Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehet összeegyeztetni az...

Hogy lehet összeegyeztetni az ifjúkori vágyakat és gyereknemzést?

Figyelt kérdés

Pál apostol azt mondta, hogy tartózkodjunk az ifjúkori vágyaktól. A katolikus papok meg mindig hirdetik, hogy tessék gyerekeket nemzeni. A reklámokban mindig vágyfokozókat reklámoznak.

Most akkor mi a jó és mi a rossz?


2012. nov. 30. 11:15
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező el kell döntened hogy egy ókori pasas tanai szerint akarod-é élni a szexuális életedet, vagy pedig saját fejed után, saját vágyaid után mész és segítségképpen egy mai korban íródott könyv sorait képeit tanulmányozod, hogy ha férfi vagy ne analfabétán kezd el a szexuális életed tárgyát" tapogatni.


Én amikor a gyerekeim értek vagy most a nagyobbik unokám, megvettem egy könyvet és tapintatosan a polcára helyeztem, hogy kezdéshez némi segítséget adjak mint fiúnak. A könyv nagyon szép, ízléses, magyarázatokkal, tanácsokkal írt, fotókkal illusztrál. Ajánlom vedd meg ha nincs boltban keresd az Antikváriumban.

ANNE HOOPER - KÁMA SZÚTRA.

Klasszikus szerelmi technikák mai szeretőknek.


Gyermeket akkor kell nemzeni, ha egy komoly kapcsolatot kötöttél valakivel-- addig tessék védekezni óvszerrel senkiben nem szabad bízni, mert a nyakadba akasztanak egy gyermektartás pert és világra jön egy senki által nem várt ártatlan kis ember palánta!

2012. dec. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
JA és majd nem elfelejtettem kérdező-- mielőtt gyakorolni szeretnéd a könyvben leírtakat, nem árt ha óvszert vásárolsz-- tudniillik vírus elleni programot is tartalmaz, ugyanakkor mindenféle kotnyeles bakteriális hekker ellen is megvéd.
2012. dec. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Nagylzs. :P


"Egy dolgot egyszerre több nézőpontból is lehet szemlélni."


De van egy olyan nézőpont, ahonnan egyszerre látsz mindent. Érdemes ezt használni...persze lehet gondolni, hogy hát ilyen nem létezik, vagy az ember nem képes így tekinteni, de ez megint ugye az adott egyén szubjektív megítélése a dologról.


"Azt megítélni, hogy egy dolog összességében jó vagy rossz, néha nagyon nehéz."


Lásd 5 sorral fentebb...ha használod az egyetemes nézőpontot, akkor elég könnyű...de az egyetemes nézőpont használata tény hogy nehéz, ugyanis fel kell adni "cserébe" valamit, amihez itt a bolygón nagyon sokan ragaszkodnak.


"Ezzel teljesen egyetértek. Talán csak annyit tennék hozzá, hogy nem csak a fizikai cselekedetek árthatnak vagy használhatnak, hanem az érzések és a gondolatok is."


Igazad van, bár korábban odaírtam, de a tárgybekezdésem végéről lemaradt...igen cselekedet, szó, vagy gondolat is lehet rossz, vagy jó.


"Na milyen jól megértjük egymást. :-)"


Egy tőről fakadunk...vagy nem? :D


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. dec. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Mond csak kérdező, Te a XXI. szdban élsz az az őskorban, mert ugye azzal kezded magát kérésedet, amire választ és tanácsot vársz ugyebár, hogy "Pál apostol azt mondta, c..c.cc. Hát igen valamikor is azt mondták a zsidók hogy a só kidobni való az útra, mert már taposni való, alkalmatlan sütéshez. Ma viszont nem ismeri az ember az alkalmatlan sót, legfeljebb a alkalmast ami jó sütéshez és az út sózásához is.


Mond csak kérdező Te zsidó vagy? hogy annyira érdekel mit mondtak vagy mit tesznek ma is a zsidók-- hisz ha az ő törvényeik szerint akarod élni a szexuális életedet és nemzésedet is azon szabályok szerint akarod végezni,akkor miért itt kérdezel-- miért nem egy zsidó rabbit?


Amikor körülmetélték kicsi korban a kisebbik unokámat majd hazajött a klinikáról -- felhívtam a zsidó rabbit, hogy ők mivel kenegetik a vesszőjüket", ha nincs rajta sapka" többé, azért hogy ne száradjon ki és ne fájjon.


szóval faramuci a kérdésed-- vagy bevonulsz egy kolostorba és akkor csuhásként nem lesz ilyen gondod, mert bemelegszel" vagy a zsidó törvények szerint élsz-- vagy szabad polgárként éled az életedet, nem pedig az ótestamentum vagy az újnak az utasításai szerint akár zsidó akár keresztény sugallatra.

2012. dec. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Nem vagyok zsidó, habár belülről azzá szeretnék válni.

Pál apostol is inkább már keresztény volt. Valahogy nagyon szeretem Pál apostolt, nem tudom miért, egyszerűen valami beleültette a szívembe.

Csuhások kibírják szex nélkül, csak mi gondoljuk kívülállók, hogy bemelegszenek, kivéve én aki el tudja képzelni, hogy létezhetnek testi kapcsolat nélkül. Aki eljut idáig, hogy kolostorba megy, az már ezt is megállja.

Pál apostol is nem véletlen mondta, hogy boldog lehet az, aki olyan mint ő.

A régi emberek semmivel nem voltak maradiabbak és butábbak, mint mi.

2012. dec. 15. 11:20
 26/32 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Butábbak nem voltak, illetve nem mindenki.

A túlnyomó többség tanulatlan, írástudatlan, babonás ember volt, még 100-150 évvel ezelőtt is.

Az sem mindegy, ki, milyen korú.

Ha a hormonok tobzódnak, akkor nehezebb meglenni szex nélkül.

Sajnos, az ifjaknál a kamaszkorban a legnagyobb a tesztoszteron szintje, később csökken.

Aki nem tudja már, az ne tiltsa, annak, aki még képes rá és szeretné is.

Gyermeke persze, nem kell, hogy legyen, hiszen azt fel is kell nevelni.

Mit vagytok úgy oda, nem kopik el, ne félj.

Egy rendes fiú és egy helyes lány kapcsolatában természetes a szex.

De azért, okosan, normálisan, túlzások nélkül.

Lemondásra így is szükség van, mert a szomszéd nője, kertje, mindig zöldebb...

2012. dec. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
ez tettszett tzolko--remélem a kérdezőnek is.
2012. dec. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Nem tudjátok mit beszéltek :)
2012. dec. 16. 11:07
 29/32 anonim ***** válasza:

Te vagy értetlen édes egy fiam. De tudod minden ember saját maga dönt na és társadalom is-saját élete és annak módja felett.


Ha neked szimpatikus Pál, lelked rajta kövesd őt, az önmegtartóztatás fiatal korban...hát tudod jobb ha beszerzel afféle nőknek árult betétet..., hogy ne kelljen az alsóneműdet mosni...c..c. aztán 30 felé ellenőriztetni időnként a prosztata nagyságát se ártana-- mert növekszik ám ha még spontán se űrül ki...!


Tudod fiam, jobb ha félre teszed ezeket a vallásos téveszméket, magasra az utolsó porlepte könyves polcodra, ha egészséges, épp eszű férfivá szeretnél fejlődni.Tudod annak idején, bár ezt nem szellőztetik a vallások-- de sok próféta meghibbant végül...- lásd Ferenc, János stb.

2012. dec. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Kétségbe vonom, hogy Pál és az összes apostol tudott gyököt vonni, négyzetre emelni és az elemi geometriát sem ismerhette.

Sejtelme sem volt a fizikáról, a kémiáról, a biológiáról.

Nem ismerte az orvostudományt, a földrajzot.

Beethovent sem hallgathatta, Liszttel egyetemben.

Mit sem tudott az irodalomról, hiszen az is később íródott, esetleg Homéroszról hallhatott valamit, de az manapság nem túl olvasott mű.

Mitől akkora tekintély a számodra, hogy még az asszonyt is csak az Ő szabályai szerint döntöd hanyatt?

2012. dec. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!