Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha isten automatikusan minden...

Ha isten automatikusan minden állatnak teremtett párt, akkor az emberi fajnak miért nem? Nem gondolta a logikus kis agyacskájával hogy pár nélkül nem tud majd szaporodni?

Figyelt kérdés

2013. jan. 9. 12:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Embert teremtett férfit és nőt, és egyenlőnek teremtette őket, viszont pár oldallal arrébb már érdekes hogy az ellenkezőjét írja, nem egyenlőek mert van az asszony ugye aki egy külön faj tehát nem ember, nem állat de nem is ember, bár nem növény, nem tudom mi, talán egy új faj, és az embert aki ugye ember. Na már most az asszony az emberrel szexelt ugye lettek a kis asszonyember keverékek mert ha lovat szaporítasz szamárral akkor ugye öszvér lesz, valószínű mi már öszvérek vagyunk mert egy asszonyból és egy emberből lettünk.
2013. jan. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Teremté tehát az Isten az

embert az ő képére, Isten képére

teremté őt: férfiúvá --- és asszonynyá

teremté őket.


Csakhogy tisztábban lássatok.


Attól, hogy Ádámot teremtette a saját képére, Évát Ádáméra, még nem megvetendő Éva helyzete.


A második esetben az éden

kérjének teremtésének leírását

olvashatjuk. A Föld teremtése

rendben "lezajlott", viszont az

ember számára teremtett egy

csodálatos kertet a hatodik

napon, hogy abba helyezze az

embert.

Ugyanis sehol nem hajtott ki a

növény, nem volt eső. Viszont

Isten teremtett egy gyönyörű

részt a földön, hogy az első

napokat ott töltse, ha úgy tetszik,

amíg tanul. Itt bemutatta a Föld

állatait az embernek, hogy

elnevezze azokat. Ádám ezáltal

szemtanúja volt Isten teremtő

hatalmának. Nem is véletlen,

hogy Évát kísértette meg a sátán,

ki ebből kimaradt.


Szó sincs két teremtésről. Az első esetben a hat napos teremtés van leírva, a második esetben csak a hatodik nap, azon belül is az éden kertjében történtek.

2013. jan. 10. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Zsizsik666 ***** válasza:
53%

Bammeg, én már nem bírok tovább röhögni xDDDD

Egyszerűen azért, mert isten is egyedül volt, tehát egyistenhívő a vallás, vagy mittudomén, de pl. magának sem teremtett asszonyt, pedig ráférne, hogy valaki kielégítse a vágyait, ugyanis az egész ószövetségben elég szadista dolgokon élvezkedett.

2013. jan. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ez a történet nem tisztázott szerintem sem. Már én is feltettem ezzel kapcsolatban egy kérdést, de többnyire olyan válaszokat kaptam, amely nem elégítette ki a kíváncsiságomat.

Többen azt írták nekem, hogy a második az első folytatása.

Nem lehet az első folytatása, mert egy új teremtés van leírva méghozzá az édenbe helyezett férfi, meg az állatok.

Ugye itt kezd sántítani, hogy miért kellett a férfinek társat kérni, amikor az első teremtés leírja, hogy férfivá és asszonnyá teremtette őket.

Szerintem a kert ahová helyezték őket, megfigyelés alatt voltak. A férfi akinek anyagi teste volt, az asszony pedig valami hibrid lehetett, nem véletlenül lett később.

Ha a leírás igaz, akkor itt az asszonyon volt a hangsúly, méghozzá engedelmesség tekintetében.

Nagyon rosszul sikerült az istenek műve, bár tudhatták volna. Az asszony nem volt hajlandó engedelmeskedni, mert már tudatosabb volt. Innen kezdődik az álszent hazudozás, hogy van eredendő bűn, és a bosszú.

2013. jan. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Ott volt Éva. Éva és Ádám teremtése közt nagyon rövid idő telt el, Ádám nem volt sokáig egyedül.

A második teremtéstörténet pedig az első egy részét írja le részletesebben, majd folytatja.

2013. jan. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!