Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A biblia miért fekete? Nekem...

A biblia miért fekete? Nekem gyanús hogy a leglehangolóbb és halált jelképező színt adták neki.

Figyelt kérdés

2013. jan. 26. 06:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gyanús.

Neked mi nem az??

2013. jan. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém bordó volt, aranyozott szelu lapokkal. Egyebkent a sötét színek komolyságát, eleganciát sugallnak, ezért fekete sokszor.
2013. jan. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
az enyem vilagos zold :D
2013. jan. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent ha mar mélyebb értelmet keresel, akkor kívül fekete, mert azt is jelképezheti, hogy tudatlanságban el az ember, s amint kinyitja, megvilagosodik.
2013. jan. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy előttem írták: a fekete szín (ha minden biblia ilyen borítású lenne is) nem csak lehangoló és halált jelképező. Erőt, eleganciát, rejtélyességet, tekintélyt is sugall.

"A fekete színről az erőre, az elegenciára, a formalitásra, a halálra, a gonoszra és a rejtélyre asszociálnak az emberek.

A fekete egy rejtélyes szín, amit a félelem és ismeretlennel szokás összekotni (Gondoljunk például a feketelyukakra). Gyakran van negatív jelentése is (fekete lista, fekete humor, fekete halál (=pestis), stb.). A fekete erőt és tekintélyt sugároz; formális, elegáns és tekintélyes szín (fekte nyakkendő, fekete Mercedes, fekete BMW 520i). A címertanban a fekete a bánat, baj szimbolúma." (Pl.: [link]

2013. jan. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

:-)

Hát,halál az van benne bőven....

De nem csak fekete Biblia van.Van piros,zöld,szürke is.Szerintem az Ördög taktikázik már megint,hogy megtévessze az embereket:-)

2013. jan. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szervusz


Nem Jehova mondta, hogy fekete színbe kell a bibliát kötni.Mer megint bántani kell a Teremtőt olyasmiért amihez köze sincs.


Ez mint sok minden emberi gondolkodástól származik, azt kellene tudni ki hozta azt a döntést, hogy fekete borítást kell adni neki.

De csatlakozom az előttem szólók válaszaihoz, van más borítású is, és agyon tetszettek a többi válaszok is 4,6-os és a többi is jó.:))

2013. jan. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nekünk itthon speciel sötétkék és zöld van. A templomban sem fekete, hanem piros.

Amúgy meg a fekete maximum azért "lehangoló", mert mi ilyen jelentést tulajdonítunk neki. De pl. más kultúrákban nem is a fekete a gyász színe, hanem a a fehér, vagy a piros.

2013. jan. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az enyémnek nincs borítója, mert a bibliakeresőben nézem itt a neten. :)
2013. jan. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az enyém piros :) De láttam már zöld, kék, rózsaszín, fehér szóval mindenféle Bibliát.
2013. jan. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!