Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Meleg embertársaim! Hogyan...

Meleg embertársaim! Hogyan viszonyulnátok egy ilyen egyházhoz?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek egy egyházról, amelyik szívesen látna titeket, nem akarna szexuális értelemben áttéríteni, viszont a házasság ceremóniáját továbbra is hetero pároknak tartja fent? Fontos nektek a házasság, vagy az is elég, hogy melegként lehessetek hívők, anélkül hogy ezen bárki változtatni akarna?

2013. jan. 6. 18:31
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Én nem vagyok meleg, viszont közeli ismeretségi körömben van egy meleg pár (lány-lány). Ők össze szeretnének házasodni, fontosnak tartják, de mivel magyaro.-n ez nem megengedett, valószinűleg valamelyik nyugati országba terveznek menni.

Mivel magyaro- egy része meleg, én nem melegként is ugy gondolom, hogy nekik is meg lehetne adni a házasságra való engedélyt.

25l

2013. jan. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
93%
ilyen egyházak vannak, nem is kevés. persze nem Mo.onm, hanem például a német evangélikus egyház nem tartja bűnnek a hűségen alapuló monogám meleg kapcsolatot.
2013. jan. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
91%

Kedves 2.

a német példáról tudnál linkelni valamit, hogy ez tényleg így van?

2013. jan. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
80%

persze, és nem csak németországban:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. jan. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
88%

EKD in Germany

In the year 2000, the Evangelical Church in Germany (EKD) passed the resolution Verantwortung und Verlässlichkeit stärken, in which same-gender partnerships are supported. In November 2010, EKD passed a new right for LGBT ordination of homosexual ministers, who live in civil unions.


Wikipedia

2013. jan. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
69%

Köszönöm a linkeket és a wikipedia cikket is!

Meg vagyok lepve...

2013. jan. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 mustafa33 ***** válasza:
45%

A meleg házasság az a házasság paródiája. Miért fontos két homunkulusznak, hogy pap is megáldja őket? Nem Isten rendelése szerint van ez a viszony. Hogy nekik az jó, és örömüket lelik benne, az az ő dolguk, de miért kell ehhez "menyasszonyi ruha" (képletesen értem ☻)? Csinálják az ő módjukon, éljenek együtt, szeressék egymást diszkréten, ki bánja? Még ha csak polgári bejegyzést akarnának, semmi kifogás, de miért kell ezt egyházi kereteken belül szentesíteni. Elvégre a házasság az Szentség azaz sákramentom, a pap azt jelenti ki, hogy Isten köti össze a házaspárt. Hogy kössön Isten össze két embert, ha ezt útálatosnak tartja.

Fene a gusztusukat, csinálják ahogy jó nekik és ha vallásosak akkor tudják, hogy ez bűn és akkor gyónják meg kérve isten bocsánatát, de ez is hamis lenne, mert meg kell ígérni, hogy megbánták és többet nem vétkeznek, pedig tudják jól, hogy alig hazamennek egymásnak esnek újra ☺.

Szóval ha Isten valamit a szentírásban helytelenít, akkor most néhány pap, püspök, vagy egy pápa változtassa meg? Melyik beosztott jogosult a nagyfőnök rendeletét önkényesen megváltoztatni? Ezt scak esetleg kérhetnék Istentől, Ő valakit megvilágosít, az kinyilatkozást ért meg, ezt kihirdeti, a többi kikiáltja eretneknek, az illető új vallást alapít a homunkuluszoknak, és remekül él ezután vallásalapítóként és főpapként.

2013. jan. 10. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
60%

"Hogy kössön Isten össze két embert, ha ezt útálatosnak tartja. "


szerintem nem kéne a saját undorodat Isten szájába adni, mert az istenkáromlás.

2013. jan. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
70%
Én úgy tudom, hogy a Bibliában az van benne, hogy ezt Isten nem helyesli.
2013. jan. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
51%
akkor meg kéne kérdezned ezt a sok egyházat, miért áldják meg az ilyen párokat, és miért tanítják, hogy a monogám, hűségen alapuló meleg kapcsolatok jók.
2013. jan. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!