Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az előző kérdésem törölték,...

Az előző kérdésem törölték, engem viszont továbbra is foglalkoztat a téma: A hívők tényleg úgy gondolják, hogy a bibliát és egyéb tanokat nem az emberek találták ki? Vagy átvitten értelmezik és csak hagyományőrzés?

Figyelt kérdés
Változatlanul nem provokáció és nem értem, hogy miért kell töröltetni. Ha valamire nem tudtok logikusan válaszolni, az a legegyszerűbb, hogy blokkoljátok a kérdést? Olyanok válaszát várom, akik nem veszekedni akarnak.
2013. jan. 26. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
a Bibliát Isten sugalmazta és emberek írták le.
2013. jan. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
ki így, ki úgy gondolja, de aki a 6 napos teremtést vallja, általában azzal nem állok szóba :)
2013. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Loisz ***** válasza:

Erre választ csak valóban hívő keresztyén (krisztuskövető) tud adni.- Igen, hiszik, hogy a Biblia Isten önkijelentése. Embereknek adott parancsot és inspirálta őket arra, amit leírjanak. Isten szava igaz, meg lehet tapasztalni.


A keresztyének Istene az egy igaz, élő Isten. Nem bálvány. Tud beszélni és cselekedni. Olvasd a Bibliát, gondolkozz el rajta, fogadd el és egyszer csak belülről a lelkedben érzed, hogy igaz.- Engedj az Igének és Isten közösségbe von magával.

2013. jan. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, de én nem vagyok hívő, így a térítésre sem vagyok vevő, de most már tudom a választ ,köszönöm szépen.
2013. jan. 26. 14:14
 5/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem, a hívők nem gondolják úgy. Mi hívők is tudjuk, hogy a Biblia időben és térben is nagyon távoli részeken íródott, legalábbis az Ószövetségi része. Tartalmilag is több részből áll, van benne törvénykönyv, történeti könyv, verse gyűjtemény. Első része, Mózes könyve kb. i.e. 15. században, a jelenések könyve pedig valamikor az első században keletkezett. Amit a hívők hisznek, azt Pál apostol fogalmazta meg: " „A teljes Írás Istentől ihletett…” Az Újszövetség íróit pedig ismerjük.
2013. jan. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom és hiszem, hogy Isten nyilatkoztatta ki, és emberek írták le.


(Egyébként nem tudom, milyen kérdést töröltek, én egy esetben szoktam jelenteni, amikor durva, támadó, provokatív hangnemben van megírva. Az ilyen kérdésekből egyből látszik, hogy a kérdező nem kíváncsi, vagy szeretne tudni valamit, hanem csak veszekedni akar.)

2013. jan. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ugyanez volt a kérdésem, mint most, csak a vallás témakörbe tettem, ahol fellázadtak, közölték velem,hogy provokálok mindenkit, majd kitöröltették a kérdésemet. Számomra ez is azt bizonyítja,hogy a hívők nem képesek elfogadni mások véleményét és amire nem tudnak logikus magyarázatot adni, azt inkább elkerülik, jelent esetben kitörlik. Sutty, mintha nem is lett volna.
2013. jan. 26. 18:02
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem tudom :( Ha nem tudok/akarok valamire válaszolni, akkor nem töröltetem, hanem nem válaszolok rá (nemcsak itt, hanem más témákban sem).
2013. jan. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha egy hívő, nem tud válaszolni annak nincs ismerete, bibliából.Nem csoda ha felháborodik.


egyébként meg maguk a biblia írói megmondják, hogy soha nem az Ő, vagy valami emberi akaratból származik az írás, hanem Jehova a szent szellemével irányította azt.

De itt van néhány pl Péter is írta:


(2Péter 1:19-21) . . .. 20 Mert először is tudjátok azt, hogy az Írásnak egyetlen próféciája sem származik valamilyen egyéni értelmezésből. 21 Prófécia ugyanis soha nem hozatott ember akaratából, hanem Istentől szóltak emberek, amint a szent szellem vezette őket.

2013. jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én zsidóként az újszövetségről nem szeretnék nyilatkozni, de az ószövetségről azt gondolom, hogy ugyan nagyrészt megtörtént eseményeken alapul, de a szájhagyomány sokat hozzátett. Pl nem nagyon tudom elképzelni, hogy az ókorban többszáz évig éltek az emberek. Valószínűleg csak nagyon sokáig éltek, de mivel nem vezettek nyilvántartást arról, hogy ki mikor született, senki nem emlékezett a pontos korukra, meg aztán mindenki hozzátett egy keveset ahogy mesélte, kicsit kiszínezték történetet. Szóval a lényeg az, hogy én hiszek Istenben, de azért reálisan kell látni a dolgokat és két lábbal a földön maradni.
2013. jan. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!