Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti milyen prédikációt írnátok...

Ti milyen prédikációt írnátok a judeo-kereszténység erkölcsi elítélése címen?

Figyelt kérdés
A prédikációnak ugyebár rövidnek, tömörnek és hatásosnak kell lennie. Azonkívül erősen hatnia kell nem csak az észre, de az emberi érzelmekre is. Ja és önmagában a prédikáció nem csak ítélkezik a rossz felett, hanem utat mutat a jó felé is.

2012. nov. 17. 10:24
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
0%

Mindenkit lepontoztam.


A Lepontozó Manó voltam, sziasztok. ;)

2012. nov. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
62%
Jézus megmutatta mi a jó út és mi a rossz. Ezt neked már nem kell megtenned és tőled nem is lenne hiteles. Az egy dolog, hogy sok ember félreismeri a Bibliát és ennek a félreértelmezett verziónak (teljesen jogosan) nem hisz. De jó lenne, ha ahelyett hogy szidja azt ami szerinte a Bibliában van inkább elolvasná, utánanézne a történelmi és teológiai háttérnek, akkor rátalálna Istenre. Az meg egy másik, hogy a történelem folyamán voltak emberek akik saját céljaikat akarták elérni és a Biblia csak eszköz volt (sajnos voltak ilyen pápák, püspökök, egyes neoprotestáns szekták vezetői) de ezek nem keresztények.
2012. nov. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
64%

"Én a pokol tüzéről írnék, a végítéletről, meg arról a kínlódásról, amit ma a házasság előtti önmegtartóztatás során végbemegy bennük, kiemelve, hogy nem kereszténnyel nem is támogatják a házasságot, mert az úgyis a pokol tüzében fog égni."

Nem kereszténnyel azért nem támogatják a házasságot hogy az ne térítse el. Ha azt a személyt sikerül kereszténnyé tenni, akkor összeházasodhatnak.

"Isten vs. sátán gyilkosságai a bibliában."

A sátán az, aki örömét leli a gyilkolásban, kínzásban (a kísértésben). Isten igazságot oszt, többszöri figyelmeztetés után.

"Az ószövetség alapján isten a zsidók istene, velük kötött szövetséget, minden más nép mellékes. Tehát kivételezik is."

Azért mert a zsidók hittek benne. De más népeket is próbált jó útra téríteni a lelkiismeretük által, de ők nem kértek belőle, ahogy sok itteni válaszoló sem.

"Teremtéstörténet: azt sem tudja mit teremtett, s már itt is átkozódik, mint valami rossz feketemágus, aki még idegbeteg is :D Csak azért, mert az ember kíváncsi természetű."

Tudja kit teremtett, ezt a problémát már helyretettük zsizsik egyik kérdésében. Az ember kíváncsi természete sokszor van a javára, de nem szabad hagyni hogy bűnbe vigyen.

"A nőket is elnyomja, Lilith legendája szépen bemutatja, valamint, az állandó atya-fiúzás, a női oldal, szűz mária csak mellékes inkubátor."

A nők nincsenek elnyomva, pont a kereszténységnek köszönhető hogy egyáltalán bármiféle joguk van a nőknek.

2012. nov. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 Zsizsik666 ***** válasza:
8%

Nekem nem tettétek helyre a dolgokat, nem értem, az én teremtéstörténetem legalább normális. Nem ilyen bugyuta-idegbeteg istenek vannak benne. a tietek viszont teremthetett volna magának xanaxot meg pszichológia könyvet :P

A nők jogainak mi köze kereszténységhez??? Hiszen a biblia is azt hirdeti, hogy alsóbbrendűbbek a férfiaknál! Még ha burkoltan is, de ez jön le belőle, ez eszközt adott a férfiak kezébe, "isten szavát", hogy elbánhatnak az asszonnyal. Köszönjük ezeket a jogokat, nem csoda, ha valaki inkább a boszorkánysághoz fordult, hogy kiiktassa idegbeteggé vált férjét, jól tette!

a feminizmus az, utolsó jegyezd meg jól, ami harcolt a nők jogaiért, de egyenjogúság még mindig nincs. Na, én nem panaszkodom, de a többi nőtársam nevében igen, s ez elfogadhatatlan ez a bibliai álláspont.

Nálunk isten van meg ISTENNŐ is van. Így már mindjárt másabb.

2012. nov. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 Ozmium42 ***** válasza:
Mi az a judeo-kereszténység? Én úgy prédikálnék ellene, hogy ilyen nem létezik. Valaki vagy judeo, vagy keresztény.
2012. nov. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 Zsizsik666 ***** válasza:
10%

Már megint te a blogoddal? xD

Nekem tetszik, főleg a kép.

2012. nov. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
68%

Kedves zsizsik!

Nem tudom milyen töritanárod volt, de:

a kereszténység megjelenéséig a feleségek, gyermekek, állatok, tárgyak a férj TULAJDONÁBAN álltak. A Biblia Újszövetsége rávilágít, hogy a tárgyak, állatok Isten tulajdonai, mi csak használatra kapjuk őket ajándékba. A gyermekek és a feleség pedig Isten gyermekei, tehát nem bánhatunk velük kényünk kedvünk szerint hanem szeretnünk kell őket és ennek megfelelően be kell tartanunk a parancsolatokat az ő irányukba is. Tehát nem adhatjuk-vehetjük őket, nem verhetjük és nem ölhetjük meg őket (egy-két nevelő célzatú saller belefér a gyerekeknek) , nem lophatunk tőluk, csalhatunk velük szemben és nem hazudhatunk nekik, nem csalhatjuk meg a feleségünket. Ezek betartására a feleség és a gyermekek jogot formálhatnak, tehát a kereszténység még több jogot ad nekik mint a törvények abban ugyanis nincs benne hogy nem hazudhatunk nekik.

A munkahelyi egyenjogúság pedig más tészta, azt a feministák érték el.

2012. nov. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:
A judeo-kereszténység végső célja az utolsó ítélet. Aminek a lényege az, hogy egy halott másodszor is feltámad és akik imádják őt azoknak kánaán, azok akik nem imádják őt azokra halál és szörnyűségek várnak. - Erkölcsileg elítélendő.
2012. nov. 18. 17:16
 29/45 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Kérdező!

Sajnálom, hogy szerinted az igazságszolgáltatás "erkölcsileg elítélendő", mert ezek szerint szerinted nincs értelme az erkölcsnek, mert ha az erkölcs megszegését megbüntetik az erkölcstelen.

2012. nov. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
Én visszakérdeznék. Gyakrna hallom ezt a megnevezést, hogy judeo-kereszténység, és érdekelne, hogy ez miben tér el a hagyományos kereszténységtől?
2012. nov. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!