Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan tudjuk, hogy a Biblia...

Honnan tudjuk, hogy a Biblia az igaz és nem például a Bhagavad-gíta?

Figyelt kérdés
Vagy miért ne lehetne egy teremtő, isteni kinyilatokztatás nélkül?
2012. okt. 2. 17:53
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
3%

Nos kár vádaskodni.

Azért népirtásról ne beszéljünk már. csak azt kapták amit megérdemeltek.

a teremtőnek nem lenne kötelessége magyarázkodni, de leíratta, tanulságul az utódoknak, hogy Ő nem fog a végtelenségig tűrni semmit, csak egy darabig.


Ez napjainkra is érvényes, ezért érdemes lenne jól át gondolni meddig teszünk rosszat mert nem sokára a türelme újra elfog fogyni.

2012. okt. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem se a Biblia, se a Bhagavad-gíta nem igaz. Az egyetlen igazság ezekben található:


[link]

2012. okt. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Utolsó hozzászóló: Az igazság odaát van. :D
2012. okt. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
88%

"Azért népirtásról ne beszéljünk már. csak azt kapták amit megérdemeltek. "


Nem vagyok benne biztos, hogy az összes elsőszülött megérdemelte, meg mindenki. Vagy tényleg az akkori egyiptomiak lettek volna a gonoszság megtestesítői?


"Nem titokzatoskodik, már csak azért sem, mert nincs takargatni valója."


A jó és gonosz tudásától se tiltotta el az embereket. Az ember alapvető joga, hogy eldöntse, neki mi a jó. Bizonyos határokon belül természetesen.

2012. okt. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Mert milyen dolgokat találtál e két könyvben, amik kibékíthetetlen ellentmondásban állnak egymással?
2012. okt. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
15%

Szia!


A válasz kézenfekvő. Amelyik az igazi Isten kinyilatkoztatása, annak félreérthetetlen ismertetőjelei vannak. Blaise Pascalt a híres francia természettudóst idézem:


"Különféle, egymással ellentétes vallásokat látok, következésképpen mind hamis, kivéve egyet, amelyik nem az. Mindegyik a maga tekintélyére hivatkozva követeli, hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket. Ezen az alapon tehát nem hiszek bennük. Mert ezt akárki mondhatja, akárki kijelentheti, hogy ő próféta. Ám azt látom, hogy a keresztény vallásban beteljesedett jövendölések vannak, ezt pedig egyik sem mondhatja el magáról." (Gondolatok, 693. töredék.)


Üdv. Péter

2012. okt. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

14-es kedves választolónak.

Nos kegyetlenségnek hangzik, de

Van egy olyan biblia idézet, amely újra megfog ismétlődni, de itt már nem csak az első szülöttekről van szó.

2012. okt. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 14-esnek

Nos talán kegyetlenségnek hangzik

De a gyermek Istentől jövő ajándék, amivel számot kell adni hogyan nevelték azokat a szülők.


Van egy biblia vers ami ugyan ezt mondja de már nem csak az első szülöttekre vonatkozik, hanem minden gyermekre, akiknek a szüleik nem éltek úgy.


(Malakiás 4:1) 4 „Mert íme, eljön a nap, amely lángoló, mint a kemence, és minden elbizakodott és minden gonosztevő olyan lesz, mint a polyva. Megemészti őket az eljövendő nap — mondja a seregek Ura —, nem hagy rajtuk sem gyökeret, sem ágat.


Azon a napon, amikor számot kell adni Istennek, az ’ágnak’ és a ’gyökérnek’ ugyanaz lesz a sorsa, vagyis a kisgyermekek ugyanazt az ítéletet fogják kapni, mint a szüleik. Milyen nagy felelősséggel tartoznak a szülők a kisgyermekeikért! A keresztény szülőknek keményen kell dolgozniuk azon, hogy Isten tetszését keressék, és megőrizzék a helyeselt állapotukat előtte (1Korintusz 7:14).


Ha valaki nem neveli a gyermekét Isten tanítása és irányadó mértéke szerint, az ugyan olyan lesz mint a szülő.

Sajnos ezt elfelejtették az emberek, hogy a gyermeket nem játékként kaptak, hanem értékes ajándékként, amiről számot kell adni.


Zsömle/lány

2012. okt. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

"a maga tekintélyére hivatkozva követeli, hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket"


Ez bőven igaz a keresztényekre is.

2012. okt. 3. 09:03
 20/35 anonim ***** válasza:
45%

Én felnőttként tértem meg. Nem nevelkedtem vallásos családban, a szüleim ateisták voltak, így nem neveltek belém semmit. Később magamtól kezdtem keresni az igazságot "az élet nagy kérdéseire". Amikor kerestem, mindenre nyitott voltam: arra is, hogy nincs semmiféle isten, és a vallásokra is. Tanulmányoztam őket. Beszélgettem a különféle vallások követőivel. Elolvastam a szentírásaikat. Imádkoztam, hogy amennyiben létezik isten, segítsen megtalálnom az igaz vallást.

Segített, keresztény lettem.

2012. okt. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!