Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy hívő embert lehet-e az...

Schocko kérdése:

Egy hívő embert lehet-e az értelmes emberek csoportjába sorolni, vagy az már kizáró tényező?

Figyelt kérdés

2012. nov. 3. 10:14
1 2 3 4 5
 1/46 Magyarvitéz ***** válasza:
67%
Mért ne lehetne?Nem értem az okát ,hogy mért ne?
2012. nov. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
54%

Az attól függ.....

Van akit igen.

2012. nov. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne értelmes? A kettő nincs kapcsolatban. Vannak hívők, akik értelmesek, és vannak, akik nem. Csak úgy, mint bármilyen másik csoportban.
2012. nov. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
89%
A nem hívők, ateisták között is sok van, aki nem értelmes. Akárcsak a te kérdésed.
2012. nov. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
90%

Attól, hogy valaki hisz, még lehet értelmes. sok orvos is hívő, ergo, annyira nem ostobák.

Viszont vannak a bigott vallásosok is, na őket az ostoba barom kategóriába sorolnám. Isten barmai.

2012. nov. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
Nem kizáró tényező.Közöttük is vannak különböző szinten levők.Mondjuk van egy olyan dolog is,ami egy külön intelligencia szintnek nevezhető,hogy ugye az emberi elme nagyon jól programozható,tehát egy hívő orvos,tanár,egyetemet végzett ember is csak azt tanulja meg kiválóan,amit "bele programoztak" A vallásoknak megvan az az agymosó tulajdonsága,hogy "vagy az egészet elfogadod,vagy nem vagy igaz hívő" tehát az is külön intelligenciát igényel,hogy valaki felismerje,hogy mi az,amit ésszerű elfogadnia a vallásból,és mi az,amit nem,vagy jogosan kétségbe vonható.A vallási vezetők nyilván azt szeretnék,ha egy hívő sem kételkedne,mert akkor náluk van a hatalom,de úgy gondolom,aki kellő intelligenciával rendelkezik,az képes átlátni ezen az egészen.
2012. nov. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Én objektív értelemben vagyok kíváncsi a határvonalra. Mert vannak nagyon jól képzett és művelt hívő emberek, viszont elhisznek egy alaptalan mesét és a köréje szövődő hiedelmvilágot, miközben ha valaki mondjuk a Csillagok háborúját igaznak véli, azt már kezelik. Ha mégis értelmesnek tartjuk őket, akkor tarthatjuk-e bölcseknek is őket, vagy azt már túlzásnak vehetjük?
2012. nov. 3. 12:09
 8/46 anonim ***** válasza:

Vagy te tévedsz... Az egyiknek igaza van, a másik téved. Élet vagy halál..:D

Szerintem az ostobább, aki azt hiszi, hogy neki van igaza, ezért a másik csoport ostoba. Nem attól ostoba valaki, mert téved, hanem azért, mert mást ostobának néz, mert nem egyezik a véleménye vele. Te mit gondolsz??? :D

2012. nov. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

Egy ateista embert lehet-e az értelmes emberek csoportjába sorolni, vagy az már kizáró tényező?


Természetesen lehet. Egyéntől függ.

Valószínűleg a hívők nem buták, akiknek ki mosták az agyukat, hanem te nem ismered őket és azt amiben hisznek.

2012. nov. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem attól hogy az ember hisz valamiben attól az ember még lehet értelmes ez a két dolog nem zárja ki egymást...
2012. nov. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!