Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Zavarja a hívőket a valláskrit...

Zavarja a hívőket a valláskritika?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy vajon végigolvassák-e a kritikákat, vagy nem törődnek vele. Ha végigolvassák, akkor lehet, hogy rossz érzés marad bennük utánna? Egyáltalán, mit érez az az ember, akinek a meggyőződését nap mint nap támadják? Hosszú távon mennyire viseli meg ez a hívőke? Vagy nem viseli meg?
2009. aug. 7. 19:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%

Értelmes embert nem szokott zavarni más ember véleménye akkor sem, ha külömbözik az övétől.

Mem hiszem, hogy a hívők meggyőződését gyakrabban támadnák, mint az ateistákét.

2009. aug. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Hívő vagyok, és az értelmes beszélgetés, amibe beletartozik az ellenvélemény is, az nem zavar. Két dolog zavar:


1. Amikor a valláskritikusok lehülyézik, elmebetegezik, olykor "agymosott zombizzák" a hívőket, csak, mert bizonyos dolgokat máshogy látnak mint ők.


2. Amikor a vallásosak ezt az oldalt nyílt térítésre használják. Ettől senki nem fog hinni, csak lejáratja az egészet.

2009. aug. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Előző vagyok: Pont a fentiek miatt mostanában nagyon ritkán olvasom az egész vallás-valláskritika témakört. Nem a más vélemény zavar, hanem a bunkóság.
2009. aug. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

Én hívő vagyok,és elszoktam olvasni a kritikákat,de nincs bennem semmi rossz érzés emiatt.Nem győzködök senkit a hitemről,ezt csak az ateisték teszik állandóan.Szerintem minden alap nélkül.Én sem tudom bebizonyítani kézzel foghatóan,hogy Isten létezik,de ők sem nekem az ellenkezőjét.Vannak ugya elméletek az élet keletkezéséről,időnként egy újabb tudós újabb elméletet állít fel.De arra még egyetlen tudós sem tudott válaszolni:az élet hogyan kezdődött?A semmiből?És a semmi miből lett?Ezért nem vitatkozom,mert erre éppúgy nincs válasz,mint arra,hogy melyik volt előbb: a tojás vagy a tyúk.Mindenki higgyen abban,ami neki megfelel

Egyedül akkor húzom fel magam,amikor egy ateista ostobának és hülyének nevez.Én is annak tartom őt és kész.

2009. aug. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
51%
Engem nem zavar. Tudomást sem veszek róla.
2009. aug. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Engem ami zavar, az:

- az általánosítás

- a bunkó lehülyézés

- a Biblia (és hasonló könyvek) mesekönyvnek titulálása, amikor minimum kulturális értékről van szó

- és a térítgetés, akár hívő, akár ateista teszi


Az értelmes kritika nem ilyen, mint a fentiek, az értelmes kritika nem általánosít, nem szélsőséges, és van tájékozottsági alapja.


Én 10 éve énekelek gospel kórusban, és egyik küldetésünknek tekintem, hogy legalább ott, ahol fellépünk, csökkentsük az általánosítást, és ez szokott is sikerülni.

2009. aug. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%

Engem nem zavar. Ami zavar az a bunkóság, illetve a személyeskedés.Ja, és a "kollektív bűnösség", vagyis amikor

a hívő embereket mint közösséget, gúnyolnak, vagy támadnak.

- Az, hogy valaki hívő vagy nem-hívő, magánügy.

2009. aug. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Egyáltalán nem zavar. Nyilván minden ember más, és mást gondol. Lehet,hogy én szeretek egy ételt, lehet, hogy te nem. Lehet, hogy én meg vagyok győződve arról, hogy az én vallásom úgy jó, ahogy van, lehet, hogy te az ellenkezőjét gondolod. Amíg ezt kultúráltan meg tudjuk beszélni, vitatni, addig nincs gond.

Úgy vélem, akkor van baj, ha valaki ok nélkül szidja a másikat, holott nem is vizsgálta meg mélyebben.

Én ilyet soha nem tennék.

2009. aug. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
19%

Jó mi?

19.49-es azt írja,nem térít,de máris elkezdte az élet kezdetét latolgatni...

Most akkor mi van?

:-/

2009. aug. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%
09:52 - Szerintem csak arra írt példát, hogy vannak kérdések, amikre csak tippek vannak, mert ember sose volt ott, vagy ha volt, akkor az ő gondolkodása és tudása más volt, mint a ma élőké, ezért nem tudhatjuk, mi történt pontosan.
2009. aug. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!