Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti milyen prédikációt írnátok...

Ti milyen prédikációt írnátok a judeo-kereszténység erkölcsi elítélése címen?

Figyelt kérdés
A prédikációnak ugyebár rövidnek, tömörnek és hatásosnak kell lennie. Azonkívül erősen hatnia kell nem csak az észre, de az emberi érzelmekre is. Ja és önmagában a prédikáció nem csak ítélkezik a rossz felett, hanem utat mutat a jó felé is.

2012. nov. 17. 10:24
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
83%
Azt sehol sem állította a Biblia, hogy aki megtér, az soha többet nem fog vétkezni. Azt mondja, hogy aki ezt megbánja és bocsánatot kér Istentől, annak ez meg lesz bocsátva. Természetesen, ha valakinek ártott, attól is bocsánatot kell kérnie, és lehetősége szerint a következményeket jóvátenni.
2012. nov. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
41%

ti vagytok azok, akik elferdítitek és megrontjátok az Isten művét!

magatoktól semmit nem alkottok, de mindent, ami engem dícsérne,

elvesztek a népektől és átalakítva (=megrontva) adjátok nekik vissza!

szólok mindenkihez, akiben az én lelkem él:

a gonosz odamegy hozzátok és próbál benneteket beszennyezni,

de ti ne hallgassatok rá és ne kövessétek!

az én szavaimat is ők rontották meg!

ítéletet tartok felettük és tűzben fogom elpusztítani őket!

ördögök ők, nem emberek! (bár embernek látszanak)ű

szólottam én, a világosságnak atyja!

aki engem követ, nem járhat sötétségben!

ébredjetek a hazugok által rÁTOKkényszerített álomból!

mit tehettek?

önnön lelketeket kövessétek, mert én egyedül azon keresztül szólok hozzátok!


Sátán népe, nem-népnek útján ne járjatok! kárhozat az, veszedelemre visz!


az én királyságom nem e világból való (mert ezt a világot a Féreg megrontja),

az én királyságom romolhatatlan és örök,

a Féreg és serege nem ér fel oda!

2012. nov. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

Jézus csak sokkal régebbi korok vallásaiból és mítoszaiból összekoppintott mítoszfigura. Tehát nem tanított semmit sem. Így a története csak egy primitív, plagizált ókori sci-fi, vagy szappanopera.


- Erkölcsileg elvetendő.

2012. nov. 17. 15:07
 14/45 anonim ***** válasza:
85%

"Jézus csak sokkal régebbi korok vallásaiból és mítoszaiból összekoppintott mítoszfigura. Tehát nem tanított semmit sem. Így a története csak egy primitív, plagizált ókori sci-fi, vagy szappanopera.


- Erkölcsileg elvetendő."


Oké, akkor hidd ezt, nem kötelező hinni Jézusban, viszont kérlek ne kényszerítsd rá a hitedet másokra, mert akkor egy cseppet sem leszel különb azoktól a gyakran elvakult szektáktól, melyek erőszakkal térítenek.

2012. nov. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 Granulátum ***** válasza:
2%
Nem írom le, mert félnék a moderációtól.
2012. nov. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:

Mark Twain - amerikai író, újságíró, humorista.

Jó vicc volt.


Einstein pedig nem tévedhetetlen és nem jártas a Bibliában.

Egyébknét meg tévedett a relativitást illetően.


Itt ír néhány tudós Istenről:

[link]


Persze ateista tudósok is szoktak.

Érdekes módon a legtöbb sértődötten.


Egyik kedvencem:


"Az első korty a tudomány poharából ateistává tesz. A pohár alján pedig ott van az Isten!” (Isaac Newton)



A másik pedig, hogy kérdező te ne kriitázlj, mert aki olyat ír, mint Mark Twain, annak köze nincs a Biblia és Isten ismeretéhez.

2012. nov. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:

Tessék egy tudatlan gyökér gondolatai:



George Carlintól idézet:


"Ha a néphülyítés kerül szóba, csodálattal kel adóznunk a hamis ígéretek és túlzó állítások örök bajnoka, a vallás előtt. Párja nincs! Párja nincs! A vallás. A vallás találta ki minden idők legnagyobb néphülyítő történetét. Gondolj csak bele! A vallás ténylegesen képes volt embereket meggyőzni arról, hogy van egy láthatatlan ember valahol fenn az égben, aki figyeli, amit csinálsz, minden nap minden percében. És a láthatatlan embernek van egy különleges listája tíz dologról, melyeket nem akarja, hogy megtedd. És ha mégis megteszed valamelyiket, van neki egy speciális helye, tele tűzzel, füsttel, égéssel, kínzással és szenvedéssel, ahová elküld majd téged, hogy ott szenvedj, égj, kínlódj, fulladozz és sikoltozz örökkön-örökké, az idők végezetéig.


De szeret téged. Szeret téged, és pénzre van szüksége! Mindig pénzre van szüksége! Mindenható, mindentudó, tökéletes és a bölcsek bölcse, de valahogy a pénzzel mindig hadilábon áll! A vallás dollár milliárdokat szed be, nem fizet adót, és mégis mindig egy kicsit több pénzre van szüksége! Ez aztán a néphülyítő sztori a javából! Uramisten!


De ha tudni akarod, elmondom őszintén, szeretném, ha tudnád. Én megpróbáltam istenben hinni. Igazán, igazán próbáltam. Megpróbáltam elhinni, hogy van Isten, aki mindanyiunkat teremtett saját képére és hasonlatosságára, nagyon szeret minket, és odafigyel a dolgokra. Tényleg megpróbáltam ezt elhinni, de meg kell mondanom, minél tovább él az ember, minél többet szemlélődik, annál inkább rájön, hogy valami el van cseszve.


Valami nem stimmel itt. Háború, betegség, rombolás, halál, éhezés, szenny, szegénység, kínzás, bűnözés, jéghoki. Valami határozottan nem stimmel. Ez nem jó munka. Ha Istentől ennyi telik, nem vagyok elragadtatva. Ilyesféle eredmények nem tartoznak egy Legfőbb Lény önéletrajzába. Ilyen szarságokat legfeljebb egy undok irodai kisegítőtől lehet várni. Köztünk legyen szólva, egy rendesebb univerzumból már rég kirúgták volna páros lábbal ezt a magát mindenhatónak mondó fickót! ..."



A kedvencem amikor állítólag Sir Julian Huxley azért örült annyira a fajok eredetének, mert nem tduta a szexuális erkölcsöt összegyeztetni Istennel.

2012. nov. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:

"Az első korty a tudomány poharából ateistává tesz. A pohár alján pedig ott van az Isten!” (Isaac Newton)


- Ezt már csak azért sem mondhatta Newton, mert az ő idejében még mást jelentett az ateista szitokszó.


Ezt állítólag Werner Karl Heisenberg fizikus mondta jóval később, de meglepő módon csakis másodlagos forrásokból vezethető vissza. Nem nagy tévedés, de illik tiszteletben tartani a forrást és figyelembe venni annak hitelességét.

2012. nov. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:

Köszönöm a helyreigazítást, ezt megjegyzem:)

Végülis teljesen mindegy, hogy ki mit mondott, mert nem ez fogja eldönteni, hogy mi a valóság....

2012. nov. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, gondolom anyukád, meg apukád már jelezte, de azért én is szólok, hogy neked súlyos érzelmi problémáid vannak, amivel kezdeni kéne valamit. Nehéz élet elé nézel, ha nem keresel egy jó szakembert, aki segíteni tud. Teljesen jó szándékkal mondom.
2012. nov. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!