Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásos emberek! Eljön...

Skydive kérdése:

Vallásos emberek! Eljön szerintetek ez a kor?

Figyelt kérdés
Arra a korra gondolok, amikor az emberek nem ellenséget látnak a másik vallásban, hanem barátot akitől tanulni lehet. Olyan világról álmodom amiben a vallás (vagy annak hiánya) minden ember magánügye és nem is próbálja egy egyház sem irányítani a világ dolgait. Amikor a hit arra fog szolgálni, hogy az emberek lelkivilágát gondozza, é nem arra, hogy elutasítsák általa a tudományt. Eljön a világ amikor a keresztény és muszlim tudós megisznak egy sört (alkoholmenteset...) kibeszélik a kantinban az aktuális olimpia eseményeit és visszamennek dolgozni a laborba ahol éppen őssejt technológia és génmanipuláció segítségével próbálják legyőzni mondjuk az ebolát...
2012. szept. 13. 19:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Nem.
2012. szept. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hívő ember vagyok, és a másik vallásban most sem az ellenséget látom. Én el tudok beszélgetni bármilyen vallású emberről sőt, még ateistákkal is, ugyanis az ismerőseim egy része az, mégsem okoz ez semmi gondot. Tisztában vagyunk egymás meggyőződésével, és nem erőltetjük egymára a másik nézetét, viszot az kölcsönös hogy tiszteletben tartsuk a másik meggyőződését. Egy józan gondolkodású ember pedig nem utasítsa el a tudományt, viszont míg egy ateista ember a tudománynak rendeli alá a vallást, addig egy hívő ember a vallásnak rendeli alá a tudományt. Ezt a hozzáállást pedig tetszik vagy sem, - lehet lepontozni, de - mindkét fél köteles tisztában tartani, különben nem beszélhetünk lelkiismereti szabadságról. Ki így, ki úgy csinálja. Amúgy ezen történelem keretein belül nem fog eljönni ez a világ, mivel például a trón és az oltár szövetsége kezd egyre jobban elmélyülni, így az, hogy az egyház ne szóljon bele a világ dolgaiba nem megvalósítható.

2012. szept. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem még, hogy a másik ember vallásának, ateista, deista nézetének a tisztelete, nem annynit jelent, hogy azonosulunk ezen nézetekkel...Tehát, azért ezt külön kell választani ^^
2012. szept. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%

Aki vallásosnak mondja magát, annak mindent meg kellene tennie annak érdekében, hogy eljöjjön ez a kor. Aki kígyót-békát mond a másikra pusztán azért, mert az más vallású, az NEM HÍVŐ, hiába állítja ezt magáról. Meg is van írva a Bibliában, hogy a hit cselekedetek nélkül halott; aki tehát azt állítja, hogy ő hívő, közben meg nem is szereti a felebarátait, sőt, megveti vagy lenézi őket, az bizony nem hívő...

Én a magam részéről szintén hívőnek mondom magam, és igyekszem ehhez méltóan is élni.

2012. szept. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A történelemben ilyen még sohasem fordult elő, ezért valószínűleg nem is fog.

Amíg a gyakorikérdéseken katolikus-református ellentétről is olvashatunk, addig ennek semmi esélye.

Olyan, mint ha két futballcsapat szurkolói ülnének le egymással sörözni. Nem gondoltam volna, de mostmár tapasztaltam: sok ember csak a templomban hódol a vallásának. Ahogy hazaér, minden megváltozik.

2012. szept. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hát nagyon remélem, hogy előbb utóbb azok az emberek lesznek többségben akik úgy gondolkodnak mint a kedves 2-es válaszoló. Én papíron keresztény vagyok, bár a Bibliai Istenben nem hiszek, de a tanításokat sokra tartom. Szeresd felebarátod stb stb... azonban mindezt úgy, hogy nem felejtem el a dátumot. Vagyis pl nem tartom paráznaságnak ha 17 évesen elvesztem a szüzességem és elfogyasztok pár partnert megállapodás előtt. A tudományt kőbe vésett igazságként kezelem, bár tudom, hogy néha téved, viszont keresi a válaszokat és nem elégszik meg azzal amit elé tesznek. De ami a legfontosabb: a párom muszlim (szufi), és olyan hihetetlen jókat szoktunk beszélgetni a nézeteinkről (sokban különböznek), és mégsem lesz ebből konfliktus. Sokat megtudtam az iszlám valódi arcáról (és a kereszténységről is, mivel érdekli a vallásunk, és lassan többet tud róla mint én:)). Azt hiszem, hogy ez csak intelligencia kérdése. Az a baj, hogy sok az ostoba ember és sokan vannak azok akik a média befolyása alá kerülnek (pl h az legtöbb nyugati erőszakos vallásnak tekinti az iszlámot). Ráadásul sok szegény arab országban az elkeseredett embereket nagyon könnyű a hit zászlaja alatt egyesíteni olyan dolgokra amiket talán egy normális világban nem követnének el.
2012. szept. 13. 20:07
 7/19 A kérdező kommentje:

#5


Pont ez jutott eszembe amikor a Tudorokat néztem. Képesek gyilkolni egymást pedig mind keresztények, csak egyik lutheránus másik anglikán vagy római katolikus... szégyen ez a világ és ezek az emberek.

2012. szept. 13. 20:10
 8/19 Ozmium42 ***** válasza:
73%
Szerintem a szabadkőműves pacifista szépújvilág koncepció az életidegen, nevetséges és szánalmas. Lehet, hogy ezért én leszek a felforgató és agresszív patás ördög, de szerintem neked erőteljesen le kellene szoknod a "mainstream" világnézetről, és elkezdeni gondolkozni a saját, meg a más fejével is. A világ, a vallások, meg az emberek nem így működnek.
2012. szept. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A 2. válaszoló vagyok. Azért, amikor ezt a témát felvetjük figyelembe kell venni bizonyos dolgokat. Körülbelül 300 évvel ezelőtt más volt a helyzet, ami a vallásokat illeti. A protestánsok és a katolikusok közt például jóval nagyobb volt a szakadék mint korunkban. Manapság azért divat lett egymás felé nyitni, ami az emberek szemében jónak tűnhet, és egy bizonyos fokig az is, egészen addig, amíg nem próbálják meg a különböző vallási tanításokat egyesíteni, és az Isten törvényét a háttérbe szorítani, és a helyébe emberi parancsokat tenni. Mert a béke érdekében sajnos erre is van törekvés, és itt már azokat az embereket éri hátrány, akik úgy próbálják Jézus Krisztust követni, ahogyan Ő azt elvárja. Ma több mint 1 milliárd ember tartja magát kereszténynek, azonban az megint más dolog, hogy Jézus kit fogad el követőinek. Fontos a béke, nem erről van szó, viszont az még fontosabb, hogy ezt ne a megalkuvás árán akarják elérni az emberek, mert akkor körülbelül az történik meg megint, ami a Konstantinuszi fordulat idején...

2012. szept. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy eljön ez a kor.

Az én hitem szerint (keresztény vagyok) egy olyan kor viszont el fog jönni, amikor *minden* vallás meg fog szűnni, mert minden ember a saját szemével meglátja Jézus Krisztust, az Isten Fiát. Ez esetben nincs szükség a "vallások békés egymás mellett élésére", mert nincs értelme többé a vallásnak.


Ha meg nem igaz a hitem, akkor sem fog ez a kor eljönni, mert akkor nem létezik az az egyetlenegy személy, aki képes ezt megvalósítani.


Amúgy ettől függetlenül a keresztény meg a muszlim tudós most is nyugodtan ihat sört a kantinban, beszélgethet az olimpiáról és visszamehet őssejtezni, ennek semmi köze nincs a valláshoz, vagy ahhoz, hogy most igaz-e valamelyik vallás, vagy nem. Ahogy mondtad, ez csupán intelligencia kérdése...

2012. szept. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!