Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hisznek az emberek...

Miért hisznek az emberek istenben? (hívők, miért? )

Figyelt kérdés

a biblia jó tanácsadó, erkölcsi útmutató. nincsen azzal semmi baj, hogy ne lopj, vagy hogy szeresd felebarátodat. de miért kell ehhez valami felsőbbrendű lényt csatolni, aki figyel, és ha ugyan nem teszel eleget a követeléseinek, akkor bizony a pokolban fogsz szenvedni amíg világ a világ? régen erre szükség is volt, amíg nem szilárdult meg a magántulajdon, amíg kellett valami a (elnézést) buta népnek, hogy féljenek, és ilyen módon jobb irányba lehet őket terelgetni. de ma már nincs erre szükség... nem azért nem lopok, mert akkor majd pokolra kerülök, hanem azért, mert tisztelem más tulajdonát. nem azért nem ölök, mert félek h pokolra kerülök, hanem azért mert tisztelem más életét. mára már nincs szükség isten büntető hatalmára ahhoz, hogy az emberek normális, elfogadott életet éljenek.

a másik, miért kéne az egész életemet úgy leélnem, hogy közben csak a halálra gondolok? hogy csak azért csináljam ezt, meg azt az életemben, hogy halálom UTÁN jó legyen? miért nem élünk a mának? az élet biztos, a halál után SENKI nem tudja mi van... bárki vallhat bármit, 100%-osan nem tudhatja senki, sajnálom... ez is csak a szegény, elkeseredett, buta emberek mentsvára, hogy sebaj, majd a halál után mennyire jó lesz a mennyben mindenkinek.

még valami ami most csak úgy eszembe jutott: írják azt is, hogy jézus meghalt a bűneinkért, meg azt is hogy halhatatlan. na most akkor mi van? döntsük már el.

amúgy ajánlom az összes kereszténynek a zeitgeist sorozat kereszténységre vonatkozó kis szösszenetét, amiben feltárja, hogy a biblia és annak utalásai, mindössze asztrológiai metaforák, de ebbe most nem megyek bele.

szóval igen, a kérdés: miért van szükség istenre még a 21. században is és miért hisznek az benne az emberek?



2013. febr. 4. 05:09
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Akkor pedig mégis hiszel valamiben ;) nevezd aminek akarod. De nem a tagadomanemlétet ellenzőinek támadói csapatát erősíted (vagyis a mindegy csak rajtam kívül mindenki hülye és tudatlan és miért van vallás mikor az SOOO LAMEEEE. Bár a kérdésed pont erre cáfolna rá :D)


Nem vagyok én sem oda a vallási fanatizmusért. kifejezetten idegesítőek az olyan emberek. Mint ahogy a mindennel mindig kötözködők is. Tudod, akik mindenáron megpróbálnak téged rávenni hogy érvelj valami gondolati dolgod mellett, hogy jól megalázhassanak valamivel amit nemrégen láttak a discoveryn vagy hasonlók. Holott lehet te nem is igazán akarsz mellette érvelni. Mivel nem vagy az idegesítő vallási fanatikus. Aki mint valami szabálykönyvet kívülről fújja az XY vallás dogmáit. Csak megéli...


Szerintem te utóbbi vagy. MEgéled. Ne akarja az előző kettő fajtába átesni. Mindegyik SSOOO LAAAMMMEEE :D

2013. febr. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
A halál kapujában átértékelődnek a dolgok... ott a valódi hit segít csak, semmi más. Hidd el, lehull a lepel az önámításról és mindenről. Egészen elképed magán az ember...
2013. febr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

kedves SOOOOOO LAAAMEEEE kifejezést sokszor használó kommentelő! :D

én nem tartozom egyik kategóriába sem, mert nem hiszek istenben.. nem vagyok vallási fanatikus, aki kívülről fújja a dogmákat, de nem is élem meg, mert nem hiszek benne... vagy ezt másra írtad?


kedves utolsó kommentelő!

ki tudja, lehet igazad van, nem tudom, nem voltam még a halál közelében. (te voltál, hogy ilyen biztos vagy benne? ) azt viszont tudom, hogy nem fogom megbánni, hogy nem hittem és nem éltem egy tündérmese szerint.

2013. febr. 4. 16:05
 14/33 anonim ***** válasza:

A 3 Nagy Kérdésre ad valamiféle választ a vallás, a többi csak ízlés szerint hozzátűzött sallang.


1. Hogyan jött létre az Ember és egyáltalán az Élet maga?

2. Mi a Célja az életünknek?

3. Mi van a Halál után?

Míg ezekre nem lesz vitathatatlan, egyértelmű válasz, addig lesz vallás. Vagyis: amíg ember létezik.

2013. febr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
34%

6-os vagyok

Kedves kérdező.


Most hogyan élnek az emberek?

Vezetés nélkül?

Nem, olyan nincs, hogy nincs egy irányító, és mindenki a saját feje után megy, mi lenne itt?

Így is káosz van a világban,...

Minden hol van egy vezetés, a családban, a munkahelyen, az országban, és ezek a kisebb "csoportok", Ez a rend a fegyelem miatt szükséges.

S most rá térek a bibliában leírt mondatra ami Jeremiással íratott le Jehova:


(Jeremiás 10:23) 23 Jól tudom, ó, Jehova, hogy a földi embernek nincs hatalmában az ő útja. Még csak lépteit sem irányíthatja a járókelő ember. . .


Az ember nem úgy lett megteremtve, hogy függetlenül a teremtőtől sikeres tudjon lenni.

Illetve, lehet hogy bizonyos mértékben lehet sikeres, de az élete a sikerrel együtt elszáll, amikor meghal.

Jehova pedig örök életre teremtette eredetileg az embert,

De ez függ a teremtőhöz való viszonyulásunktól.


ezt úgy kell értenünk, hogy a ventilátor is függ az áram forrásától, ha nincs energia nem működik.

S mivel Ő teremtett meg minket sokkal jobban tudja, hogy mi az amitől mi jól működünk.

2013. febr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

kedves hatodik!

pont ez a baj, a vezetőség. nélkülük mennyivel szebb világ lenne. nem lenne mindenki nekik kiszolgáltatva, nem lennének ekkora társadalmi különbségek. (nem a kommunista eszméket kívánom népszerűsíteni, de az egyenlőtlenségek kiegyengetésében van valami igazság!) a keresztény embereknek isten a vezetőjük, neki vannak alárendelve, és vakon követik az utasításait. és amúgy miért szállna el az életemmel a sikerem? ha alkottam valamit, az fennmarad, attól függetlenül, hogy hiszek-e istenben vagy sem. és alkothatok istenben való hit nélkül is...

2013. febr. 4. 16:30
 17/33 anonim ***** válasza:

Ez olyan kérdés mint az hogy az ateisták miért nem hisznek...

Másrészt a hívők igen, tudják mi van a halál után.

Harmadrészt erről az jut eszembe, amikor az egyik iker a másiktól megkérdezi a méhben: Te hiszel a születés utáni életben?

2013. febr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
az ateizmus minden vallást tagad és elutasít... :) én nem utasítok el minden vallást, csak a kereszténységet... és azért nem hiszek istenben, mert a fogtündérben sem hiszek, mert az én szememben egy és ugyanaz a kategória. csak itt nem fogzó gyerekek a célközönség, hanem buta emberek (TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!)
2013. febr. 4. 17:24
 19/33 anonim ***** válasza:
49%

Jól tudom Kedves Kérdező, hogy emberi nézőpontból maga az a szó, hogy vezetés, vagy uralom negatív értelemmel hat az emberekben, mert rosszak a tapasztalatok ezeken a tereken.


ezért is Írta Bölcs Salamon, hogy amíg ember uralkodik az emberen az a maga kárára van.

(Prédikátor 8:9) 9 Mindezt láttam, és szívemet ráirányítottam minden tettre, melyet véghezvisznek a nap alatt, oly időben, mikor ember uralkodik emberen a maga kárára.


Mint írtam, a teremtő nem olyan "uralmat" gyakorol, mint az emberek.

Ő másként irányítja az embert.

Lásd Jézus Tanítási módját,vezetési módszerét, az emberek csüngtek rajta.Királlyá akarták tenni, de Ő elmenekült.Isten királysága más mint az emberi uralmak.


Más részt, ha elérsz egy célt az életedben, mit gondolsz meddig veszik az utódok hasznát,

Jön egy ember akinek más tetszik mint amit te tettél, és lerombolja azt.

Ezt a világban nagyon jól lehet látni.

Aki ma sikeres az holnap csődöt jelent. A világ az egyik napról a másikra a Süllyesztőbe küldhet egy ma még Sikeres embert.

2013. febr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
kedves hatodik, az előző kommentedből pedig pont azt vettem ki, hogy jaj mi lenne velünk vezetők nélkül így is káosz van... szóval hogy szerinted kellenek vezetők. arról amit a teremtésről mondasz, mármint, amit a sikeres emberek teremtenek, ez így van, de nincs ez másképp akkor sem, ha hiszel! attól még ugyanúgy jöhet valaki és felülírhatja amit alkottál... és felül is fogja.
2013. febr. 4. 20:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!