Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek az Iszlám...

Mi a véleményetek az Iszlám vallásról?

Figyelt kérdés
2012. szept. 14. 02:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Néhány benyomás:

Fatalizmus, az történik, amit Allah akar, innen a beletörődés, és esetleg a szervezetlenség is.

Ingerlékenység, a legkisebb sértésre is megölnék a sértegetőt, az egész családjkát, meg az egész népét kiirtanák.

Közösség, erősen közösségi jellegű, népek fölött álló vallás.

2012. szept. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a véleményem nagyjából, mint a kereszténységről és a judaizmusról: homlokegyenest ellentmond a természetes emberi viselkedésnek. Nincs olyan pozitív hatással a társadalomra, mely nem figyelhető meg más világnézetű, sokkal emberközpontúbb eszmerendszert követő országok vallásaiban (gondolok itt pl. buddhizmusra, taoizmusra, hinduizmusra). Negatív hatással viszont nagyon is van a társadalomra.
2012. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
A Koránban még lenne fantázia, noha nem az igazságot hirdeti Istenről, de az iszlám vallás gerince a szunna és a hadithok - a hagyomány. Na ezek hajmeresztőek, nem tudom megérteni hogy a sok muszlim miért tartja be és hiszi el. (Tisztelet a kivételeknek: szekuláris muszlimok, koraniták, alaviták, ahmadik...). Én ott mondtam, hogy elég, mikor olyan hagyományokról olvastam, hogy a nőknek az otthon mondott ima jobb, míg a férfiaknak a mecsetben és díszes ruhában elmondott ima kedvesebb Allah előtt. Meg a rituális tisztaságról is: a tevehús miért is érvényteleníti, míg a csirkehús evése nem? Igazából a sok vallástudós Mohamed után felturbózta az iszlámot és egy olyan axióma rendszert hozott létre, mely a végletekig túlszabályozza az ember életét.
2012. szept. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%

Úristen! Ennyi sok buta embert amennyi itt van!! Miért kell ráfogni az Iszlámra a terrorizmust?? Nem azért van ott háború állandóan mert ők muszlimok ti nagyon okosak!!! Hanem azért mert gazdag földjük van és állandóan próbálják kirabolni őket!! Nem ők jönnek támadni, hanem őket támadják! Kicsit olvassatok már utána!! A mocskos Amerikaiak próbálkoznak mindenfélével csak, hogy az övék lehessen minden! Feltételezzük már, hogy Magyarországnak gazdag földje lenne és idejönnének megtámadni minket, akkor ti nem védekeznétek??


A másik meg, hogy egyáltalán nem keverék a vallás, az egyetlen Igaz vallás az Iszlám! Az egyetlen amelyben tényleg Isten szavai vannak! Az egyetlen, amelyiknek eredeti a bibiliája, amit nem írtak már át 1000szer!! Az egyetlen amelyikben tényleg tisztelet és becsület van! A keresztények igazából egy Prófétát istenítenek, amit nem szabadhatna!! Ennyi erővel miért nem istenítitek a Napot, vagy a fákat?? Jézus egy Próféta volt, mint Mohammed! Jézus is csak Isten teremtménye volt! Egy ember volt, aki hallotta Isten szavait és próbált titeket rávezetni igazából az Iszlám vallásra!! Ha igazán tanulmányoznátok egy kicsit, hogy mi volt régen, akkor ti is belátnátok. De nem! Ti csak mentek a Keresztény biblia után amit már 1000szer átírtak! Majd én is írok nektek egy bibliát hátha azt is elhiszitek.

2012. okt. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Hogy te milyen egyszerűre sikeredtél, 14-es. Mindenki más egy nagy tompor, csak te nem, igaz? A terroristák meg a ronda usások, azok ám! Meg a csóró araboktól mindenki el akarja venni a sivatagot meg a homokot... pfff... de ha neked ennyi észt adott Allah, hát élj ezzel a teherrel.
2012. okt. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Elhiheted, hogy több az eszem mint neked. Ha neked lenne csak egy kicsi is, akkor tanulnál, nem pedig okoskodnál!
2012. okt. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Erőszakos, primitív, ellentmondásos ideológián nyugvó, szélsőségesen patriarchális vallás. Gyakorlatilag az iszlám országok mind romhalmazok, az egyes kivételek is csak az olajnak köszönhetik, hogy még nem rohadtak szét a sivatagban. A nőket gyakorlatilag annyira tisztelik, mint a döglött kutyákat, ezen kívül agresszívek, nem képesek elviselni a kritikát, az érem másik oldalát. A más kultúrájúakat rendre lenézik (nem, nem TV-ből szedem ezeket az infókat...összefutottam én már 1-2 muszlimmal)


Én ugyan meggyőződéses ateista vagyok, de mocskosul szerencsésnek érzem magam, hogy Magyarországra, egy keresztény gyökerű országba születtem, és nem mondjuk Szaúd-Arábiába...

2012. nov. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:

[link]



itt megtudhatod.

2012. nov. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

akik a mediabol es nehany onjelolt terroristarol illetve az arab kulturarol mintazik az iszlamot mielott barminek utananeznenek,ime par szo:


Az Iszlám a béke, a tisztelet és a megbecsülés vallása. A demokráciát tartja szem előtt és elítél mindenfajta véres ideológiát. A jóra hívja az embereket és arra szólítja fel őket, hogy fogadják el , segítsék és tiszteljék egymást. Az iszlám elítéli az erőszakot, ezt egy Korán-versben így olvashatjuk: „Nincs kényszer a vallásban.”

A Korán az egész világnak küldetett le és minden korra érvényes. Soha nem veszíti el aktualiutását, hiszen a modernitást írja elő. Például, a Próféta a saját idejében a kor legmodernebb eszközeit használta és mutatott ezzel példát mindenkinek. Nem csak a muszlimoknak, hanem minden embernek. A Próféta a legmegnyerőbb külsejű hívőket küldte el tanítani, mert a szépség áldás, amit a tanítás érdekében használt. Továbbá a Próféta fontosnak tartotta és elő is írta a hívő nőknek és férfiaknak, hogy ápoltak, tiszták és igéynesek legyenek. Napjainkban ennek az ellenkezőjét látjuk és azt hisszük, hogy ez az Iszlám. Ez egy teljesen téves gondolat!

Az Iszlám nem csak az arab világ vallása, hanem az egész emberiségnek szól. Nem azokat kell példának tekinteni, akik az elfogult és szélsőséges nézeteket védelmezik. Az Iszlám nem arról szól, hogy terheket rójon ránk, hanem arról, hogy megtudjuk, hogyan élhessünk kiegyensúlyozott, harmonikus életet.

2012. nov. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Igen, ez az utolsó egy teljesen elfogulatlan írás, valóban, a gond az benne, hogy minden leír az iszlámról, kivéve a valóságosat :D Na mindegy...
2012. nov. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!