Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akarattal kérdeznek rosszul...

Akarattal kérdeznek rosszul az állami statisztikák?

Figyelt kérdés
Saját statisztikát készítettem véletlen szerűen egymás után 3x. Meghökkentő eredmény. Az emberek legalább 20%-a nem vallásos. Ebbe tartozik az az 5% akiket kifejezetten zavarnak a vallások (én is ide tartozom) 40% a maga módján vallásos vagy csak nem meri kimondani hogy nincs isten. 40% lék vallásos. De ebből legalább 10% napimádó, buddhista szóval nem egy isten hitet követ. Marad 30% akiknek mint egy fele tagja valamilyen felekezetnek. Na már most. Hogy retekbe jött ki az állam statisztikáiba ennek a szöges ellentéte ? Én szúrtam el vagy ők kérdezték rosszul ?
2012. dec. 24. 14:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Részemről a tapsvihar :))))))
2012. dec. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A te számításod sem helytálló, de a statisztikákban mindig rosszul kérdeznek...
2013. jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

A fokozatok:

kishazugság

nagyhazugság

statisztika:)

2013. jan. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Tévedésben vagytok, a statisztika tudomány, és jelentős eredményei vannak, ha pártatlanul alkalmazzák és a cél az információ szerzése.

Korunkban az információnak egyre nagyobb a jelentősége, valójában régen is így volt, csak nem értették meg akkoriban.

Az statisztika meghamisítása is feltételezi az igazság sejtését, hiszen tudják, hogy valaminek a bizonyítására, vagy tagadására szükséges az igazság ferdítése, ezáltal rövid időre esetleg befolyásolni a dolgok menetét.

A módszerek jól meghatározottak, a számítások kidolgozottak, de hogy ebből milyen tanulságot vonnak le az elemzők, az időnként szolgálhatja a napi érdekeket, de normális gondolkodás helyre teheti a tévedéseket, hiszen a statisztika csak állapotjelző, amely gyakran megváltozhat rövid idő alatt.

2013. jan. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!