Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Meddig léteznek még vallások?

Meddig léteznek még vallások?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy a kérdést nem provokációnak szánom.


Szóval a fejlett nyugati országokban a vallások egyre inkább hattérbe szorulnak az emberek életéből.

Sokan már csak azért keresztelik meg a gyerekeiket, mert szokás.

Nem élnek vallásos életet, nem is érdekli őket a téma.

Amikor kiejtik a szájukon az "istenem" szót, már nem egy felsőbb hatalomra gondolnak, hanem csak általános megkönnyebbülésüknek, elégedetlenségüknek adnak hangot.


Szóval a kérdés adja magát:

Mikor tűnnek el teljesen az emberek életéből?


2010. júl. 3. 21:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%

A fejlett nyugati országokban több a vallásos,mint nálunk.

A vallások pedig nem fognak eltűnni,amíg az emberiség fönn marad. Legfeljebb- ahogy ma is- új vallások keletkeznek.

Engem jobban irritál,hogy ma egyre több a babonás,mindenféle szellemekben,jóslásokban hívő fiatal.

2010. júl. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
69%
Tapasztalatból tudom, hogy Amerika és Anglia tele van fullkeresztény emberekkel. Félreértés ne essék, én biológus vagyok, tehát én nem hiszek ilyesmiben, csak látom, hogy van ma is vallás és elég meghatározó.
2010. júl. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
50%

Sok minden volt régen amit az ember nem értett. Ha valamit nem értesz akkor félsz tőle. Jobb s könnyebb a tudatnak, ha azt hiszed valaki irányít s nem a vakvilágba élsz. Erőt ad elviselni a sok fájdalmat, éhezést, nélkülözést s szörnyűséget ha tudod nem hiába van, van sors, van remény, a kitartás megtérül, jutalmat kapsz, esetleg befolyásolhatod ha imádkozol. Valaminek KELL lennie s régen ez a felsőbb akarat, sors, természeti lények, istenek, egy isten volt. Ez kellett az embereknek, hogy ne féljenek mindentől, legyen bennük erő s akarat a túléléshez, élethez.

Azóta a tudomány s társadalmi változások már több információt adnak a világról amiben élünk. Miért van aszály, eső, tűzvész, hogy terjed a betegség- gyógyítás, mit hogy tegyél s mi miért van. Ez már kicsit pontosabb s megnyugtatóbb ha tudod mi miért történik, minek mi volt az oka. Az ember utál rettegni. A tudomány manapság elfogadottabb mint a vallás (nem mindenhol)- de az már oly mélyen gyökerezik az emberekben, ez volt ük-ük ük apáink óta s elégé belénk ivódott(hagyomány), ha baj van fohászkodjunk.Ez zsigerből jön, mint az ösztön s azt elég nehéz ki írtani.

Bár most elég lanyha a szívbéli hit de ha az emberiség ismét veszélybe érzi magát (kb50-100év)pl: globális felmelegedés miatti vízözön, tűzvész, felmelegedés, állatok kipusztulása stb. akkor ismét erős lesz a hit.

Azért is van, hogy támogasson mikor gyengének érzed magad a rád szakadó élet miatt.

(remélem segítettem) :D

2010. júl. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
47%

"Engem jobban irritál,hogy ma egyre több a babonás,mindenféle szellemekben,jóslásokban hívő fiatal."


Ezek is ugyanolyanok, mint a vallás, nem értem, miért zavar téged jobban, mint pl. a kereszténység. Ez is hit.


"én biológus vagyok, tehát én nem hiszek ilyesmiben"


Nem értem, minek ide a "tehát", a biológia és a vallás nem zárja ki egymást. Nem is hinnéd, milyen sok a vallásos tudós.


Kérdező, vallások mindig léteztek és mindig létezni is fognak. Ami pedig a nyugati országokat illeti, nem tudom, honnan vetted, amit kiírtál, de ahogy fölöttem írták, Amerika tele van keresztény emberekkel, sokkal nagyobb arányban vannak, mint itt Európában.

2010. júl. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
47%

Jogos a kérdés? Csak azt ne felejtsd el, hogy amit megállapítottál, az az összes vallásra érvényes az Iszlámon kívül.


Nyomozgassál csak egy kicsit a neten, és máris rájössz hogy mi a helyzet!

2010. júl. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
52%
Gondolom azt szeretnéd hallani, hogy már nem sokáig, és egyszer majd mindenki együtt fog ugrálni a melegfelvonuláson. Aha, valahogy ahhoz hasonlóan, ahogy a rothadó imperializmusnak sincs már sok éve hátra.
2010. júl. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Te tudod a választ? Kíváncsi lennék.
2010. júl. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
"Csak" addig amíg az emberiség.
2010. júl. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
68%

"Sokan már csak azért keresztelik meg a gyerekeiket, mert szokás. "


Te itt csupán a kereszténység háttérbe szorulásáról beszélsz. Viszont - főleg Nyugaton - egyre elterjedtebbek az újpogány vallások. Ismétlem, terjednek, nem örökítődnek a családi hagyományokkal.

Vagyis hit mindig lesz, csak nem ugyanaz a vallás.

2010. júl. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

"a fejlett nyugati országokban a vallások egyre inkább háttérbe szorulnak az emberek életéből"


-A vallási élet(hitélet)gyakorlása valóban nem jellemző a jóléti társadalmakra, de még ez is túlzó leegyszerűsítés. A probléma ennél sokkal komplexebb. Az Egyesült Államok például hivatalosan szekularizált állam, de még a dolláron is az a felirat szerepel;In God we Trust". Isten a mi erősségünk.(Erős várunk nekünk az Isten/ református népének).

Ha pedig az iszlámról beszélünk, abból gyakorlatilag lehetetlen kilépni.Salman Rushdie-ra kimondta Khomeini a fetvát, azóta Rushdie gyakorlatilag védőőrizetben él, gyakorlatilag élete végéig.

OFF. Személyes élmény, amikor a budapesti könyvfesztiválon Rushdie volt a diszvendég( én is ott voltam) soha nem látott biztonsági előírások voltak érvényben.

2010. júl. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!