Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehova Tanúinak vannak...

A Jehova Tanúinak vannak saját, önálló gondolataik?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor tapasztalom, hogy a Jehova Tanúi ész nélkül másolgatnak be terjedelmes bibliai idézeteket. Sokszor találkozom azzal, hogy egy-egy kérdésre ugyan azt a bemásolt választ adják. Úgy néz ki az egész, mintha már előre le lenne gyártva minden egyes kérdésre a lehetséges válasz. Van viszont olyan kérdés is, amire látszik, hogy nincs válaszuk. Mi van ilyenkor? Szoktak gondolkodni? Vagy csak Ctrl+c és Ctrl+v és már kész is a válasz? Ez megnyugtatja a lelkiismeretüket? Na erre is tudtam válaszolni. Vagy magába beismeri, hogy rosz választ adott a kérdésre, és pár perc múlva egy újabb terjedelmes szöveget másol be? Miért nem próbálnak néha önálló válaszokat is adni? Vagy ezt valaki megtiltja nekik? Vagy félnek szembenézni a kemény kérdésekkel? Egy jól begyakorolt válasz az sokkal egyszerűbb?

Lehetséges, hogy a kérdést rosszul tettem fel? Csak azért járnak ide, hogy térítsenek?


2009. aug. 15. 16:26
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
92%
Én úgy vettem észre, hogy van köztük önálló gondolkodású is, de olyannal eddig csak ritkán és az utcán találkoztam, ők nem járnak ide másolgatni. A másolgatókkal legszívesebben az államvizsga tételeimet dolgoztatnám ki, mert ha az lenne ilyen egyszerűen kidolgozva, hogy csak elő kell húzni, akkor sokkal könnyebb dolgom lenne. :-)
2009. aug. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
46%

"Van viszont olyan kérdés is, amire látszik, hogy nincs válaszuk. Mi van ilyenkor? Szoktak gondolkodni?"


Melyik az, hagy lássam! :)

Igen kedves kérdező, el is tudnák mondani a saját szavaikkal, de itt pont annak nincs tekintélye. Persze sokak szemében a bibliának sincs, de aki számára még tekintély a Biblia, azoknak inkább pontosan idézzük a szóban forgó részt, mert úgy nem csúszik be semmilyen pontatlanság. És ez ebben az esetben sokat számít, mivel pontos idézetekről van szó, és pontos kifejezésekről.


Egyébként a te kérdésed is éppen nem rég lett feltéve utoljára. Tehát nem az első.

2009. aug. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
80%
16:40 - tudod, mi a baj a hosszú másolt válaszokkal? Hogy senki nem olvassa végig. Ezért lenne jó picit legalább szétszabdalni. Egy olyan kérdés, amire már 15-20 válasz érkezett, ott már az újabb válaszolónak nincs türelme végigolvasni mindet.
2009. aug. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
78%

Ebben teljesen igazad van, én nem is szoktam nagy terjedelmű kommenteket írni. Láttam már olyant, amiről beszélsz, és volt olyan is, ahol még bekezdésekre sem bontotta az illető a szöveget.

Lehet, hogy a Word-ban szerkesztette és nem volt beállítva az, hogy sorközök legyenek.

Én akkor szóvá is tettem, hiszen a meggyőződésem, hogy sokszor a kevesebb több!

2009. aug. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
44%
A jehovák ugyanúgy járnak iskolába mint mi egyéb. A tanultságot önmagunk szerezzük. Ismerek tök butát és okosat is, (persze fiatalok 20on évesek közt)akik nyiltan vállalják hitüket, mert csak így maradhatnak a közösségben asszem.Sokan nem értenek egyet a szabályokkal, de nem tehetnek soat ellene. aki egyszer kilépett azt nem fogadják vissza...
2009. aug. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
76%
LINKELD BE LÉCI MELYIKRE GONDOLSZ!!!
2009. aug. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
33%

Miféle "szabályok"-ról van szó? Amikor én 20 éve megkeresztelkedtem Tanúként, nekem nem mondták el.

Elmondok egy rövid történetet.


A farizeusok egyszer úgy döntöttek, hogy Jézusnak szegeznek egy vitatott kérdést, hátha olyasmit mond, ami aláássa a szavahihetőségét. Az egyikük odament hozzá, és megkérdezte: „melyik a legnagyobb parancsolat a Törvényben?” (Máté 22:34–36).


Jézus válaszának igen nagy jelentősége van számunkra. Összefoglalta benne, hogy mi volt mindig is, és mi lesz mindig is az igaz imádat lényege. Az 5Mózes 6:5-öt idézve ezt mondta: „»Szeresd Jehovát, a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel és egész elméddel.« Ez a legnagyobb és első parancsolat.”

És bár a farizeus csak egy parancsolatra gondolt, Jézus egy másikat is megemlített. A 3Mózes 19:18-ból idézett: „A második ehhez hasonló: »Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.«” Ezután rámutatott, hogy erre a két törvényre épül a tiszta imádat. Megelőzve, hogy a többi törvényt is fel kelljen sorolnia fontossági sorrendben, így fejezte be mondanivalóját: „Ezen a két parancsolaton alapul az egész Törvény és a Próféták” (Máté 22:37–40).


Tehát szeresd Istent amennyire csak lehet, és szeresd embertársaidat, mint magadat. Ez a "szabály", ettől nincs nagyobb és fontosabb. Ha e kettő megvan, akkor nincs szükség semmilyen emberi szabályra. A rengereg emberi törvény és rendelkezés pont az miatt van, mert ezeket sokan nem tartják be! Viszont a sok törvény csak még több kiskaput jelent. Ennyi.

2009. aug. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
16:40 Van olyan eset, amikor vérátömlesztésre lenne szüksége az egy Tanúnak. Mégis inkább az öngyilkosságot választja az élete helyett, és nem engedi, hogy segítsenek neki. Miért? Miért jobb meghalni? Van ésszerű magyarázat? A Biblia nem ésszerű magyarázat, hiszen akik megírták még nem voltak olyan fejlettek mint mi. Miért? Miért? Miért? Miért kell meghalni, ha van esély az életre. Erre nincs ésszerű magyarázat. Ember vagyok, félek a haláltól mint bárki más. Miért kell meghalni a vak hit miatt? Volt olyan anya, akinek szülés után kellett volna vérátömlésztés. Meghalt. Két újszülött gyereket hagyott hátra. Az állatok is gondoskodnak az utódaikról. De ő inkább a halált választotta a hite miatt. Miért? Miért nem a gyerekeire gondolt?
2009. aug. 15. 18:13
 9/25 anonim ***** válasza:
91%
Valamiért tiltja a vallásuk a vérátömlesztést.
2009. aug. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%
Néha azt veszem észre, hogy ugyanazt az idézetet mindenki másképpen értelmezi.
2009. aug. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!