Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a baj a karácsonnyal?...

Mi a baj a karácsonnyal? Miért kell ellenségesen viszonyulni hozzá?

Figyelt kérdés
2012. dec. 13. 08:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%
Az tuti, hogy az adventisták nem ünneplik, de nem is ítélik el, mert nekem rokonaim adventisták és simán hoznak a gyerekeknek ajándékot, csak nem állítanak fát, de nem papolnak a karácsony ellen.
2012. dec. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Pietrosol ***** válasza:
70%

Szia!


Semmi baj nincs a karácsonnyal,ahogy eddig sem volt!Újabban divat lett fikázni a hagyományainkat és ehhez a bujtogatók mindenféle hamis,belemagyarázós ideológiát felhasználnak!A világ így működik!Kultúrákat hoznak létre,majd ezeket az új generációk manipulálásával megpróbálják lebutítani,eltörölni,hogy a helyén az általuk megálmodott virágozhasson!A gond ott kezdődik,hogy van ember,aki mindenféle utánajárás nélkül benyeli azt,amit elétárnak!


Ma azzal riogatnak,hogy a karácsony félrevezetés és becsapás,mert a gyerekek nem is a Jézuskától kapják az ajándékot!Erre az a válaszom,hogy 37 év ünnepéből kizárólag a családi együttlét,fenyő és süteményillat,gyertyaláng,boldog készülődés és a meghittség emléke maradt meg valódi emlékként és nem az ajándékok!


Szóval bla-bla az egész karácsonyellenes mizéria!A karácsony a szeretet ünnepe és aki a karácsony ellen ágál,az a szeretet ellen ágál!

2012. dec. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Pietrosol nagyon igazad van, nem tudom miért kell támadni. Már olyan butaságokat olvasok össze a neten, fáj, hogy amikor béke és szeretet van, együtt a család, akkor is még csak uszítanak az emberek. :(

2012. dec. 13. 09:15
 4/26 anonim ***** válasza:

Én személyes okokból viszonyulok ellenségesen a karácsonyhoz. És konkrétan azért, mert amióta az eszemet tudom, nem volt egyetlen (durva) veszekedésmentes karácsonyom sem, vagy olyan, amin ne kellett volna jó pofát vágni olyan dolgokhoz, amiket amúgy nem tűrnék el egyéb napokon. És nem én vagyok a hibás, én ebbe csak "belecsöppentem" és azóta is várom, mikor kerülhetek ki végre ebből a csodás családi hagyományból. Amit egyrészről a vallás alapozott meg, másrészről a családtagjaim fejében uralkodó hülyeség.

Nem szeretem a kényszeres megfelelni akarást és a színjátékot. Sem a karácsonyi hittérítést. -.-"

Amúgy biztos egy kedves és szép ünnep a karácsony... de nem ilyen formában.

2012. dec. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
67%
Nekem nem a karácsonnyal van a bajom, hanem azzal, hogy sok helyen (tisztelet a kivételnek) ma már szinte csak a kitudtöbbetkölteni rongyrázásról szól, és elveszett belőle az, amiről írtok: meghitt együttlét, szeretet, békesség stb.
2012. dec. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Mert a legtöbb embernek csak a családi veszekedések jutnak róla eszébe.
2012. dec. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert sok ember az ellenségesség mögé rejti a keserűségét. Pl. hogy nincs társa, magányosnak érzi magát ilyenkor, nem jó a viszonya a családjával, nincs pénze olyan ajándékot adni a szeretteinek, amilyet szeretne... stb.


Én pl. nagyon szeretem a karácsonyt. Nem költök sokat ajándékokra, de mindig gondosan válogatok, hogy valóban örömet tudjak vele okozni. Ilyenkor összeül a szűkebb családi kör (nagyi, anyu, tesók, tesóm párja, én párom) és ebben így igazán nincs semmi rossz.


Az is szimpatikus, hogy ilyenkor az emberek adományoznak ruhát, játékokat, és egy kicsit másokra is gondolnak, nem csak magukra.


Azzal viszont egyet tudok érteni, hogy sokaknak ez az ünnep valamiféle pénzügyi kötelesség, és már kezd elmenni a dolog ebbe az irányba, ami igazán nem jó irány. És ez ellen fel kell szólalni. De az ellenségességet én sem értem.

2012. dec. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
63%
mert egy fogyasztói ünnep manapság. rákényszeríti az emberekre a vásárlást.
2012. dec. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Karácsony nincs pénz nélkül. Ez nem igazságos.
2012. dec. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
56%

Ha azt mondják, hogy a szeretet ünnepe, akkor egy kényszerített ünnep. Nem értem hogy lehet két napig szeretni, aztán egy év múlva megint.

Aztán mit csinálunk a köztes időben? Gyűlölködünk, nem szeretjük egymást?

2012. dec. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!