Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki Isten ellensége az emberis...

Aki Isten ellensége az emberiség ellensége is. Ugye egyetértetek velem hívők?

Figyelt kérdés

2012. nov. 28. 21:36
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
91%

Pl. a muszlimok? De ők Allahban hisznek ami ugyanaz az Isten mint a miénk ugyanolyan jelleme van hasonló dolgokat tett.


Vagy a zsidók? Nekik Jahve van, aki szintén ugyanaz az isten csak más neve van.


Jehova tanúi? Ők is ugyebben vannak.


Különben is, ha Isten ellensége vagy akkor simán agyonvághatna egy batár nagy villámmal. De neki csak egy ellensége van a Sátán nem?


De elvileg alapból jófej és nem bánt senkit. Igaz nem is halmoz el javakkal minimálbéren szívunk egy csomóan. Igazán tehetne ellene valamit, ha már mindenható.

2012. nov. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
60%
kicsit(nagyon)máshogy mondanám: Isten ellensége az emberek ellensége és önmaga ellensége egyben. /az "emberiség" az ember feloldása, jobb,hogy emberek: így ott minden tagja ember a teljes méltóságában/
2012. nov. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
34%

Így van. De nem mindegy, hogy mit hívunk Istennek.

Ez csak az igaz Istenre vonatkozó állítás.

2012. nov. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
30%

Ja és én így mondanám:

Akinek ellensége Isten, annak az ember is.

2012. nov. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
93%
Nem, inkább Isten ürügy arra, hogy bizonyos emberek más emberek ellenségei lehessenek, bár nem vagyok hívő.
2012. nov. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
28%
Isten ellenségei a sátán és a démonok, akik az emberek ellensége is. Minden ember bűnös Jézust leszámítva, de nem ellenségei Istennek.
2012. nov. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
25%
Kettessel teljesen egyetértek. Minden ember és önmaga ellensége is az ilyen.
2012. nov. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
72%
(ketteske vagyok,miért is lettem lepottyozva? indoklás? vagy csak átszáguldozott a pontozás démona)
2012. nov. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
65%

\kicsit(nagyon)máshogy mondanám: Isten ellensége az emberek ellensége és önmaga ellensége egyben. /az "emberiség" az ember feloldása, jobb,hogy emberek: így ott minden tagja ember a teljes méltóságában/


Ezzel a valasszal teljesen egyetertek.

2012. nov. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
100%
Olyan ez a mondat mintha egy boszorkányperből származna...
2012. nov. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!