Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehova Tanúi mikor fognak...

A Jehova Tanúi mikor fognak rájönni, hogy erőszakos hittérítéssel nem mennek semmire?

Figyelt kérdés
Szerintem ez a görcsös, erőltetett viselkedés még senkit nem térített meg. Ha normálisak és kedvesek lennének, sokkal nagyon lenne a táboruk.
2012. szept. 3. 21:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
A létszámuk alapján pedig úgy néz ki, hogy kifizetődő számukra ez a módszer, mégha közutálat tárgyai lesznek is.
2012. szept. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Nem fognak rájönni, mert el vannak hitetve. És félnek, hogyha nem mutatnak fel X darab megtérített embert, akkor nem férnek be majd a mennyei "keretbe". Ezt nem gúnyolódásképp írom, hanem tök komolyan. Ők azt hiszik, hogy csak egy bizonyos számú ember mehet a mennybe (azt nem gondolják, hogy az a létszám az évszázadok során már rég betelhetett), ezért tepernek, hogy így melózva bejussanak. ezért erőszakosak.

Nem szabad leállni velük vitázni, mert kívülről bemagolták a Bibliát, és csípőből tüzelnek.

Van jó pár egyház, ahol a szeretet és a kedvesség előbbre való a mindenáron térítésnél.

2012. szept. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Annak ellenére,hogy az egyik legösibb valás,nekem sem szimpatikusak.Uton utfélen megállitgatják az embereket meg becsengetnek hozájuk.

Van egy ismerösöm az be engedte öket most meg nem tudja levakarni sem anyira rászáltak.Ráadásul mert meséli mikkel tömik az agyát észre veszek bizonyos fanatikus nézeteket amik szerintem csak az ö bibliájukban létezik mert én nem tudok róla.Valamilyen szintem megszállotak lehetnek, mert pl észre sem veszik,hogy nem érdekel a mondandojuk,mert én utcán már tapasztaltam amikkor vártam valakit és egy oda jött hozám,nem is figyeltem de csak mondta a szövegét.

2012. szept. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
3-as, egyáltalán nem ősi, a 19. században alapították.
2012. szept. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%
Nem ősi, mert kb. olyan 150 éve alapíthatták, és nem azért tepernek, mert csak 144.000 juthat Mennybe. 144.000 azoknak a száma, akik Jézussal együtt fognak uralkodni a megmaradt emberiségen, de a hitük szerint elvileg milliók is feltámadhatnak, vagyis erre nincs meghatározott szám. Viszont fontos, hogy a Biblia szerint éljenek, elfogadják az Urat, Jézust is, mint Megváltót, stb., stb., stb.
2012. szept. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
Igen igazad, van Maga a név jehova ösi megnevezés Istent és a keresztet is érti alatta.
2012. szept. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%

Ők ezt mindig is csinálni fogják,mert a hitük része.

Zaklatni meg csak azt tudják aki engedi.Nálam is jártak és még se zaklatnak.

Egyszerű módszert fejlesztettem ki!Nem ők téritenek engem,ha nem én őket és többet nem jönnek.Ez bevált!


Békesség!

2012. szept. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező.


Nem az számít, hogy mekkora a "táborunk".

Sehol nem írja a biblia, hogy sokan vannak akik túl élik a nagy nyomorúságot.

A teremtőt sohasem a számok érdekelték.

Mert akkor az özön vízkor sem csak 8-ember maradt volna meg, hanem több.

Minden istentől jövő ítéletnap, mint az említett özönvíz, vagy szodoma-Gomorra, de a Jézus által említett számokban is igen kevesek menekültek, menekülnek meg.


Keskeny a kapu...az út.. kevesen találják meg...


sosem mondta Jézus, hogy világ megtérés lesz, mint a fent említettekből láthatjuk.


A biblia szerint pedig a teremtő mindig az emberek számára "bolondnak" tűnő feladatokat adott ki a szolgáinak, hogy az emberekhez elmenve mondják el amit közöl velük.(Habakuknak pl Parázna nőt kellett elvennie feleségül)

Jézust is bolondnak mondták a rokonai is , azt mondták elment az esze.


(Márk 3:20, 21) 20 A sokaság ismét összegyülekezett, úgyhogy még enni sem tudtak. 21 De amikor a rokonai ezt meghallották, kimentek, hogy megfogják, mert ezt mondták: „Elment az esze.”


(1Korintusz 1:26-28) . . .; 27 hanem a világ bolondjait választotta ki az Isten, hogy megszégyenítse a bölcs embereket, és a világ gyöngéit választotta ki az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket, 28 és a világ nem előkelőit és a lenézetteket választotta ki az Isten, a nem létezőket, hogy semmivé tegye a létezőket,


(1Korintusz 1:21) . . ., az Isten jónak látta, hogy a prédikált dolgok bolondsága által mentse meg a hívőket.

(1Korintusz 1:24, 25) . . .. 25 Mert az Isten „bolondsága” bölcsebb az embereknél. . .


(1Korintusz 3:18, 19) 18 Senki ne vezesse tévútra magát: ha valaki közületek azt gondolja, hogy ő bölcs ebben a világrendszerben, váljon bolonddá, hogy bölccsé legyen. 19 Mert e világ bölcsessége bolondság az Isten előtt; . . .


s amíg bolondnak mondanak minket addig vagyunk jó helyen :)

2012. szept. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%
Soha,mert teljesen át van programozva az agyuk.És amíg létezik Jehova tanúi társaság,addig ez lesz.
2012. szept. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

"s amíg bolondnak mondanak minket addig vagyunk jó helyen :)"


Igen,erről van szó,ebben áll a paradoxon,hogy ha elküldik őket,meg bolondnak nevezik,akkor csak a saját eszméjüket látják igazolódni,miszerint a világ megveti őket,meg bolondnak tartja.De agy mosottan,hogyan is tudnák megérteni,hogy nagyrészt ők tehetnek arról,hogy ellenszenvet váltanak ki sokakból?

2012. szept. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!