Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A 10parancsolat melyik pontját...

A 10parancsolat melyik pontját szegted meg eddig a legtöbbszőr?

Figyelt kérdés

A tízparancsolat


1. Ne tisztelj más isteneket.

2. Ne csinálj faragott képet (bálványt) és ne imádd.

3. Isten nevét hiába ne mondd.

4. Szenteld meg a hetedik napot.

5. Tiszteld apádat és anyádat.

6. Ne ölj.

7. Ne törj házasságot (ne paráználkodj).

8. Ne lopj.

9. Ne tégy hamis tanúságot.

10. Ne kívánd, ami embertársadé.


2009. szept. 6. 00:13
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
68%

3.- Nagyon sokszor szoktam mondani

4.- Nem szentelem általában:D

5.- Apámmal nem vagyok jóban, tehát nem tisztelem

8.- Kiskoromban loptam egy nyalókát:)

9.- Ajaj, ez is kiskoromban

10.- Sajna ez is emgvan bennem


hát ez így nem jó, szerintem a pokolra kerülök

2009. szept. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
60%
A kérdezőnek, a 7. parancsról, ami amúgy is a hatodik, csak nem jó a sorrended, h. nem csak a szex számít bele, hanem az önkielégítés is, és a házasság előtti szex is, szal ennyi...Látom vallás terén nem vagy tájékozott...:S
2009. szept. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
76%

Akkor a 7-es is:D


00:58-as

2009. szept. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

ma 01:06: a google-ből másoltam ki...Ok, a maszturbálás is beleszámít, én csak annak írtam, aki azt írta, hogy csak a megcsalás paráználkodás, pedig minden házasságon kívüli szex az.


Különben ha ennyire értesz hozzá, akkor az ölés az csak emberekre vonatkozik vagy kisebb állatokra is? pl. bogarak, madarak. Különben azért nem tudom, mert nem vagyok vallásos, a pokolban sem hiszek. Ha állatok is beletartoznak, akkor már megszegtem mindet. :D

2009. szept. 6. 01:12
 15/36 anonim ***** válasza:
76%

3.4.5.7.8.9.10

o.O

2009. szept. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
75%

2. pontot már az egyház megszegi.

4. Pihenek, de semmi nagyon szent dolgot nem csinálok, nem járok templomba, etc.

7. Házasságot nem török, de nem is vagyok mostanság túl hűséges, miután átvert egy lány, akiért mindent megtettem

2009. szept. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
76%
3,4,10...de ezeket folyamatosan megszegem...de nem vagyok hívő, csak úgy kíváncsiságból néztem át :)
2009. szept. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
59%
11. Ne fürggyé le.
2009. szept. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
93%

más isteneket tisztelek, hiába mondom az általam nem tisztelt Isten nevét, nem szentelem meg a hetedik napot, nem tisztelem eléggé szüleimet, még nem öltem, de kipróbálom egyszer, loptam is, hamis tanúságot tettem (nem bíróságon), megkívántam másét.

igazából csak a 2.-at, 6.-at és a 7.-et tartottam eddig be. elkárhozott lélek.

2009. szept. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
53%

Nem könnyű betartani a tízparancsolatot.

Jézustól ezt kérdezték (Máté 22:36-40):

"TAnító, melyik a legnagyobb parancsolat a Törvényben? Ő ezt mondta neki: Szeresd Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel és egész elméddel. Ez a legnagyobb és első parancsolat. A második ehhez hasonló: Szeresd felebarátodat, mint önmagadat. Ezen a két parancsolaton alapul az egész Törvény és a Próféták."

És tényleg. Ha ezt a 2-t betartjuk, akkor betartjuk az összeset.

2009. szept. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!