Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kell nekem Éva és Ádám...

Miért kell nekem Éva és Ádám miatt bűnhődnöm amikor én semmi rosszat nem tettem? Arról se tehetek hogy e világra születtem.

Figyelt kérdés

2013. febr. 2. 19:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
ki mondta, hogy kell?
2013. febr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%

A jó és gonosz tudását örökölted elméletileg.

Neked van választásod, hogy továbbra is igényt szeretnél tartani az utóbbira vagy pedig csak az elsőre van szükséged.

Amennyiben az elsőre van szükséged csak, akkor bizonyítsd be a tetteidben is.


Bár az ember csak magával képes foglalkozni, mert egoista.

Szeretitek sajnálni magatokat vagy túlértékelni.


Ha valóban jó emberek volnátok, akkor mások miatt szenvednétek. Ha valóban érdekelnének titeket mások, akkor nem hagynátok, hogy szenvedjenek.


Bezzeg amikor az Isten pusztulást ád azoknak vagy nem ad életet, akik miatt a szenvedés van a világban, akkor ő lesz a kegyetlen, ocsmány stb...

Annak idején akik nem tartották meg Isten parancsait, azt mint gonosz kiírtották Izraelből. Jól működő társadalom volt és nem volt olyan, hogy azok esélyt kapjanak, akik másokat semmibe sem vesznek.


Egyedül egy dolog amit nehéz nagyon megérteni a józan ésszel. Hogy ártatlanok pl. csecsemőknek miért kellett meghalni.

Ez is a mostani torz világképből fakad, amiben nincs Isten és abba vetett bizalom, a halál pedig a világ legborzasztóbb dolga. Ti ezt úgy élitek meg, hogy Isten elbánt az ártatlanokkal, pedig a bűnösöknek okozott fájdalmat vagy írtott ki egy egész népet, hogy megszűnjön létezni. Ettől még nem jelenti azt, hogy az ártatlan babák kárt szenvedtek volna, vagy ne lenne nekik jobb, ne ítélte volna meg őket igazságosan Isten.

De ezt soha nem fogjátok megérteni, úgyis abban a hitben éltek, hogy Isten csak egy ürügy és a nevében a buta tömeg gyilkolászni kezdett.


Egyébként ilyen a ti szeretett kis világotok. Nézzetek körbe? Ocsmány az egész úgy ahogy van.

Mindennek a halál oka. Ezért a legnagyobb igazság az volna, ha megszűnne a halál és mindenki örökre élne a saját levében.

2013. febr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
41%

"Annak idején akik nem tartották meg Isten parancsait, azt mint gonosz kiírtották Izraelből"


Ez csak hazugságokat meg képmutatást szült... Sok értelme volt.

2013. febr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 eric_one ***** válasza:

Isten az első emberpárral kötött szövetséget. Ők képviselték az összes embert. Az eredendő bűnt lényegében egy szerződésszegésnek kell felfognunk: „De ők, mint Ádám, áthágták a szövetséget.” (Hós 6:7) Isten Ádám személyében az egész emberiséggel szerződést kötött Édenben, amint egy államfő az egész népet képviselni szokta egy szerződés aláírásakor.


Isten az Ádámmal való szövetségkötéskor Ádámban benne látta a leszármazottakat, vagyis ezúttal az egész emberiséget, mint ahogy egy államfő által aláírt nemzetközi szerződés az egész államra és a következő államfőkre is kötelező a diplomáciában. Amikor Ádám vétkezett, Isten szemében mi is mindannyian vétkeztünk őbenne, vele együtt.


ezt a szerződést nem Isten bontotta fel, hanem az emberi nem, amely a bűnbeeséskor Ádám ágyékában volt már, és amely ezáltal egyetemesen a szerződésszegés jogi állapotába került, éppen ezért a szerződés egyoldalú felbontása után többé egyetlen ember sincs abban a jogi helyzetben, hogy számonkérje Istent olyan dolgokért, amiket ő csak a szerződésen belül garantált.


Lényegében az ember már a megfoganás pillanatában eredendően bűnös: „Ímé én vétekben fogantattam, és bűnben melengetett engem az anyám.” (Zsolt 51:7) A tényleges bűn pedig az, amit egy ember valóságosan el is követ. A kettőnek az egymáshoz való viszonyával kapcsolatban Pál apostol azt hangsúlyozza, hogy sorrendben előbb van az eredendő bűn, és az emberek éppen azért követnek el tényleges bűnöket, mert már eleve bennük van az eredendően bűnös, romlott természet.

2013. febr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező!

Nem kell bűnhődnöd semmiért, ha egyszer semmi bűnöd nincs.

Ádám és Éva csak az ókori zsidók fantáziájában született meg, de már réges régen ők sem veszik komolyan a történetet.

2013. febr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

Mert isten úgy gondolkodik mint a maffiavezérek:


a leszármazottaknak lakolniuk kell!

2013. febr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%

Te jó ég.


Én nem tudom de Kedves Ágnes nagyon nem fél.


Kedves Kérdező.

Nem vagy egyedül, ezt a többi majdnem jelenleg 8 milliárd ember is feltehetné, s vannak is akik fel is teszik.


Nos amikor Ádám hülyeséget csinált, Jehova azonnal kigondolta, az utódok számára, hogy miként lehetne helyre hozni ezt, hogy jogilag, igazságosan megmentsen bennünket az Ádámi örökségtől.

ezt mindjárt ott az éden kertben ki is jelentette a megoldást:

(1Mózes 3:15) 15 És ellenségeskedést támasztok közted és az asszony között, a te magod és az ő magva között. Az összezúzza a fejed, te pedig annak sarkát zúzod szét.”


Ez a mondat Sátánnak szólt.

De mit is jelent:

Mivel Sátán nem fizikai ember hanem szellemi és angyal ezért az "asszony" kifejezés sem.

Az asszony szó a bibliában Jehova égi angyalokból álló szervezetére utal, Sátán, a démonai és Isten és többi angyal között nincs egyet értés, mert Ő fel lázadt, bár sikerült egy-két angyalt magával csábítani.


AZ ASSZONY MAGVA ELSŐ RÉSZBEN: Jézus aki leteszi a váltságot, hogy az utódok felmentésben részesüljenek

MÁSOD SORBAN AZOK A SZEMÉLYEK "MAGOK , VAGY UTÓDOK, AKIK ISTEN MELLETT FOGLALNAK ÁLLÁST.

SÁTÁN MAGVA:

AZOK AZ ANGYALOK AKIK CSATLAKOZTAK HOZZÁ ÉS ELHAGYTÁK ISTEN SZOLGÁLATÁT, VALAMINT A FÖLDÖN AZOK AZ EMBEREK TARTOZNAK SÁTÁN MAGVÁHOZ AKIK ISTEN ELLENES TANÍTÁSOKAT ÉS ÉLETET ÉLNEK


EZEN KÉT FELEK KÖZT ELLENSÉGESKEDÉS VAN

SÁTÁN AKKOR MARTA MEG JÉZUST AMIKOR MEGHALT, DE A MARÁSBÓL FELTÁMASZTOTTA AZ ATYJA, DE JÉZUS MEG MAJD ELFOGJA TAPOSNI SÁTÁNT ÉS A KÖVETŐIT AZ PEDIG VALÓBAN HALÁLOS LESZ ABBÓL NINCS FELTÁMADÁS.


a BIBLIA EZEN A TÉMÁN VONUL VÉGIG CSAK MEG KÉNE ÉRTENI.

Érted is meghalt Jézus, és ha élsz evvel a lehetőséggel és a tetteiddel Isten mellett foglalsz állást, akkor megmentésben részesülsz és nem kell talán még meghalnod sem annyira közel vagyunk e gonosz rendszer befejezéséhez.

2013. febr. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 eric_one ***** válasza:

"Nagy Ágnes válasza:


Mert isten úgy gondolkodik mint a maffiavezérek:


a leszármazottaknak lakolniuk kell!"



-A tulajdon neveket nagybetűvel írjuk! Tehát az "Isten" szót is. Ahogy a te nevedet is! Nem tudtad?

2013. febr. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Mivel elveszítették tökéletességét, az első emberpár már bűnös volt, amikor megfogantak gyermekeik. Ennek következményeként mindannyian — kivétel nélkül — bűnt örököltünk.(Róma 5:12) A bűn gonoszságot és szenvedést hozott magával.
2013. febr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%

Ugyan, mi volt a bűnük?

Ettek valami fáról?

Vagy engedetlenek voltak?

Gratula, ezért kapásból halál jár!

Mi jár akkor az igazi bűnért? Kétszer hal meg valaki?

Vagy huszonötször?

Mivel tudsz még büntetni, ha eleve ellövöd valami apróságért, méghozzá az összes ivadékodra vonatkoztatva.

Hát senki sem érzi, micsoda elképesztő nonszensz ez az egész?!

2013. febr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!