Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus áldozata révén miért...

Jézus áldozata révén miért nyerhetünk mi, emberek bocsánatot bűneinkért?

Figyelt kérdés

Nem értem, megöltünk valakit, és ezért még jutalmat is kapunk?!

Ádám És Éva senkit nem ölt meg, mégis mindenki büntetést kapott miattuk. Miért?


2012. dec. 5. 12:27
1 2 3
 21/24 Salx Narval ***** válasza:
Hát, ezzel vagyunk így egy páran, nem kételkednénk, ha hasonló dolgokat láthatnánk.:D Nyilván más lenne a helyzet, ha Isten létéről mindenki tudna és így dönthetné el, hogy elfogadja, vagy sem, a törvényeit. Ha a bűn örökletes, akkor jó volna, ha mi is azonos körülmények között dönthetnénk az életünkről, mit Ádámék, az-az ugyanúgy ismerve a teremtőnket, mint ők. Ha valaki ismeri a teremtőjét és így is elárulja, megtagadja, az meg is érdemli, hogy e szerint ítéltessék meg. Ha létezik és valóban igazságos, akkor minket nem a hitünk, hanem a tetteink miatt kellene megítélnie.
2012. dec. 8. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 pelgrim ***** válasza:

#19

Ez baromság lenne, ha baromtól származna, én ember vagyok. De még a kisujjamból se szoptam, te azonban tudhatnád, hogy létezik olyasmi is, amit ihletnek neveznek, és ha az egyház tanításait elfogulatlanul figyelemmel követnéd, talán találnál olyan dolgokat, melyeket te most baromságnak nevezel.


„Te tudod hogy Jézus mit hitt? Honnan TUDOD hogy ő ezt HITTE? Sehonnan. Csak kitalálod.”


Ezeket a dolgokat Jézus nem hitte, ezeket tudta, nem csak Ő, hanem tanítványai is. És Bizony ha hiszed, ha nem, Jézus néhány dolgot előre látott, mint például azt, hogy Júdás el fogja árulni Őt.

2012. dec. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

21-es!

Akinek van lehetősége megismerni a Teremtőt, de nem teszi, az bűnt követ el. Akiknek erre esélye sincs, mint pl. az indiánoknak 1492 előtt, azokat az alapján ítélheti meg hogy pl. hallgattak-e a lelkiismeretükre.

2012. dec. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Töftöftöf!


Az indián lelkiismerete hasonló volt a bibliai ősökéhez, akiknek a felfogásuk az volt, hogy az a jó, ha az idegen törzs, vagy nemzetség tagját le lehet csapni a kisbaltával.

Esetleg megsakalpolni, vagy cölöpön kínozni.

A máglya sem ellentétes ezzel.


Én bizony Pilátussal értek egyet, akinek sehogy sem tetszett, hogy a Jehova hívői meg akarják feszíteni Jézust. Ha lett volna elég hatalma, megakadályozza.

Ha úgy tetszik, a szerető Isten fiát, vagy saját magát (bonyolult egy dolog ez) a haragvó és bosszúálló másik énjének hívei ítélték halálra.

Vagyis saját magát, saját maga, a hívei által, amire még a megváltás is rátétetik, amit csak akkor van esélyünk elnyerni, ha mindezt világosan megértjük.

Ennél én butább vagyok, sajnálom, nekem nem tiszta ez az egész.

Ha még a szentlélek fogalmát is hozzáadod...

2012. dec. 9. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!