Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kivel/Mivel van bajuk a...

Kivel/Mivel van bajuk a valláskritikusoknak?

Figyelt kérdés
Az összes vallással a törzsi vallásoktól elkezdve a kereszténységen át a buddhizmusig? Vagy csak a kereszténységgel? Bajuk van a Háborítatlan szülésért, vagy vmi hasonló nevű egyházzal is? És a filozófusok vallásnak nem nevezett, de nem természettudományos igényű elméleteivel? Mi van a természettudományok olyan hipotéziseivel, amelyek nem bizonyítottak? Azokban eldönthetjük, hogy hiszünk-e?
2008. jún. 2. 10:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Üdv!


A fentiek alapján nem tudom mire gondolsz.


Mindenesetre lehet Istent kegyetlennek beállítani földhöz ragadt, rövidtávú gondolkodással, biztosan akikre eddig lesúlytott, szintén így gondolták, ha volt idejük gondólkodni.


Valójában a szabad akarattal rendelkező embereknél pedig nem kell rosszabb.


Mivel mára már a technológia a kezünkben van, az emberiség szinte mindenre képes. Szó szerint, a jóra is és a rosszra is. A rombolásra és az építésre is.

Csak ezekből túlnyomórészt a rossz és a pusztítás érvényesül. Persze lehet reménykedni, bízni. De kiben?!


Az emberben? A múlt, (a közelmúlt példája is) csak a Bibliát támasztja alá, amely beszél az utolsó napokól!


Lehet a vallást (mint egészet is) kritizálni -bár az is igaz, hogy valamilyen módon minden épeszű ember vallásos ezen a földön, még az ateisták, vagy agnosztikusok is.


Tehát a "valláskritika", mint olyan önmagában is egy logikai bukfenc!


Pontosan ezért nem a vallást általában kell kritizálni, hanem a hazug tanításokat, melyek minden logikát és bizonyítható tudományt nélkülöznek. Ebbe persze beletartoznak az áltudományok is, melyek vannak szép számmal.


Sok ember fejében él az a sztereotípia, miszerint:

vallás = hit(esetleg hiszékenység), nem lehet bizonyítani;

tudomány = természetéből adódóan bizonyított.


No ez így alapvetően hazugság!

2008. júl. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

...rosszindulatú istenképével van bajuk...

...a Zsidók Istene miért volt "rosszindulatú"...

...hogy miért tartom rosszindulatúnak az ószövetségi istenképet...

...tűnik ezért, és hasonlókért az ószövetségi Isten...

...lehet Istent kegyetlennek beállítani...


Gyerekek elbeszéltünk egymás mellett, én következetesen istenKÉPről ti pedig következetesen az Istenről beszéltetek.

Nem tartom és soha nem is tartottam rosszindulatúnak az Urat, rosszindulatúnak tartom az Ószövetségben lefestett istenKÉPET, ki is fejtettem hogy azért mert össze lett mosva egy a politeizmusból átmentett hadi istenséggel.

Jézus ugyanazt a teremtő, mindenható Istent imádta, de korántsem ugyanazt a sivatagi istenséget. Ezért is jött, nem eltörölni, de annál inkább beteljesíteni a törvényt. Mintegy tisztázni ezt a szörnyű ellentmondást.


A kérdés ugyanakkor nem erről szólt, hanem hogy mi bajuk a valláskritikusoknak.

Szerintem a szexhiány ;)

Gondoljatok bele, a szerzeteseknek legalább a hitük segít kitartani, de egy ateistának...

Elnézést, az első válasszal elhasználtam minden komolyságomat.

2009. jan. 1. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!