Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek az Iszlám...

Mi a véleményetek az Iszlám vallásról?

Figyelt kérdés
2012. szept. 14. 02:00
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
Kerlek akkor mond el te mi alapjan gondolod igy? Mert ez igy nem magyarazat
2012. dec. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Nos azért gondolom így, mert az iszlámot úgy szemlélem, ahogy a világ elém tárja.


Pl. nem tudom, mitől olyan jó az, hogy az iszlám homofóbiára késztet. Nem hiszem, hogy ezt magyarázni kéne, durvább helyeken kivégzik őket, amúgy meg marad a szokásos bujdosás, titkolózás.


Nők lenézése. Bizony, ebben az iszlám szinte verhetetlen. Még ha valaki azzal is jön nekem, hogy a muszlim nő ebbe született bele, ezt szereti, hadd ábrándítsam ki. Valószínűleg az a muszlim hölgy nem osztja ezt a nézetet, akit már 9 évesen megerőszakolnak. Nem osztja azért sem, mert gyakorlatilag másodosztályú polgár ő a férje mellett (aki csak úgy egyébként bármikor elverheti, megcsalhatja). És még mielőtt bárki Iránnal dobálózna, hadd áruljam el azt a titkot, hogy nemrégiben véletlenül pont Iránban korlátozták a nők felsőoktatásba történő részvételét. Úgyhogy ott sem olyan rózsás a helyzet...


Az is elég szórakoztató, amikor 1-2 karikatúrára, vagy filmre habzó szájjal elkezd tombolni a fél Közel-Kelet, és jönnek a tiltakozások, a zavargások, a nagykövetek gyilkolászása. Ez középkori, primitív hozzáállás, és láthatóvá teszi azt, mennyire gőgösek és arrogánsak is az ilyen emberek. Érdekes módon ez a mérsékeltebb muszlimoknál is előfordul (pl. a nemzetközi protokoll szerint vallásról nem illik beszélgetni muszlimokkal. Ja és apropó, nem véletlen, hogy Budapesten is problémák voltak a mecset megépítésével, az ott imádkozók ugyanis képesek lettek volna hajnali ötkor is ordibálva kántálni, nem zavartatva magukat csöppet sem. Ebből is látszik, hogy hiányzik belőlük a komplett empátia, és nem gondolnak másra)


Mindezt összevetve (plusz ha még ránézünk, hol tartanak az iszlám törvénykezésű országok) én inkább azt mondom, hogy köszönöm, nem kérek az iszlámból (se más vallásból). És még mielőtt bárki idejön fennakadt szemmel, hogy általánosítok, nos, azt tudom mondani: köszönöm, de az az 1-2 kivétel nem reprezentatív, és nem fogom az ő tulajdonságaikat egy egész vallásra kivetíteni.


Nyilvánvalóan én itt a gyakorlatról beszélek. Nem is fogadom el azt ellenérvként, hogy "jaj de hát ezek csak álmuszlimok, ez nem az igazi iszlám, ez csak a gyakorlat, az elmélet szép". Sajnálom, de egyrészt ahol a gyakorlati megvalósítás így néz ki, ott az elmélet is erősen defektes. Erre példaképp a kommunizmust tudnám felhozni, ott is mindenki arról beszél, milyen szép meg humánus az elmélet, mégis a fél világ megsínylette a megvalósítására tett kísérleteket. Úgyhogy sajnálom, de én az iszlámot (hasonlóan a legtöbb földi valláshoz) nem tudom úgy szemlélni, ahogy Te.

2012. dec. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Hát pedig vannak normális szunnita muszlimok is. Képzelj el egy átlag világias törököt: a legfiatalabbja nem homofób, a nőnek szabad akaratra van, és nem imádkozik talán ramadankor meg temetéskor.


Ja és az iszlámnak vannak kisebb ágaik , amik totál összeegyeztethetőek a nyugati életformával. Ilyenek az alaviták: nincs többnejűség, a nők együtt vannak a mecsetben (cem) a szertartáson, nincs burqa, csador stb. hétköznap. (igaz a mecsetben egy laza kendőt feltesznek), isznak alkoholt, és annyira nem homofóbok.

2012. dec. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez engem nem győz meg. Hiába van egy normális kisebbség, ameddig a többség primitív, intoleráns, és erőszakos.
2012. dec. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!