Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehet az, hogy manapság...

Hogy lehet az, hogy manapság még vannak FELNŐTT emberek akik elhiszik az ilyesmit? Sőt ráerőltetik a fiatalokra?

Figyelt kérdés
Gondolom már volt jó pár ilyen kérdés ,nem böngésztem át mindet de arra lennék kíváncsi, hogy a mai modern (bár mégsem intelligens) világban ,hogy befolyásolhat még ember életeket a vallás? Én mint magyar hittan órákra kényszerített ember a kereszténységre gondolok. Bezony. A keleti vallásokkal (buddhizmus,taoizmus) ellentétben elenyésző számú bölcsességet tartalmazó tiltó, félelmet keltő , fejlődést hátráltató , elképesztő számú ember halálát okozó vallás ,hogy maradhatott fent? Igyekszem egyébként nem túl erősen fogalmazni , mert egy időbe kiskoromba " belém is belém " táplálták ezeket a nézeteket ismerem is , vannak benne jó dolgok és nem akarok senkit megsérteni vele.
2012. szept. 23. 14:53
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
86%

Én keresztényként nem értek egyet azzal, hogy hittan órákra kéne járnia annak, aki nem hisz (egyházi - nem katolikus -suliba jártam, de az nekem saját döntés volt). A kereszténységet soha nem (lett volna) szabad rákényszeríteni senkire, ugyanis a lényege pont az, hogy az ember szabad akaratából dönt Isten mellett.


A valódi kereszténység köszönő viszonyban sincs azzal, amit leírtál (félelmet keltő, fejlődést hátráltató, stb.) Azért, hogy ilyen közegben kell ezt megtapasztalnod, sajnállak :(

2012. szept. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
51%

Ha a tilalmat a parancsolatokra érted, hadd magyarázzam meg: a parancsolatok a mi érdekünket szolgálják. Aki betartja őket, a saját jól felfogott érdekében teszi, aki nem tartja be, magánügy. Ahogy már más is nagyon helyesen leírta, a vallás lényege a szabad akarat, ha valakire valamit ráerőltetnek, az már rég rossz, és ellentétben áll az Úr tanításaival.


A keresztes háborúk, inkvizíció, stb. a RÓMAI KATOLIKUS egyházhoz fűződnek, így öreg hiba volna a teljes kereszténységnek a szemére hányni őket. Azért, mert egy városban lakom egy gyilkossal, már mindjárt én is gyilkos vagyok? Nem, ugye? Amint már írtam, mások megvetése, lenézése, kiközösítése, bántalmazása megengedhetetlen az Úr szemében. Ezek bűnök. A keresztes háborúk álszent, vallási köntösbe burkolt politikai döntések voltak, de ezt majd a katolikus válaszolók kifejtik, ha szeretnék, mert ők jobban otthon vannak a témában.


"Honnan veszitek ,hogy a tiétek a Best?"

Imában megkérdeztem az Urat, és ezt a választ kaptam.


"Betartjátok egyáltalán amit írnak a "tanítások" ?"

Természetesen.


"Nem gondoljátok ,hogy a keleti vallások ha már mindenképpen hinni akartok sokkal bölcsebb és tényleg boldog életre nevelnek?"

Tökéletesen boldog vagyok, és nem "mindenképpen hinni akarok", hanem szerettem volna tudni az igazságot, olyannyira, hogy keresni kezdtem, és meg is találtam. Mindent elértem, amit életkoromnál fogva eddig elérhettem az életben, és - ha ezen az úton haladok tovább - valószínűleg ezután is mindent el fogok érni, amire csak ember törekedhet.

2012. szept. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

"Imában megkérdeztem az Urat, és ezt a választ kaptam. "


Ja rendben értem köszönöm... És milyen hangja volt mély? ... Vaaaaagy talán egy párás tükörre kísértetiesen felírt mondatokban válaszolt? Netalántán egyszercsak megláttál egy erre emlékeztető hatalmas plakátot? Ez érdekes különben...

Vagy talán a fejedben megjelent egyszercsak egy gondolat mintha valaki azt mondaná amit hallani akarsz? Ezt hívják tudat alattinak.

2012. szept. 23. 17:59
 14/40 anonim ***** válasza:
33%

Egyszerűen az a rendkívül erős érzésem támadt, hogy igaz.

Az Úr az esetek 99,99%-ában nem olyan feltűnő módon válaszol az imáinkra, mint amilyeneket Te írtál.

2012. szept. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
64%

Kevered a szezont a fazonnal.

A kereszténységet a vallásossággal.

Amiről te bírálsz, az a középkori katolicizmus. A keresztény szó jelentése Krisztus követő. Krisztus azt mondta, hogy amiképpen ő megtörte a testét értünk, aképpen törjük meg a testünket másokért. A te vádjaid közül melyiket tette Jézus?

Ne keverd a fogalmakat, mert az ezzel kapcsolatos ismereteid igen felületesek és indokolatlanul agresszívek.


Szia

2012. szept. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Utolsó: most akkor a kereszténység az amit Jézus tett? mert te ezt állítod :D Senki nem mondta ,hogy Jézus embereket ölt, én Jézust nem vádoltam semmivel. Te kevered itt a dolgokat :D
2012. szept. 23. 18:45
 17/40 A kérdező kommentje:

Egyébként:

"Egyszerűen az a rendkívül erős érzésem támadt, hogy igaz."

Ja hát ezt írtam ,hogy "Vagy talán a fejedben megjelent egyszercsak egy gondolat mintha valaki azt mondaná amit hallani akarsz" Szerintem ez csak a tudatalattid volt.

Higgy amit akarsz , akár hiszed akár nem én örülök neki ,hogy te jól érzed magad . Tényleg. Jó neked ,hogy így elvagy, én ezt sajnos nem mondhatom el magamról dehát ez van :)

2012. szept. 23. 18:48
 18/40 anonim ***** válasza:
38%

#3


Ráfér a mai világra az erkölcs? Na és mi legyen az általánosan elfogadott, sőt OKTATANDÓ álláspont pl. az eutanáziával kapcsolatban? Jól leírták már előttem, az erkölcsöt, egy teljesen szubjektív dolgot univerzálisan tanítani egyenesen ostobaság. Az pedig, hogy Te akarod megmondani, milyen erkölcsre van szüksége a világnak, már ne is haragudj, de nemhogy arrogáns, hanem egyenesen eszement ötlet.


#5


Szeretet létezik a keresztény vallás nélkül is. Az őslakos indiánok is jól megvoltak nélküle. Sőt, a kereszténység semmi jót nem adott nekik, ha belegondolsz...oké, hogy a törzsek között voltak csatározások, de keresztény felekezetek között is voltak. És szeretném tudni, mégis kit gondolsz Te hibásnak, amikor abortuszklinikákat robbantanak fel, vagy Jézushoz imádkoznak Afganisztánban, mielőtt afgán csecsemőket bombáznának le.


6#


Badarság. Én pl. nem iszom, nem dohányzom, nem drogozom, priuszom sincs, épp a közeljövőben fogok vért adni, és ehhez semmi de semmi szükségem sem volt a kereszténységre. Sok embertől megkaptam már, hogy jó ember vagyok, mégsem kellett hozzá se isten, se az ő fia, se semmilyen keresztény fikció szüleménye. Szóval azért csak nem kéne az egekig ajnározni a keresztény vallást, ha nélküle is tök jól meg lehet élni (sőt, egyes esetekben jobban is!)


14#


Igen? Na és mi van akkor, ha az "úr" csak az esetek 98%-ban válaszol úgy, ahogy leírtad? Matekzsenikém...:D


Akik meg előszeretettel böfögik fel azt az érvet, hogy a kereszténység mennyivel jobb a katolicizmusnál:


Nincs bigott, nem katolikus keresztény? Nincs olyan nem katolikus keresztény, aki képmutató, kétszínű, bigott, maradi, gőgös, szűklátókörű, korrupt? Mert én eddig szinte csak ilyenekkel találkoztam, közülük egy se katolikus...

2012. szept. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Teljesen egyet értek veled. Azt érzem a szavaidból, hogy Te nem veted meg a kereszténységet, de arra gondolsz, hogy legyen ez mindenki személyes ügye . Nincs ebben semmi kivetni való, sőt tisztességesebb mintha megalkuvó lennél.

Biztos, hogy másképp kellene megoldani ezt az iskolába bevezetett vallás oktatást. Az etikával talán nincs gond.

Ráerőltetés semmiképp nem demokratikus, valami célja van ezzel a politikusoknak.

Próbáld úgy felfogni ha suliba akarsz járni, mint más tantárgyat, és mellette keresd azt az utat, amelyen Te szeretnél járni.

2012. szept. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:

Én azt nem szeretem, hogy az "Erkölcstant" azonosítják a "Hittannal", mert aki ugye egyházi iskolába jár, az megtanulja a jó erkölcsöket, abból nem lehet rossz ember... dehogynem! Sok szülő van, aki csak ezért járatja katolikus vagy református iskolába a gyerekét, aztán csodálkozik hogy visszafelé sül el a dolog.


Engem anyám és apám tanított meg az erkölcsökre, folyamatosan amíg felnőttem, elképzelni sem tudok erre alkalmasabb személyeket.

2012. szept. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!