Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus áldozata révén miért...

Jézus áldozata révén miért nyerhetünk mi, emberek bocsánatot bűneinkért?

Figyelt kérdés

Nem értem, megöltünk valakit, és ezért még jutalmat is kapunk?!

Ádám És Éva senkit nem ölt meg, mégis mindenki büntetést kapott miattuk. Miért?


2012. dec. 5. 12:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
11%

"Jézus, aki feladatának tekintette az emberek ön-tudatát felemelni, hajlandó volt e célt a végsőkig szolgálni. Belátta hogy a legerősebb bizonyítékra lesz szükség, hogy tanítványait meggyőzze és erősítse hitükben. Akkor vállalta a nyilvános keresztre feszítést, hogy néhány nappal később elevenebben mint valaha megjelenjen közöttük. "


Hát ez érdekes, én eddig úgy tudtam, hogy Jézusnak nem volt választása a halált illetően,mert mások kimondták rá az ítéletet, szóval ez a duma, hogy "vállalta" ezt ez marhaság. (persze majd előtte megkérdezték nem, hogy mit szeretnél kedves?)


Másrészt Jézus sokkal többet tudott volna tenni e "cél" érdekében ha élt volna, jó-jó meghalt,feltámadott és megjelent 1-szer még vagy 2-szer (elnézést ha nem tudom pontosan,de azt tudom, hogy nem járt vissza sokszor szellemként:) Szóval ha még leélt volna vagy 20-30 évet,akkor számtalan csodát mutathatott volna még. Többször prédikálhatott volna,több hegyi beszéd stb..


Mindent egybevetve marhaságot írsz,mert nem ő választotta ezt a módszert és még ha ez így is lenne,akkor pedig nem a legjobb módszert választotta ,mert élőként több mindent tehetett volna (miért nem jelent meg szellemként mások előtt is a nagy nyílvánosság előtt, vagy miért nem járt szellemként még vagy 1000 évig? mert ez még jobb lett volna)

2012. dec. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy képletes dologról átvitt értelemben valóságot képezünk és gondolatunkban létezőnek elképzeljük, hihetjük, hogy a hihetetlen megtörténhet, ha nagyon akarjuk.

Mindezt még a Biblia is tanúsítja amely ugyebár szent, mert az az Isten sugallta, akinek létéről a Bibliából meggyőződhetünk, hiszen világosan az áll benne, hogy Ő írta, tehát létezik.

Mindezért lehetetlen, hogy igaz ne legyen, mert ha ez igaz lenne, akkor nem lehet hazugság, hiszen ha hazugság volna, akkor nem is lehetne igaz.

Jézus halála az életet jelenti, mert ha nem halt volna meg, akkor nem lehetne megváltó, mert a bűn bűnnel való eltörlése nem a megváltás megválthatóságának az elképzelése, amely olyan valóság, amit el lehet képzelni, ha hiszünk benne.

A válasz tehát magától adódik és könnyen megérthető, hogy az

ítélésre ítélt ítélkezőnek ítélnie kell az utolsó ítélet során, mert erre ítéltetett és ítélete helyessége kétségtelen, mert megítélni nem lehet, tehát az csak helyes lehet, tévedhetetlen, megítélhetetlen.

Ha mindezt nem hiszed el, akkor nem hiszem, hogy hitedet hinni tudod, mert hihetetlen hitet nem hihet hívő, aki híven hiszi, hogy hite az a hit, amiben bármelyik hívő hihet.


Ez ilyen egyszerű...

2012. dec. 6. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát én sem igazán értem, hogyan lehet összehozni, egy ilyen nyilvánvaló gaztettet, a szeretet mindenható Istenével, pláne úgy, hogy az ember nyerészkedik az ügyön. Mondjuk azt sem értem, hogy miért mindenható az Isten, hiszen ezt kizárja a szabad akarat, vagyis a választás lehetősége. Azt viszont látom, hogy nagy hatást gyakorol a hívő emberekre a megváltás, hiszen ezt elutasítani, olyan mintha semmibe vennék Jézus véráldozatát. Hát lelkük rajta, hogy csak ezt látják és magát a gyilkosságot, megváltásnak gondolják. Szerintem ezt hinni, óriási tévedés, de kívánom nekik, hogy tévedjek.
2012. dec. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Sághegyi Csaba ***** válasza:
A Biblia Jézusa az Ószövetség igaz volta mellett tett bizonyságot, tehát igaznak mondta ezzel a bűnbeesés történetét. Az ő önkéntes szenvedése és halála az emberiség bűnéért járó büntetés elhordozása volt. Nem bonyolult ez, ő bűnhődött helyettünk, nekünk meg ezért ingyen belépőnk van Istenhez, ha hiszünk az ő fiában.
2012. dec. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 pelgrim ***** válasza:

# 11

Nem, ez nem marhaság. Igen, mások mondták ki rá a halálos ítéletet, de Ő tudta, hogy az előjárók, a főpapok nem szép szemmel nézték tevékenységeit, tudta, hogy irigykednek rá sikere végett, és tudta, hogy előbb utóbb üldözni fogják, és tudta azt is, hogy Júdás elfogja árulni. Még az utolsó vacsora előtt elhagyhatta volna Jeruzsálemet, de nem tette, hogy nyilvános halála után, feltámadásával alátámassza tanítását.


Az, hogy vajon mi lett volna jobb, gondolom Ő tudta a legjobban, és én szentül hiszem hogy Jézus a legjobb belátása, a legjobb tudása szerint cselekedett.

2012. dec. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

"Ez egy nagyon elferdített magyarázat, Jézus valóban értünk halt meg, de nem a bűneink véget, és nem azért, hogy az Atyát kiengesztelje."


Milyen atya az, akit a saját fia megöl(et)ésével lehet kiengesztelni?!

2012. dec. 7. 01:56
 17/24 anonim ***** válasza:
sehogy
2012. dec. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
ááá, most vettem észre, hogy félreolvastam, pedig még kérdést is kiírtam rá :D
2012. dec. 7. 02:19
 19/24 anonim ***** válasza:

"de Ő tudta, hogy az előjárók, a főpapok nem szép szemmel nézték tevékenységeit, tudta, hogy irigykednek rá sikere végett, és tudta, hogy előbb utóbb üldözni fogják, és tudta azt is, hogy Júdás elfogja árulni. Még az utolsó vacsora előtt elhagyhatta volna Jeruzsálemet, de nem tette, hogy nyilvános halála után, feltámadásával alátámassza tanítását. "


Attól, hogy szerinted nem baromság attól még az. Sehol nem tanítja ezt a keresztény egyház amit ideírtál, ezt csak a kissujjadból szoptad ki, hogy valamit reagálj.


Te tudod hogy Jézus mit hitt? Honnan TUDOD hogy ő ezt HITTE? Sehonnan. Csak kitalálod. De van egy másik verzió is: azért nem tett ellene semmit,mert nem tudta előre, tudni illik a jövőt nem lehet látni, mert az ugyanis még nem történt meg.

2012. dec. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Feltámadásával bizonyított igazán. Még a tanítványai sem hittek neki, hogy fel fog támadni amíg nem látták saját szemükkel és nem tapogatták meg.
2012. dec. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!