Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha módod lenne rá, teremtenél...

Ha módod lenne rá, teremtenél azért egy fajt (úgy mint isten), hogy téged imádjon és szolgáljon?

Figyelt kérdés

2013. febr. 2. 11:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%

Nem. Az elismerés, mint mindenkinek, jólesik, de az, hogy leboruljanak előttem meg imádjanak engem, nem tud izgatni.


Másképp csinálnám mondjuk, mint ahogy a Bibliában le van írva. Felvilágosítanám őket a jóról és rosszról, elmondanám mi minek a következménye abban a rendszerben, amit én alkottam meg. Aztán indul a "játék".

2013. febr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
Felesleges. Már amúgyis van kutyám. Amúgy meg nem értek egyet Isten módszereivel és szemléletével, szóval nem.
2013. febr. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
54%
Nem, mert nem vagyok egoista.
2013. febr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
nem, ezért nem is lenne belőlem jó isten
2013. febr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 titak ***** válasza:
62%
Olyanra gondolsz mint Orbán Viktor és a Fidesz?
2013. febr. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
:)
2013. febr. 2. 13:36
 7/22 anonim ***** válasza:
58%
Jó ez a kategória, mert ha megrendül a hitem, akkor csak beugrok és elolvasok egy két kérdést és választ, az azonnal megerősít a hitemben. Mert ha a másik oldal olyan, mint amilyen a kedves kérdező, meg a tisztelt válaszolók, akkor inkább ennék forró parazsat, minthogy közéjük tartozzak.
2013. febr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó: mégis hogyan erősítenek meg a válaszaink a hitedben és mi kivetnivalót látsz bennük? Első voltam.
2013. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
58%

Azzal erősítetek meg a hitemben, hogy nem az igazságot keresitek, hanem az előre legyártott előítéleteitek alapján formáltok véleményt. Valamint örömet leltek mások gúnyolásában.

Én meg az igazságot keresem, és nem szerez örömet, ha másokon gúnyolódhatok, tehát ez megerősit abban, hogy nem tartozhatok közétek.

Nem csak speciálisan erre a kérdésre értettem, amúgy.

2013. febr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
35%

Milyen másik oldalról beszélsz?


A racionálisan gondolkodokról?

2013. febr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!