Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi agresszivitása...

Jehova tanúi agresszivitása mivel magyarázható?

Figyelt kérdés

Természetesen, akinek nem inge ne vegye magára. Viszont tapasztalható, itt a fórumon és a való életben is, eléggé agresszívak és ellenségesek azokkal szemben, akik nem fogadják el a tanításaikat. Nem igazán értem ezt, ilyen nagy mértékben ilyeneket más felekezetknél még nem tapasztaltam. Mit tanítanak nekik a gyülekezetben?


Ateisták és más vallásúak véleményét is várom, hogy vajon a tanúk gondolkodásukat hogyan lehet magyarázni?


Köszönöm előre is a válaszokat!


2012. okt. 13. 15:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
A kiválasztottságtudat eltorzítja a személyiséget. Ezek az emberek elszakadtak a valóságtól.
2012. okt. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Én meg vagyok keresztelve, de nem vagyok gyakorló vallásos. Sajnos sok olyan vallási csoport van, akik kicsit "szekta" jelleggel működnek, nem ismerik el az ember szabad akaratát és szabadságát, nem ismerik el azt, hogy más vallások, hitrendszerek is vannak az övékén kívül. Hogy ez a jehovistákra mennyire illik, nem tudom, mert nem volt velük dolgom eddig és nem is nagyon akarok belekeveredni. A "szci"-k hálójába meg pláne nem :))

Gondolom az lehet a baj, hogy a kis egyházak azzal próbálják a tagtoborzást és a létszám megtartását, hogy fanatizálnak. Gondolom, hogy gyengébb egójú embereknél ennek van is hatása, felvilágosultabbak, erős egyéniségek nem is kezdenek ilyenekkel, vagy hamar kiszállnak. (Már ha hagyják nekik, bár ez erősen konteó ízű dolgokat feszeget.)

2012. okt. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
2. vagyok, reformátusnak kereszteltek, kihagytam, bocs.
2012. okt. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

mert nekik attól függ a mennybejutásuk, hogy minél több ember tettek Jehova tanújává

tehát muszáj nekik erőszakoskodni, különben alsóbb rendűek lesznek

2012. okt. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A gyülekezetben intoleranciára nevelik őket.Csak nekik van igazuk,kiválasztottak,a világ ellenséges velük szemben,a világi emberek tudatlanok,és fel kell őket világosítani,hogy rossz úton járnak.Szóval be van szűkülve a gondolkodásuk.

Egyébként sztem a saját félelmeik is szerepet játszanak,nekik is büntető Istenképük van,mint sok szektának.Ebbe bele lehet ám kattanni,ha valaki komolyan veszi.

2012. okt. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én muszlim vagyok, és engem is rendszeresen megtalálnak buszmegállókban, és -attól függetlenül, hogy látszik rajtam, hogy iszlám vallású vagyok (kendőt hordok)- mindig elkezdik mondani a magukét.

Jó kérdést tettél fel, én is kíváncsi vagyok arra, hogy miért csinálják ilyen erőszakosan, illetve arra, hogy miért csak ők... (Más vallások követőitől még én sem tapasztaltam az övékhez hasonló, durva térítőmódszert.)

2012. okt. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
Hát a legfontosabbat kihagytátok: "Mert Jézus parancsolta nekik"
2012. okt. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Meglehet,de Jézus nem azt mondta,hogy következetlennek kell lenni....

Értelmet is kéne ám kérni az Úrtól.

2012. okt. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
szerintem azt hiszik, nekik küldetéstudatuk van, és kötelező felnyitni mások szemét, és bebizonyítani, hogy nekik van igazuk. Ezért szólítanak le az utcán és csengetnek be.
2012. okt. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
19%

Tévedés.

Ugyan is sehol nem tanítja a Biblia azt, hogy a mennybe jutás függ ettől./csak 144000 áron vett személy megy a mennybe a többiek földi reménységüek, Ők a más juhai Krisztusnak nem abból az akolból valók/

Az tény és való, hogy végezni kell az evangélizáló munkát,és eredetileg ez minden kereszténynek kötelessége lenne, igen Jézus parancsa szerint.


Ám sehol nem tanítják a teokratikus Iskolán, hogy ez erőszakkal kell tenni, és aki még is így teszi, az szegénységi bizonyítvány, mert nem figyelt a tanultakra.


(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt;. . .

Ez a vers a biztosíték arra, hogy ha egy tanú Tóth ágast áll és erőszakoskodik felesleges, mert nem biztos, hogy a teremtő vonzza az egyént.

2012. okt. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!