Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten mindenható, akkor...

Ha Isten mindenható, akkor miért bíbelődött annyit az evolúcióval?

Figyelt kérdés
Miért hozta létre például a Neander-völgyi embert, akiket azután zsákutcába vezetett? Rájött volna, hogy amit alkotott az nem tökéletes? Valójában Isten állandóan csak próbálkozik, és ha nem jönn össze amit akart, akkor elpusztítja a teremtményiet? Mi van akkor, ha a mai ember helyett Isten kitalál valami jobbat? Nekünk annyi?
2009. aug. 30. 22:02
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
55%

Figyu kérdező, csak gondolkodj reálisan.

Gondold át, hogy miben higgy. Vagy hiszel a tényekben, a tudományban, az eddig elért eredményeinkben, látod a szemeddel, hogy az ember a tudomány által már teremthet embert is akár, látod, hogy az ember a tudomány által lassan felfedezi anyabolygónkat, elkezdtük felfedezni az űrt, és még számtalan dolog áll előttünk.

Vagy pedig: hiszel abban, hogy egy elképzelt lény egyszer csak gondolt egyet, és a semmiből megteremtett mindent. Felfogod azt, hogy az emberiség hisz egy olyan lény létezésében, ami a normális/reális emberi gondolkozással csak egy elmebeteg képzeletében születne meg? Ez épp olyan, mintha képzelsz magadnak egy barátot, és aztán elvagy vele...

Szóval, én csak azt akarom mondani, hogy abban higgy, amit látsz/tapasztalsz, ne pedig olyan dolgokban, amik csak a képzelet szüleményei...

2009. szept. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
72%

"20:59

Mit is szólhatnék a zseniális gondolatmenetedhez?


Kezdjem el neked magyarázni a gondolatmenetem lényegét?"


Nem kell elkezdened, mert nincs gondolatmeneted. Vagy szerinted "gondolatmenet" az, hogy valamit "bíbelődésnek" nevezel (ami nem is tudományos, nem is logikai, hanem legfeljebb esztétikai kategória) és azt képzeled, hogy ebből bármi fontos következik? Minek bíbelődsz ezzel?


Egyébként türelmes, megértő, empatikus emberként akár a te szinteden is hajlandó vagyok vitázni. Szóval: szerinted Isten mindenhatóságának ellentmond, hogy "bíbelődik", és ebből szerinted baromi fontos dolgok következnek, pl. az, hogy az ateizmusnak - dobpergés - igaza van.

Nos, ha valaki mindenható, az pont azt jelenti, hogy bármivel "bíbelődhet" anélkül, hogy részletes indoklást kellene leadnia az Ateista Egyház Ellenőrző Bizottságának portáján, bármivel "bíbelődhet" anélkül, hogy tekintettel kellene lennie az emelkedő építőanyagárakra stb. Szóval az lenne a furcsa, ha egy mindenható lény takarékosan próbálna, lehetőleg minél kevesebbet "bíbelődni".

2009. szept. 2. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
80%

Amúgy meg jó lenne nem szem elől téveszteni mind az elvakult evolúciótagadók, mind az elvakult ateista prédikátorok részéről, hogy az evolúcióelmélet az élőlények fejlődésének mechanizmusát írja le, a teremtés dogmája pedig a világegyetem keletkezésének okáról, pontosabban Isten és a világ viszonyáról szól. Az evolúciós elmélet teljesen igaz lehet a mai formájában anélkül, hogy ez bármit mondana a teremtésről, mert a teremtés előbb van, mint az evolúció, ezek nem egymás helyett vannak.

Értelmetlen szócséplés az egész "teremtés vs. evolúció" téma, kb. olyan, mintha egy épületet nézve valakik azon vesznének össze, hogy az épület alapozással jött-e létre vagy belsőépítészet útján. Hát mindkettő révén, vazze.

Épp ezért a kérdés is értelmetlen: ha egy lény mindenható, akkor bármit csinálhat. "Miért" ezt vagy azt tette? Hát mert mindent megtehetett. Ha nem ezt a világot teremtette volna, amiben vagy, akkor most nem lennél és nem tetted volna fel a kérdést.

2009. szept. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
40%

Rossz a megközelítés. Bár ezt már az egyházak elrontották.

Isten ugyanis nem a világot alkotta meg, hanem azokat a fizikai törvényeket, amely szerint a világ létrejöhetett.

2009. szept. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
61%

A vallás pozitív értékei:

-"tisztelnünk" kell, mert a kultúránk igen meghatározó része

-sok embernek reményt ad nehéz helyzetekben

-bizonyos mértékben összefogja a társadalmat


A vallás negatív értékei:

-tévhitekből és képzelgésekből áll, amit racionális gondolkozással az ember elvet (már aki tud így gondolkodni)

-vannak igen kemény negatív tanításai

-sok hívő megpróbálja meggyőzni embertársait saját igazukról, és nem riadnak el az erőszakosságtól és a pofátlanságtól sem


Saját véleményem:

Vallásos családban nőttem fel, mégis ateista vagyok. Ez úgy történt, hogy már kiskorom óta nagyon foglalkoztatott ez az Isten téma, mindig is zöldségnek tartottam. Később jobban utánanéztem a dolgoknak, és rájöttem, hogy ez tényleg az. Még máig érthetetlennek tartom, hogy sok ember miért hisz olyan dologban, ami ha valaki ésszerűen gondolkodik, teljességgel irreálisnak tart.

Mint írtam, az egyháznak fontos szerepe van a kultúrában, és sok embernek igen sokat jelent.

De azért jól teszi mindenki, ha elgondolkodik: ha néha egy kicsit magába néz, elfelejti a múltat és csak azon elmélkedik, hogy ő maga mit gondol erről a témáról.

2009. szept. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
27%

Kinek higgy?

„Természetesen minden háznak van készítője, de aki mindent elkészített, Isten az” (HÉBEREK 3:4)

EGYETÉRTESZ ennek a bibliaírónak az érvelésével? Azóta, hogy ez a vers megíródott, mintegy 2000 éves tudományos fejlődés áll az emberiség mögött. Hisz még valaki abban, hogy a természetben látható tervezettséghez egy Tervező, egy Teremtő is kell — Isten?

Még a fejlett országokban is sokan azt felelnék, hogy igen. Az Egyesült Államokban például egy 2005-ös felmérésben, melyet a Newsweek magazin készített, az emberek 80 százaléka azt mondta, hogy „hisz abban, hogy Isten teremtette a világegyetemet”. Azért hiszik ezt, mert nem elég tanultak? Lássuk csak, tudósok közt akad olyan, aki hisz Istenben? A Nature című tudományos folyóirat 1997-ben azt írta, hogy a megkérdezett biológusok, fizikusok és matematikusok majdnem 40 százaléka hisz benne, hogy létezik Isten, sőt, hogy meghallgatja az imákat és válaszol rájuk.

Más tudósok viszont erőteljesen ellenzik ezt a nézetet. Dr. Herbert A. Hauptman Nobel-díjas tudós nemrég kijelentette egy tudományos konferencián, hogy a természetfelettibe vetett hit, de különösképp az istenhit, nem fér össze a valódi tudománnyal. „Ez a fajta hit árt az emberiségnek” — mondta. Még ha egy tudós hisz Istenben, akkor is vonakodik azt tanítani, hogy a növények és az állatok felépítésében látható tervezettséghez egy Tervezőre is szükség van. Miért? Ennek az egyik okára rámutatva Douglas H. Erwin, a Smithsonian Intézet paleobiológusa ezt mondja: „A tudomány egyik szabálya az, hogy csodák nem jöhetnek szóba.”

Nos, engedheted, hogy mások szabják meg, mit gondolhatsz és miben hihetsz. De magad is utánajárhatsz a bizonyítékoknak, és levonhatod a saját következtetéseidet. Amint tovább kutatnád, és megismerkedsz a tudomány legújabb felfedezéseivel, tedd fel magadnak a kérdést: „Logikus arra következtetni, hogy létezik egy Teremtő?”

[link] Öv=RM9o4VnfHJU http://www.youtube.com/watch?v=RM9o4VnfHJU http://www.youtube.com/watch?v=SyBO10VhVmc&NR=1 http://www.youtube.com/watch?v=EUAzentjkxk&feature=response_.. - a tengerek és óceánok 90%-nincs felfedezve!

2009. szept. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Az is lehet,hogy Isten teremtett,majd bekerítette a teremtményeit,és lefestette a kerítést evolúció meg végtelen világegyetem színűre.Azt sem zárhatjuk ki,hogy minden ma jött létre és a múlt csupán a jelen gyári tartozéka.
2010. márc. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
2010. máj. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!