Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kell nekem Éva és Ádám...

Miért kell nekem Éva és Ádám miatt bűnhődnöm amikor én semmi rosszat nem tettem? Arról se tehetek hogy e világra születtem.

Figyelt kérdés

2013. febr. 2. 19:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy érdekes hogy Isten megkapta a "megbocsátó" jelzőt, de az emberiségnek kb. évezredek óta nem bocsátotta meg ezt a kis bakit.
2013. febr. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 kzs ***** válasza:

"eric_one" tegnap 20:29 > teljesen igaza van.

------------------

@ Nagy Ágnes, Xenopilius


Nem kell bűnhődniük a leszármazottaknak, és nem igaz, hogy az embereknek nem bocsájtotta meg.

De igenis, megtette.

Először is a Mózesi törvények alapján (lásd 3Mózes 12/ 7-8) adatott meg a tisztító áldozat bemutatásának lehetősége, melynek hittel való bemutatása során az illető megtisztult bűneitől.


De mivel nem volt tökéletes ez az áldozat, nem volt képes teljes mértékben engesztelést szerezni, emiatt döntött Isten úgy, hogy olyan áldozatot visz véghez, ami teljesen szent és tiszta lesz Előtte.


Emiatt történt meg a Krisztusi Engesztelő áldozat, amiben Isten teljes bocsánata nyilvánul meg. Mindenki számára megadatott, de csak azok részesülnek belőle, akik hittel elfogadják a Megváltás üzenetét.

----------------

@ kérdező


Jogos a kérdésed, de hidd el, NEM kell bűnhődnöd Ádám bűneiért. Mert Jézus helyetted elvégezte, és ha befogadod a szívedbe az Engesztelő Áldozat megtörténtét, befogadod Őt Megváltódnak és Szabadítódnak, akkor megmenekülsz az örök kárhozat alól.

2013. febr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 eric_one ***** válasza:

tzolko-nak!


idézlek:

"Hát senki sem érzi, micsoda elképesztő nonszensz ez az egész?!"


-Barátom az a nonszensz hogy még logikus gondolkodásra sem akarod bírni az agyadat. Nem akarom ismételni magamat, de mit nem lehet ezen megérteni? Isten az emberrel szerződést kötött, vagy szövetséget, vagy ha úgy tetszik 1 törvény volt csak amit be kellett volna tartaniuk. Már csak a tekintélyelv miatt is, hiszen a Teremtő és a teremtett lény között van egy rangbéli különbség.

A szerződés vagy szövetség emberi oldalról lett felrúgva, innentől kezdve ember nem kérhet számon semmit, elvesztette a jogát ehhez.

Ez tényleg ennyire bonyolult? Most az más kérdés hogy Te ezt el akarod hinni v agy sem, elfogadod, vagy sem, de hogy mit nem lehet ezen érteni azt én nem értem.

2013. febr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Ez tényleg ennyire bonyolult?"


az, hogy valami mennyire bonyolult, nem mutatja, hogy mennyire igaz, vagy nem igaz

2013. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
81%

Kedves eric_on!

Én ugyan nem kötöttem szerződést senkivel.

Ostobaságot akartok sulykolni, hiszen senki nem lehet felelős az elődeiért.

Nem mintha valamennyire is vonzana az unalmas édenkert, ahol tiltott dolgok vannak jócskán és semmi érdekes.

Rém unalmas hely lehetett, nem is tudom, hogyan bírták ki Ádámék, bár nem valami sokáig tartott a nagy szeretet - szerencséjükre.

Ahogy az általatok propagált Istent nézem, mindenki jobban jár, ha békén hagyja az embert, minden megjelenése csak bonyodalmat, veszedelmet, halált, büntetést jelent és semmi jót.

Már ugye, ha hinnék a kitalációban, de hát ennek az egész regénynek semmi alapja, pusztán egy ókorban íródott, rabszolgáknak, babonás és tudatlan embereknek szóló könyv állításai szolgáltatnak indokot.

Nonszensz!

2013. febr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 eric_one ***** válasza:
64%

Kedves tzolko!


Ahogy gondolod! :-) Ha nem haragszol érte én nem érzem magamat se tudatlannak, se babonásnak, szolgának igen, de azt önként, és saját szabad akaratomból akarom szolgálni az Istent.

2013. febr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kedves eric_one!

Nyilván így áll a dolog, ezért bocsánatot kérek, túllőttem a célon, mert nem akartalak megbántani.

bocs.

2013. febr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 eric_one ***** válasza:

Kedves tzolko!


Köszönöm, Te pedig egy nemes lelkű ember vagy, egyáltalán nem bántódtam meg. Egy valláskritika fórumba előfordul az ilyen :) legyen szerencsénk máskor is!


Isten áldjon! ;-)

2013. febr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Neked nem kell bűnhődnöd Ádám és Éva bűneiért, mármint nem vonnak érte felelősségre.

Viszont miattuk minden ember az áteredő bűn állapotában van, ami azt jelenti, hogy nem ismeri Istent, és emiatt lelke beteg. A beteg lélek pedig bűnt cselekszik. A bűnből egyesek szeretnének kigyógyulni, mások nem. De ha még csak nem is szeretnél kigyógyulni a bűnből, pedig volna rá lehetőséged, akkor mi módon akarod elkerülni a büntetést? A bűn zsoldja a halál. Ha meg akarsz szabadulni a bűntől, bocsánatot kérsz, igyekszel jóvá tenni és a jövőben nem cselekedni, akkor megbocsátást nyersz. Ez hatalmas kegy és hatalmas engedmény, hiszen eredetileg a bűnért azonnali halál járt volna, hiszen mindenki tudta a feltételeket.


Tehát a saját bűneidért lehetséges csak a bűnhődés.

Az életed pedig ajándék, köszönd hát meg és használd jóra!

2013. febr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!