Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azokkal mit lehet csinálni,...

Azokkal mit lehet csinálni, akik bármilyen kérdésre csak bibliai idézettel bírnak válaszolni? Nem gondolnak bele, hogy nem mindenki jártas a Bibliában? Nincs saját véleményük? Nem tudnak beszélni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 13. 10:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
42%
Beléjük verte az őrtorony társulat, hogy nem lehet saját véleményük, csak az az igazság, amit a társulat mond. Jónéhányan cáfolták már őket, de még a Biblia-idézettel -nem az Új Világ Ferdítés- alátámasztottat sem tudják elfogadni, csak egyfolytában a társulat magyarázatát fújják.
2012. dec. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
45%

Velük semmit nem lehet kezdeni, ilyenek, és kész.

Engem is halálra idegesítenek, de még, ha megkérdezed tőle, hogy miért csinálja, akkor is csak bibliai idézettel válaszol. Egyéni gondolataik nincsenek. Agymosott banda, felesleges törődni velük.

2012. dec. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%

de ez miért zavar? ugord át azt a hsz-t.


amúgy akárhogy is nézzük azért az valami tudás, hogy elő tud kapni egy megfelelő idézetet. és ha valakit érdekel éppen, hogy mit ír a kérdésben a biblia, akkor elolvassa, ha nem nem.

2012. dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem mellébeszélés, akkor szerintem semmi gond nincs vele.
2012. dec. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

"de ez miért zavar? ugord át azt a hsz-t. "

Nem tudom, ha egyszer az az egyetlen válasz érkezett még a kérdésre.

2012. dec. 13. 13:13
 6/24 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem azzal van a baj, ha valaki egy kérdésre adott válaszát a Szentírásra alapozza, hiszen az a keresztény hit alapja. A gond azzal van, mikor sokszor nem is a válaszát alátámasztó idézetet ír, vagy rosszul értelmezi a szöveget.
2012. dec. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%
kérdező: de ha ő nem válaszol, akkor nulla válaszod lesz :) az jobb? :)
2012. dec. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
57%

Arról igazán nem a keresztények tehetnek, hogy nem tudsz értelmezni egy egyszerű bibliai idézetet.

Amúgy meg azért szoktunk idézni, mert ha nem így tesszük, hanem a te nyelvezeten válaszolunk, akkor megkérdőjelezed a valóságtartalmát, így átugorva ezt a részt azonnal az ige van neked bemutatva.

Hogy még ez sem jó neked, az már nem a keresztények dolga.

2012. dec. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
85%
Vallási kérdéseknél nem, én is szoktam idézetet írni, de nagyon ritkán írok CSAK azt. Általában értelmezni is szoktam. De azért gondolom inkább arra gondolsz, amikor valaki berak egy verset/teljes fejezetet, akár igehely nélkül is. Azt én sem szeretem.
2012. dec. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
23%
Semmit nem tudsz velük csinálni.a csőlátású csőlátású marad.Még azt sem fogja fel,hogy miért mondják annak.
2012. dec. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!