatja, hogy Óóó miért pont én kaptam el a labdát? A véletlen csupán nézőpont kérdése!
2009. júl. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!