Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy hívő embert lehet-e az...

Schocko kérdése:

Egy hívő embert lehet-e az értelmes emberek csoportjába sorolni, vagy az már kizáró tényező?

Figyelt kérdés

2012. nov. 3. 10:14
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

"amit az iskolákban tanítanak az nagy részt nem igazság és nem bizonyított, csupán tudósok által megszavazott, elfogadott, axiómák."

Amit az iskolában tanítanak, az bizonyított - csak egyszerűsített, hogy megértsd. Nem lehet atomfizikát tanítani általános iskolában.


Viszont a tudomány eredményei szerint működik ma minden: a számítógéped, az autód, a hűtőszekrényed és a házad is.


Az ezotériával vegyes vallásos elképzeléseid: na, azok nem bizonyítottak!

2012. nov. 9. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

41/ Sok mindent tanultál ami nem bizonyított és még úgy adják elő az iskolában mint igazságot.


vallások részéről;

kérdező kérdésével kapcsolatban -- van lélek, van Isten-- bizonyított? NEM.

halhatatlanság elérése--- bizonyított a mikéntje? NEM mert ha nem tudom mi a lélek akkor nem lehet elmagyarázni miért is lehet halhatatlan.


A tudósok részéről;

A Földünk kora, a belső szerkezete a MAgja bizonyított? NEM.- csak feltételezéseket tanítanak.


Vagy mi a gravitáció? meghatározták? nem csak Einstein Tér-idő geometriai számítását használják fel a számításhoz, de fogalmuk sincs arról mi a gravitációs erő pontosan.


S mennyi mindent hallgatnak el, amiről feltételezhető hogy van ismeretük.


---Egy hívő ember lehet értelmes, sőt még kíváncsibbá válhat. ha hitétől függetlenül is mindenre nyitott marad


-- de egy fanatikus az soha nem értelmes akár vallás akár politika akár egy közönséges futballdrukker.

2012. nov. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
ez így van
2012. nov. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

"Sok mindent tanultál ami nem bizonyított és még úgy adják elő az iskolában mint igazságot."

Már mondtam: kisgyereknek nem lehet bizonytalanságot tanítani. Nem fér be a világképébe.

Amit nekik tanítanak, az igaz - csak nem elég pontos.


"A Földünk kora, a belső szerkezete a MAgja bizonyított? NEM.- csak feltételezéseket tanítanak."

DE.

Fizikai kísérletek is léteznek ám, amelyek egyértelmű eredményeket adnak. Főleg akkor, ha több és többféle mérés eredménye megerősíti egymást.

Nem kell mindenhez odamenni és megtapogatni, hogy tudjuk, micsoda.

Az esetleg elképzelhető, hogy az anyag valami olyan állapotban van ott, amit nem ismerünk teljesen pontosan. De meg tudjuk ismerni.


"Vagy mi a gravitáció? meghatározták? nem csak Einstein Tér-idő geometriai számítását használják fel a számításhoz, de fogalmuk sincs arról mi a gravitációs erő pontosan."

Attól még a működését teljesen pontosan tudják.


"S mennyi mindent hallgatnak el, amiről feltételezhető hogy van ismeretük."

A katonák vagy az ipari kutatók?

Azok biztos. Lassan is fejlődne a tudomány, ha csak ők lennének.

A tudósok nagyon keveset hallgatnak el (csak amiben még egyáltalán nem biztosak) - viszont azt te nem érted, mert szaklapban írják, elég bonyolult nyelven. Azt meg te nem olvasod.


"Egy hívő ember lehet értelmes, sőt még kíváncsibbá válhat. ha hitétől függetlenül is mindenre nyitott marad"

A hitétől függetlenül persze, hogy lehet.

A hitében viszont nem lehet értelmes!

Jó lenne, ha végre felfognád a kettő közötti különbséget!


"de egy fanatikus az soha nem értelmes akár vallás akár politika akár egy közönséges futballdrukker."

Na, ebben egyetértünk.

2012. nov. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

44/ Azt írtam, hogy elképzelhető mint ahogy számtalan témában jelen is van, hogy bizonyos dolgokat, infókat vagy politikai vagy pénzügyi vagy épp más okból eltusolnak!


Ha viszont eltussolnak olyan dolgokat amire már rájöttek, megállapítottak, akkor helyette egy sablon szöveget tanítanak de nem az általános iskolában ha nem felsőbb fokon is amíg nem jön egy fazon és meg nem cáfolja egy konferencián, akit aztán megint figyelmeztetnek;- kussolj édesapám ez tabu!


Így volt ez mindig még az elméleti fizika terén is elvetették Newton elméletét helyette alkalmazzák Einstein számítását- de az nem meghatározása a gravitációnak mint erőnek, csak pillanatnyilag más nincs matematikai spekuláció.


Ugyanakkor elképzelhető, hogy Földünk ideje, geológia szerkezetével kapcsolatban is sumákolnak. Függetlenül attól, hogy számtalan műszeres lehetőség áll már a rendelkezésükre, de még mindig olyan szöveget nyomnak, ami NEM IGAZ! és azt is tanítják-- tehát felmerül a kérdés valóban ennyire fafejűek a geofizikusok vagy mindennel tisztába vannak de felsőbb" utasításra kussolnak!!!!!!


Amit most írtam Nektek nagyon komoly vád a részemről és amikor csak tehetem közzé is teszem, mert attól tartok hogy a nagy-tömegembereket becsapják és ha ott lesz az idő, Ők a felső leggazdagabb kis réteg elhúznak a jó-fenébe egy élhető bolygóra, a többi pedig? itt fog pusztulni, egy fokozatosan Vénuszivá váló Földbolygón!!!


Miben HISZnek a tömegemberek amit az iskolákban egyetemeken tanítanak?-- hogy a Föld fokozatosan hűlt ki a kezdetek óta, ami hazugság. Hogy a magja vas-hazugság! Hogy folyamatos láva a belső anyaga-- hazugság


Hogy a Földön addig lehet élet amíg a Napunk létezik holott a Földünk kb. durván számolva, 40 ezer év múlva holt bolygóvá válik-- de sokkal előbb alkalmat lesz az élet számára! Különösen, ha felgyorsul az óceánvizének alulról a felmelegedése. Mert a Földünk belülről kifelé haladva melegedett fel az idők folyamán, nem pedig ahogy ők mesélik.

2012. nov. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

Egy HIVŐ embert lehet-e értelmesnek tekinteni? -- hát ha minden maszlagot elhisz akkor nem lehet.


Pár évvel ezelött arra gondoltam, hogy csak nem hallgatok arról amivel "szembesültem," életem folyamán- s ha már nincsenek itt a ruszkik, akik lecsaptak volna rám ha elszólom magam az ő idejükben-- tehát hallgattam egy életen keresztül-- aztán rendszerváltás volt a vörösök eltakaródtak én pedig egy geológus professzornak írtam meg kibővítve, mindenről beszámolva arról, amit az előbb nektek írtam röviden a Földünkkel kapcsolatban.


A válasz amit Tőle kaptam így szólt;Kedves asszonyom, nem kell nyugtalankodnia és félteni az életet, mert az ISTEN megsegíti az emberiséget. Tegyem hozzá hogy a neki írt levelemben még véletlenül se szerepelt, ISTEN fogalom.

Na ennyit a magasan képzett intelligenciáról és süket-és vak" szemellenzős vallásos hitről, a véleményem

2012. nov. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!