Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehova Tanúi mikor fognak...

A Jehova Tanúi mikor fognak rájönni, hogy erőszakos hittérítéssel nem mennek semmire?

Figyelt kérdés
Szerintem ez a görcsös, erőltetett viselkedés még senkit nem térített meg. Ha normálisak és kedvesek lennének, sokkal nagyon lenne a táboruk.
2012. szept. 3. 21:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%
Én csak azt nem szeretem bennük, hogy nincs önálló véleményük. Minden a Biblia körül forog, mint a fenti példa is mutatja. Saját véleményt írjatok, ne idézeteket, mert ez már unalmas. Igyekeztek úgy forgatni a szót, hogy titeket igazoljon, ezt tanítják már nektek gyerekkortól fogva.
2012. szept. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
8%

Csak te gondolod annak.

Én például nem bele születtem mert gyermekként a szüleim Reformátusnak kereszteltek, a "hagyomány" kedvéért.

Soha nem is foglalkoztam ezzel, mert így neveltek. 24. éves korom óta tanulom a bibliát, és mindennek utána járok.


Már 21 éve, hogy átadtam az életemet a teremtőnek és Jézusnak, és nem bántam meg.

valaki azt írta, hogy ne a bibliából idézgessünk, hanem a saját véleményt írjak.


A biblia az irány mutató, nem a saját gondolataink. aki a saját gondolatához akarja igazítani Jézus tanítását, már régen rossz. Ez a lámpásunk ami mutatja a keskeny ösvényt.

Jézus sem a saját gondolatait idézgette, hanem az akkor már kész iratokból idézett. Soha nem hagyatkozott a saját értelmére, mindig kereste az Atyja irányítását.


Nekem egy a véleményem a Bibliával.Mivel a Biblia Isten szava igyekszem a gondolkodásomat úgy formálni, ahogy a teremtő gondolja, és nem úgy ahogy Én akarom.

Vannak saját elképzeléseim dolgokról, de amikor a teremtő Istenről és az akaratáról, és az életemről kell döntést hoznom, sosem engedem, hogy a tökéletlen eszem hozzon döntést, mert nem biztos, hogy egyezik a teremtő akaratával.


Jézus szerint meg kell tagadnunk magunkat, szerinted mit jelent?

Ha nem azt hogy a döntéseink az életünk helyesen Isten és Jézus tanításával, akaratával összhangban legyen.


Ekkor mondhatom el, hogy igyekszem Krisztus szerint élni, mert nem magamé vagyok, hanem Jézus szerint Istené, az Ő tulajdona vagyok.És inkább leszek Isten ügyefogyott rabszolgája, mint a világ "okos" rabszolgája.


Zsömle/lány

2012. szept. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
88%
Soha. Minden keresztény térít. Ezért is a leggyűlöletesebb dolog a világon. Jó is lenne egy kereszténység-zsidó vallás és iszlám nélküli világ.
2012. szept. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
11%

Térít?

Már ne haragudj, de rengetegszer olvasom hogy ez magán ügy, meg mindenki azt csinál amit akar, ne téritgetsenek az emberek, stb.


Ha Jézus szemszögéből nézzük, igazából nem nagyon érdekel senkit, hogy a másik hisz avagy sem, bár jól lehet ha felmerül a kérdés akkor többen tanácsolnak különböző cselekedeteket a "megtérésre".


Ám a biblia tanítása szerint egy keresztény nem ez alapján beszél arról, hogy kell hirdetni, vagy sem.


Jézus azt mondta, hogy ha valamely házba bementek és nem fogadnak titeket.....,


Itt Jézus rávilágít, hogy lesznek akiket ez nem fog érdekelni, de attól még a keresztényeknek menni kell a következő házba vagy helyre.Nem mondta Jézus, hogy hagyják abba.


Ez kellene jellemeznie minden Igaz keresztényt Jézus követőt, de mivel a szégyen, vagy félelem miatt az emberek nem teszik azt mondva, amit fent említettem, hogy "magánügy", meg nem lehet erőltetni",és különböző kifogások, ezért úgymond mentségeket találnak ennek a Jézusi munkának, parancsnak az elvégzésére.

2012. szept. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
88%
Na éppen ez az. Minek kell bemenni egy vadidegen házba jézusról meg a vallásáról beszélni? Aki az akar lenni az lesz aki nem az nem. Ne térítsenek senkit sem. A vallás magánügy. Egyébként is ez a keresztény dolog nem is létezik, csak a zsidó istent imádják más szertartások szerint, de ugyan ezt csinálja az iszlám is. Végső soron minden keresztény és iszlám zsidó vallású. Nem vagyok zsidó gyűlölő, de ha belegondol az ember jézus sose akart új vallást létrehozni. Egyébként is ez az egész Európától teljesen idegen. Mi magyarok is európaiak vagyunk meg volt a saját vallásunk, és ránk erőltették ezt a förtelmet. Sose szabad elfogadni.
2012. szept. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

Persze nem mondta hogy rá kell erőltetni, de akkor is el kell menni, mert Jézus így látta jónak.

Nem hiába idéztem Jézus szavait ha elolvastad volna.


Azt mondta, hogy ha bementek egy házba, ....vagy is a menjetek tegyetek tanítvánnyá parancs azt jelenti, hogy fel kell kutatni azokat akik szeretnének Isten új rendszerében élni, és ezt a módszert találta ki, ha tetszik az embereknek ha nem.

Őt nem érdekli az emberek véleménye, amit véghez akar vitetni azt végre fogja hajtatni, ha az egyik ember nem teszi, majd teszi más.


És Jézus sosem mondta azt hogy a hit magán ügy volna, mert akkor nem kezdte volna el a "térítős" munkát az apostolokkal.Ez mindenki érdekének tekintette a megváltó, ettől függ az emberek élete, hogyan lehetne magán ügy.

Ha nem hallanak az emberek a szándékairól, hogyan hozhatnak döntést arról amiről fogalmuk sincs?


Aki pedig a magánügy mögé bújik, az nem ért egyet Jézussal, mert Ő sem gondolt ilyet, világméretekben gondolkodott minden emberről.

Aki meg vall az emberek előtt... ez mindenkire vonatkozik.

tehát nem magánügy.


Pál ezen szavai sem magánügynek látszik.


(Cselekedetek 20:25-31) . . .. 26 Ezért e mai napon felhívlak benneteket annak tanúsítására, hogy mindenkinek a vérétől tiszta vagyok, 27 mert nem tartottam vissza magam attól, hogy elmondjam nektek az Isten egész szándékát..... 31 Ezért maradjatok ébren, és tartsátok elmétekben, hogy három éven át, se éjjel, se nappal nem szűntem meg könnyek között inteni egyenként mindenkit.

2012. szept. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Amit a kelet-Európáról írtál az már nem keresztényi, mert a teremtő nem nacionalista, és mindenkinek felhívja a figyelmét a szándékairól, többet között arról is hogy nem lesznek országhatárok, meg nemzetek.:)
2012. szept. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
37%

Soha nem fogják belátni, mert már bigottak-- az olyan emberek akik bigottak saját hitükbe beleragadtak azok már szemellenzősek csőlátásúak-- csak újabb és újabb téveszméseket teremtenek akik csak egy kicsit is reájuk figyel és ráadásul hiszékeny.


Istenments!! hogy nagyobb legyen a táboruk! így is sok áldozatot behorgásztak akár csak a krisnások.

2012. szept. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

Aki hiszékeny az meg is érdemli.


A tanúk nem szeretnének hiszékeny embereket.

egy dolog biztos, nem kötelező, sőt senki nem mondta, hogy Jehova tanújává kell válni minden áron.

Egy dolgot szeretnének, amit a teremtő mondott.

Ismerjék meg azt az Istent akinek ez a neve.


Aztán az egyén eldöntheti, szeretne e ehhez az Istenhez tartozni, vagy sem.

Zsömle/lány

2012. szept. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
26%

Rendben idézik a bibliát az is rendben idézik Jézust -- na de hogy kinek mit mondott Isten 2000 évvel ezelőtt, arra semmi bizonyíték nincs-- hisz még Jézus se tért észhez és jött rá ott kint a pusztában, hogy az a fehér angyali jelenés az nem a Sátán volt, hanem bizony az isteni Jelenés!


Ez a jelent ha úgy lett leírva ahogy megesett valóban Jézussal -- akkor bizony attól kezdve hogy kiment a pusztába és több napig azt a eszement hindu böjtöt folytatta, bizony nem csak téveszméssé, de az elméje beteggé is vált -- ez okozta aztán a vesztét a betegsége, mert önként ment a vágóhídra felajánlva önmagát a halálnak. S miért mert csodában hitt, hogy majd Isten feltámassza! -- ami elmaradt!! ezért lett öngyilkos a barátja Júdás.


Miért jelent meg a az isteni Jelenés, mert szidalmazta Istent, hogy nem segít a zsidó népen és mert ha igaz akkor valóban értelmes volt a gyógyításai miatt felfigyelt rá.


S mire figyelmeztette ha igaz? Arra hogy a testet táplálni kell, mert megbetegszik miatta a szellem is!!


De már elkésett, mert azt se vette észre Jézus, hogy a lelkét rántották ki raportra, s fel sem fogta hogy milyen fantasztikummal szembesült-- mert már bekattant az éhezéstől.


Csak jusson eszetekbe az a magyar házaspár akik nem is olyan rég fénylényekké akartak válni és emiatt nem ettek! Mi történt, a nő meghalt a férfi pedig bekattant.


Hasonló elmebajosok ülnek a Gangesz partján is téveszmések és skizofrének és mennyi lehet a bádogvárosaikban- uramisten...


A lényeg az egészséges hit, segíti az életet!

Viszont a bigott vagy fanatikus hit az ellene fordul az életnek!


Amikor élünk az életet kell élni és tenni a dolgunk. A Hitnek és annak tiszteletére meg vannak az ünnepnapok. Minden szülő ha úgy gondolja beírathatja gyermekét, hogy fogalma legyen a hitvilágokról-- de ennél többre nincs szükség.


Meg kell tanulni hogy most élünk aztán majd egyszer ráérünk arra is gondolni ha ott lesz az ideje, de naponta szajkózni naponta ezzel foglalkozni nem, az nem helyes.


Ha tanuló vagy tanulj hogy okos ügyes felnőtté válhass, ha felnőtt vagy akkor éld a mindennapokat mint ember és családtag. Hisz csak most élünk, csak most szerethetünk, csak most születnek gyermekeink csak most alkothatunk, és majd egyszer ráérünk a másik léttel foglalkozni-- elég ha az ünnepekkor megemlékeztek, köszönettel az életért.


Ha nem hiszed, az se baj a lelked sorsa akkor is az lesz mint annak, aki vakon és alázattal hisz.

2012. szept. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!