Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Meglehet "szabadulni" a...

Meglehet "szabadulni" a megkeresztelkedéstől?

Figyelt kérdés
azaz evangélikusnak kereszteltek, de én ezt le akarom vetetni, lehet ezt?
2009. aug. 4. 13:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%

Effektíve nincs rá ceremónia, de, ha nem Istent szolgálod, akkor a másik a sötét oldal talál rád, hiányzik ez neked?

Vagy másik közösségbe akarsz belépni, akkor keresztelkedj ott is meg.

A keresztség értelme, hogy a MENNYEI ATYÁT szolgálod, a Teremtést, ezzel elelntétes polaritás, a sötétség.Középút nincs.

2009. aug. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én úgy minden vallástól elakarok határolódni!
2009. aug. 4. 14:06
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Ha 1948 után születtél volna, akkor ilyen gondnod nem lenne. Ha a szülők nem vállalták a titkos keresztelőt, akkor a gyerek pogány maradt. Én egyébként az vagyok, sohasem kereszteltek meg. Van, amiben hiszek, de az nem tételes vallás.
2009. aug. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
És később sem éreztem rá semmiféle késztetést, hogy elmenjek templomba és kérjem a keresztelést. Legfeljebb művészi szempontból érdekelnek a templomok.
2009. aug. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Ha el akarsz határolódni a vallásoktól, akkor ne is törődj olyan hülyeségekkel, mint a keresztelkedés. Én is meg vagyok keresztelve, de nem érdekel, semmi jelentőséget nem tulajdonítok neki, és nem vallom magam kereszténynek.


éljen a sötét oldal :D

2009. aug. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
A megkeresztelkedést nem lehet visszacsinálni. Csupán azt érheted el, hogy az egyházi nyilvántartásból kihúzzák a nevedet. De ne számíts semmi jóra. Ezt nekik, ha kéred minden képpen meg kell tenniük. Hallottam olyat is, hogy valakivel előtte a pap egy kicsit elbeszélgetett. Sok sikert.
2009. aug. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
A megkeresztelkedéstől nem "szabadulhatsz" meg, de pl. az úttörő mozgalomból ki lehet lépni, ha gyerekként kötelezően beléptettek és még nem léptél volna ki.
2009. aug. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

ez kb. a 3456788. ugyanilyen kérdés....


Nem, a keresztvizet semmi sem mossa le rólad!

És nincs semmilyen taglista, amiből kihúzhatnának. A kereszteltek anyakönyve van, amibe azt írták be, hogy megkereszteltek. De mivel, mint írtam, a keresztség nem eltörölhető, onnan nem fognak kihúzni.

Max. ha van lista azokról, akik egyházi hozzájárulást fizetnek, onnan törölnek, ha kéred.

2009. aug. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
13%
"Onstd szűz lány vérit, homlokodra véle írd a Szentségtelen Atya számát, a 666-ot, s a Fattyú jele többé nem lészen rajtad."
2009. aug. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
off: ez kicsit durva volt............eléggé
2009. aug. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!