Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehet az, hogy manapság...

Hogy lehet az, hogy manapság még vannak FELNŐTT emberek akik elhiszik az ilyesmit? Sőt ráerőltetik a fiatalokra?

Figyelt kérdés
Gondolom már volt jó pár ilyen kérdés ,nem böngésztem át mindet de arra lennék kíváncsi, hogy a mai modern (bár mégsem intelligens) világban ,hogy befolyásolhat még ember életeket a vallás? Én mint magyar hittan órákra kényszerített ember a kereszténységre gondolok. Bezony. A keleti vallásokkal (buddhizmus,taoizmus) ellentétben elenyésző számú bölcsességet tartalmazó tiltó, félelmet keltő , fejlődést hátráltató , elképesztő számú ember halálát okozó vallás ,hogy maradhatott fent? Igyekszem egyébként nem túl erősen fogalmazni , mert egy időbe kiskoromba " belém is belém " táplálták ezeket a nézeteket ismerem is , vannak benne jó dolgok és nem akarok senkit megsérteni vele.
2012. szept. 23. 14:53
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre , én is hiszek valamelyest valami felsőbb dologban de az semmi képpen nem a keresztény(vagy kereszTYÉÉÉN) ideológia.

Én előbb hiszem el a halál utáni más síkra / dimenzióba való átköltözés kozmikus továbblétezés elméletét mint az ilyesmit. Ha pedig van valami ami ezt irányítja akkor is inkább a "one god" vonalat követem tehát minden isten egy. De most komolyan a világ rengeteg kisebb nagyobb vallás van és mindegyik képviselői MEGDÖNTHETETLENÜL 100%-ban BIZTOSRA tudják ,hogy nekik van igazuk. Sőt majdnem minden népnek volt valamiféle prófétája is afféle saját Jézusa.

2012. szept. 23. 14:53
 2/40 A kérdező kommentje:

Miért kell ezt még erőltetni? Miért kéne hinni olyasmiben mint a pokol egy tüzes verem ahol büntetik a bűnösöket? Miért kell megijeszteni , beszűkíteni az emberek tudatát? Miért kell ezt oktatni? Erőltetni?

UI: Ezt a kérdést azért írtam ki mert olyan gimnáziumba járok ahol ilyen jellegű "oktatás" (órapazarlás) folyik , ilyeneket kell megtanulni amit ha nem vagy hajlandó leviszi az átlagodat ,ha nem jársz templomba és nem kelsz fel emiatt előbb akkor igazolatlan hiányzás stb. Kissé dühítő

2012. szept. 23. 14:53
 3/40 HudsonHawk ***** válasza:
49%

22F vagyok, vidéki. Én még soha nem éreztem, hogy bárkire is ráerőltettek volna a vallást

Az, hogy bevezettek némi erkölcsoktatást, HÁT RÁFÉR A MAI VILÁGRA.

Átélve a középsuli, azt kell mondjam sztem még belefér az óraszámba.

2012. szept. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Pedig én már tapasztaltam ,de ezt feljebb már ki is fejtettem. Egyébként te voltál már ilyen jellegű órán? Ott erkölcsöt oktatnak ?:) Bárki is jobb emberként jön ki ?:)

ugyanmár

2012. szept. 23. 15:11
 5/40 anonim ***** válasza:
63%

A keresztény vallás lényege hogy az emberek szeressék egymást, és Isten segítségével éljenek, tehát ne az egyén legyen a fontos, hanem a család, sőt az egész emberiség mint egy szeretetben és békében élő közösség.

Szerintem meg senkire nem akarnak ráeröltetni semmit, mai világban nincs is hatalma már a vallásnak...

Viszont kifejtenéd bővebben hogy a mai világban mit gátol a vallás a fejlődésben? Illetve hogy annyi ember halálát okozta? Hát pedig épp hogy szeretetre tanít, benne is van a tíz parancsolatban, hogy ne ölj... Más kérdés hogy sokan egy-egy eszme (vagy vallás) mögé bújva vezettek háborúkat, gyilkoltak, de ezért nem a keresztyénség a hibás!

2012. szept. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
73%

Tilalom, félelemkeltés, fejlődés hátráltatás, ezek köszönőviszonyban sincsenek a kereszténységgel. Sőt, annak szöges ellentétei. A kereszténység célja, hogy elősegítse a személyes fejlődésünket, segítsen jobb emberekké válnunk, és nagyszerű, reményteljes üzenete által minden félelmet eloszlat.

Szóval szerintem te egy kicsit el vagy tévedve azzal kapcsolatban, hogy mi a kereszténység.

2012. szept. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
54%

Már az erkölcsoktatás is teljesen felesleges. Egyrészt ki mondja meg, hogy mi lesz az az univerzális erkölcs, amit tanítani kell? A magyar? A európai? A keresztény? A elvilágosult? Mindegyiknek ezeregy ága létezhet, de egyikre sem mondhatjuk, hogy na tessék ez az egyetlen helyes etika. Láttam néhány tankönyvet a témában, és gusztustalan módon ítélkeznek azokról a nőkről, akik abortuszt kérnek. Amit én elítélek, azt lehet hogy a szomszédom helyesnek tartja. Ha rám akarnák erőltetni valaki más erkölcsi rendszerét, én egyszerűen kisétálnék az osztályból.

Persze vannak olyan dolgok, amiket a társadalom egységesen elítél (pl. gyilkosság), de ezeket felesleges tanítani, hiszen a szocializáció során magunkba szívjuk.


Arról nem is beszélve, hogy én, mint ateista, sértőnek érezném, ha azért kellene kötelezően etikára járnom, mert nem hiszek Istenben. Tanuljon mindenki hittant a szabadidejében, etikát meg a szüleitől! Akkor koncentrálhatnánk a lényeges problémákra az oktatásban.

2012. szept. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Hé héh éez itt nem a vallás kritika részleg? Azthittem itt legalább elvtársakra találok. Pedig eddig csak egy ilyet kaptam azt is levélben :D

- Egyébként akkor kifejteném:

"Tilalom, félelemkeltés, fejlődés hátráltatás, " Tilalom? Ugye ezt nem kell magyaráznom. Ez igen is szerves része a kereszténységnek ezt be kell látni. A másik kettőt pedig nem a mai korra értettem. Ahogy a sok ember halálát sem. Emlékeztetnélek benneteket ,hogy mi miatt volt sötét a középkor? Hány feltalálót és tudóst égettek el az inkvizíció emberei? Aki mást állított annak vége volt. És sem a papok sem tanítók stb nem voltak túl sokan "szent" emberek közülük sőt most sem azok. ( persze nyilván ezt nem mindenkire értem mielőtt még itt...) Azonkívül volt még "egy-pár" vallásháború , kereszteshadjárat stb. Valahogy így értettem ezt a részét.

2012. szept. 23. 16:27
 9/40 A kérdező kommentje:

Szerintem amúgy meg te vagy eltévedve. És nem egyszer láttam már olyan általános iskolába is hogy a plébánosok idióta agresszív emberek voltak akik ha a gyerek mást mondott meg is pofozták hogy mit képzel vagy megdobálták stb. Ezt egy másik tanár sem engedte meg magának. És ez bizony mindig is így volt ezt a vallást ÉRDEKES valahogy mindig erőltették. De nem csak ezt , a legtöbb vallással így van erőltetik azt a nagybecsű reményteljes üzenetet. Kár tagadni.

De az én kritizálásomon kívül ti mint keresztények mit gondoltok az írásom többi részéről? Amennyi vallás van honnan veszitek ,hogy a tiétek a Best? Betartjátok egyáltalán amit írnak a "tanítások" ? - amiknél még kevesebb tisztázatlan eredetű irományt olvastam - Bezony... Nem gondoljátok ,hogy a keleti vallások ha már mindenképpen hinni akartok sokkal bölcsebb és tényleg boldog életre nevelnek?

2012. szept. 23. 16:27
 10/40 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem eltévedtél. Menj át butítani a népet a politika topicba.
2012. szept. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!