Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hisznek istenben? Hogy...

Cakkcakk kérdése:

Miért hisznek istenben? Hogy képesek elhinni a bibliát? (lent)

Figyelt kérdés
Gondolom ezért a kérdésért sok kritikát kapok, de érdekel, hogy mivel magyarázzátok. Olvastam, utánajártam a kérdésnek, és azt találtam, hogy isten bűnnek tartja az ostobaságot. Na de kérdem, nem ostobaság-e elhinni valaminek a létezését, amit nem látunk, nem hallunk, nem tapasztalunk. És nekem ne adják be, hogy vannak isteni csodák, mert mindre van magyarázat. Logikus ember szerintem nem hisz benne, de akkor bűnösek akik hisznek?
2010. nov. 28. 16:30
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
42%

Úgy, hogy nem kell benne mindent szó szerint venni. Én sem hiszem el, hogy Isten hét nap alatt teremtette meg a világot, meg hogy minden egyes nap csak egy mondata volt a teremtés folyamán, pl. legyen világosság stb.

Mindenre van magyarázat? Hát ezt kétlem. Lehet, hogy egyszer majd lesz, de mire a ma megmagyarázhatatlan dolgoknak magyarázatuk lesz, addigra újabb megmagyarázhatatlan jelenségekkel fogunk szemben állni. Még az élet keletkezésére sincs komplex magyarázat, még feltételezések szintjén sem. És akkor ez még csak a többi probléma alapja.

2010. nov. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim válasza:
62%

Hat, tudod, a Bibliat nem szoszerint kell elhinni.Egy osregi konyv, felet sem lehet bizonyitani, annak, ami megtortent.Pl a Voros-tengr kettevalasztasara is van magyarazat, ugyebar.


De nem ez a lenyeg.Nem kell elhidd, hogy Jezus a vizbol bort csinalt, vagy a hasonlokat sem.A Biblia arrol szol, hogy van valaki, egy olyan Leny, vagynem leny, aki mindenkit egyforman szeret. Hogy az emberek minden percben erezzek, hogy ha a vilag, ugymond, ellenuk is fordult, egy valaki minig szereti oket.


A masik dolog, hogy a vilagunk annyira szervezett, annyira rendszerezett...Nem mondom, hogy egyik naprol a masikra ott termett Adam, szep szal dalia, s Isten fogta a bordajat, s kifaragta Evat. DE valami loket , egy felsobbrendu iranyitas kellett mindehhez.Hogy minden rossznak legyen valami csoppnyi jo kovetkezmenye is.


Meg irnek, de jobban szeretek errol beszelni, mint irni...:D Ugyhogy ennyi

2010. nov. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim válasza:
0%
Ja, s mellesleg, ha mindenre van magyarazat, legyszives magyarazd meg: mi volt az osrobbanas elott, mielott meg megszuletett a Valami.Mert azt tudjuk, hogy nuklearis robbanas miatt alakult ki a vilagur.De mi volt az elott.Es miert robbant fel? Es el tudod kepzelni, hogy volt egy(vagy egy par) atom.Csak ugy, fogtak magukat, felrobbantak.Semmi elo szervezet nem letezett.De megis, valahogy, gyonyoruen kialakultunk mi, akik beszelni es gondolkodni tudunk, es azon torjuk a fejunket, hogy hogyan alakultunk ki.Egy atom erre kepes?
2010. nov. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
84%
én azon szoktam röhögni, mikor megkérdezem erősen katolikus templomba járó anyukámtól hogy aki mondjuk nem vallásos, de képes elfogadni és szeretni a másik embert, az a mennybe kerül? mindig azt mondja, hogy nem, mert nem hitt Istenben... De tényleg mi a rákért kell vallás papokkal meg szent könyvekkel (mellesleg a Biblia tele van gyilkosságokkal háborúkkal, vérfertőzéssel stb.)? az emberek nem tudnák "csak úgy" elfogadni egymást ?
2010. nov. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
80%
16:42es Ősrobbanás "előttről", már csak fogalmilag is hülyeség beszélni xD egyébként ez itt a probléma, az emberi agy képtelen felfogni, hogy mi volt az "idő előtt" mi az a "semmi", ezért kezdi el istennel magyarázni a világot
2010. nov. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
86%

Az emberi agy elhiszi amit elég sokszor hall/lát.

A biblia egy jó könyv arra, hogy elhitesd az emberekkel hogy a becsületes, bűnmentes társadalmi élet a jó.


Úgy is mondhatnám a Biblia és a keresztény vallás egy ideális eszköz a nép, a tömeg fegyelmezésére: ne bűnözz mert a pokolra jutsz és ha ezt elhiteted az emberekkel, akkor általában nem is lesz baj velük, mert félnek a pokoltól...


Én is valami ilyet etetnék be az emberekkel, ha azt akarnám hogy nyugalomban, zavartalanul dolgozzanak NEKEM, míg én tetszőlegesen élem a világom az emberek által becsületesen befizetett egyházi adókból...


Bocsi mindenkitől akit ez sért, ez az én véleményem.


Egyébként nem mondom azt hogy nem létezik valami istenség, meg túlvilág stb, de józan ésszel valószínűnek tartom hogy az okosak az emberek beidomítására találták ki az ilyen vallásokat...

2010. nov. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
9%

kedves kérdező.


ha utána jártál a dolgoknak, akkor bizonyára tudod, hogy a bűn az az effekt, ami által nemesedik az ember, amiből megtanulja mi a jó...de ha nincsen ennek a dolognak a tudatában, akkor kissé visszatartó erőként fog hatni. tehát az ostobaság, mint szellemileg ködben levés, is ily módon enyhén blokkoló hatású, ezért bűn. ennyi. a logika pedig ezer irányba mehet...itt józan észről és racionális gondolkodásról van szó, nem másról. másrészről pedig én sem érzékelem a tudatodat, csak annyit észlelek, hogy egy test hangokat ad ki magából, és figurákat vág, illetve illata van. ez nem bizonyíték a tudatosságra. még azt sem tudnám kitalálni, hogy mit fogsz csinálni a következő kommentednél, ezt pedig az én szemszögemből még véletlennek is nevezhetjük. de én elfogadom hogy a te anyagi tested mögött ott van az értelem, és feltétel nélkül szeretni tudás, ahogyan az egész univerzum mögött is elfogadom az egyedüli létezőt, az Elmét(Isten), és mindezt azért, mert én maga tudatos vagyok és létezem. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:
Húh, kedves utolsó. Látom az értelmét annak amit írsz, mert egyszer édesapám elmagyarázta. De kérdem én: észleled e isten hangját, érzed e az illatát? Mert én nem. És sohase éreztem. Én csak annyit látok, hogy van egy szervezet, ami tökéletesen felépített, és pszihikai nyomást gyakorol a "homályos elmeállapotú" népre, miközben azzal amit hirdetnek, megtagadják a hívőiktől a megváltást. Hát mi értelme? Az egyház egy vámpír, ami pofátlanul csapolja az emberek vérét, ezt ráépítve egy könyvre, aminek mint előttem mondták fele sem igaz. Ha az ostobaság bűn, akkor sokan bűnösek, bármennyire is szeretik istent. És elnézést ha ezzel bárkit is megsértettem, és ne háborodjatok fel, ez csak az én véleményem.
2010. nov. 28. 21:25
 9/57 anonim ***** válasza:
15%

Miért hiszek Istenben, és miért fogadom el a Bibliát Isten igéjének? Mert a Biblia sokkal inkább ad elfogadható magyarázatot a személyes kérdéseimre, mint bármi más. Tudod nem születtem hívőnek, nem is neveltek annak. Olvastam annak idején egy pszichológiával foglalkozó könyvet, ami elmondta, hogy a döntéseim meghozásánál milyen tényezők befolyásolnak. És rá kellett jönnöm, hogy igaz, amit ír. De azt már nem tudta megmagyarázni az a pszichológiai könyv, hogy miért így döntök. Ezt csak évekkel később a Bibliából értettem meg. Egy kicsit gondolkozzál el az emberi viselkedésen. Teljesen értelmetlen és irracionális dolgok vannak benne. Hány olyan öreg ember van, akik teljes szegénységben éltek, és haláluk után a rokonság több milliót talál párnában, szekrényben, takarékbetétkönyvben. Kuporgatta a pénz, mindent megvont magától, de minek? Aztán a gazdagok. Mindent csak maguknak. A márkás autók tucatjai állnak a garázsban, és egyikkel sem jár, mert még a végén megkarcolódik. De akkor minek? Vagy itt a legfrissebb sztár hír: Damu Roland megveri és megerőszakolja a volt barátnőjét. Miért? Egy sikeres embernek kellene lennie. Tehetséges, ismert, valószínűleg jól keresett, hány ember cserélne vele boldogan, és ő még sem boldog. Mert azt te sem gondolod, hogy egy boldog ember azt teszi amit ő. De vehetjük a Stol Andrást is. Ugyan az a kategória. És példák sokaságát hozhatnám az érthetetlen és értelmetlen emberi viselkedésre. És a miértekre csak a Biblia ad elfogadható magyarázatot. Hidd el, a Biblia sokkal jobban ismer téged, mint te saját magadat. Ami érthető, hiszen az az Isten ihlette, aki téged megteremtett.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. nov. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó, én tisztelem a hitedet, te viszont végig úgy fogalmazol, mintha a valóság az lenne amit te gondolsz. Na jó igazából ez nem is baj, ez bizonyítja hogy tényleg elhiszed hogy létezik egy Isten, aki szeret minket, de ettől még leküld a pokolba az örökkévalósgig ha sok a bűnünk...


Kérdező... Én meg most eléggé fáradt vagyok, nem tudom mit is akart írni LastOne, de a te reakciódra annyit szeretnék mondani, hogy nem kell fizikailag tapasztalnod valamit hogy elhidd a létezését.


Mint intézményt, én se szeretem a fizetős vallásokat.


Nekem tetszenek az olyan gondolatok, hogy a tudatunk egy és ugyanaz mint a világ és valójában az Isten a világ, és mi meg ha túllépünk a fizikailag érzékelhető valóságnál, akkor rájüvünk, hogy egyek vagyunk Istennel (itt nem kell a keresztény istenre gondolni, tökmindegy mire gondolunk, lényeg hogy valami más is van amit nem látunk és nem tudunk vonalzóval megmérni..)

És azért érdekes ez a gondolat, mert a mai tudomány is kezd ilyen irányba mozogni. Sőt már talán 30-40 éve. Húrelmélet, szupertér, meg mittomén milyen teóriák vannak, amelyek magyarázni próbálják a világegyetem működését, és kb oda lyukadnak ki, hogy nem csak a 3 dimenzió van, meg az idő, hanem - elmélettől függően - jópár extra dimenzió is, amit egyszerűen nem tudunk vizsgálni, de mégis csak a létezükkel lehet magyarázni ilyen olyan jelenségeket....


Holografikus tér vagy nemtommi a neve annak másik elméletnek, ami szintén a tudomány terméke, hogy valójában nem itt vagy egy atom meg ott van egy atom, hanem csak valami egészen másnak a holografikus vetülete az amit látunk és hallunk, és ez a valami viszont egy egységet akot, és a világegyetem minden minden részecskéje közvetlen kapcsolatban áll egymással, tértől függetlenül....


Na most sokat zagyváltam amiről csak 1-2 dolgot hallottam, de talán érdemes utánanézni mai fizikai elméleteknek, mert elég merész irányokba elmennek...

2010. nov. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!