Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A 10parancsolat melyik pontját...

A 10parancsolat melyik pontját szegted meg eddig a legtöbbszőr?

Figyelt kérdés

A tízparancsolat


1. Ne tisztelj más isteneket.

2. Ne csinálj faragott képet (bálványt) és ne imádd.

3. Isten nevét hiába ne mondd.

4. Szenteld meg a hetedik napot.

5. Tiszteld apádat és anyádat.

6. Ne ölj.

7. Ne törj házasságot (ne paráználkodj).

8. Ne lopj.

9. Ne tégy hamis tanúságot.

10. Ne kívánd, ami embertársadé.


2009. szept. 6. 00:13
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
Váááá mekkora harc alakult itt ki...:D 1.06 voltam:D
2009. szept. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
85%

Én azt mondom, hogy teljesen felesleges a vita a szombati és a vasárnapi Istentisztelet mellett érvelők között. Tény, hogy az áll a magyar Bibliafordítások nagyrészében, hogy "Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt." - illetve ennek más változata. Azonban ha megnézünk egy angol vagy német nyelvű fordítást, láthatjuk, hogy egyik sem szombatról, hanem sabbatnapról beszél - a megpihenés napjáról, amikor a Teremtés utolsó fázisára, az Úr megpihenésére emlékezve hozzá hasonlóképp cselekszünk. Igaz ugyan, hogy a "szombat" elnevezés a sabbatból ered, de ez csak egy név. Bármi értelme az időponthoz kötésnek akkor volt, amikor a(z amúgy végtelenül szöveghű és nominalista) zsidók kapták ezeket a törvényeket: egy helyen éltek, egy időzónában. A keresztény nép azonban mindenhol él a Földön; lehetséges, hogy éppen szombat van ott, ahol az egyik keresztény él, míg a másiknál már vasárnap. Akkor van-e pontos időpontja a sabbat kezdetének és végének?


De nem akarok érvelni vagy vitát szítani. Csak nézzetek mélyen a szívetekbe, és kérdezzétek meg: Krisztus vajon többre becsülne-e egy képmutatót, aki szombaton jár Istentiszteletre, mint egy őszinte hitű embert, aki vasárnap? És többre becsülne-e egy képmutatót, aki vasárnap jár Istentiszteletre, mint egy őszinte hitűt, aki szombaton? Kívánom, a Szentlélek adjon nektek választ a szívetekben.


A civakodást pedig hagyjuk meg a farizeusoknak, kikből oly sok van még a mai időkben is. Jézus azt mondta, tartózkodjunk a farizeusok kovászától!


Az én egyházam általában vasárnaponként, bizonyos helyeken azonban szombatonként tart Istentiszteletet. És nem hiszem, hogy bárki is kivettetne Isten királyságából azért, mert más napon tartotta a sabbatnapot, mint egy másik testvére. Ennél sokkal, sokkal komolyabb dolgokon kellene elgondolkoznia a mai keresztény népnek! Amíg alkalomadtán sok, magát keresztényként aposztrofáló ember alapvető krisztusi erkölcsi- és életszabályokat nem tart be, esetleg némely örökérvényű parancsolatokat elavultnak, vagy saját bűneit jelentéktelennek tekinti, miért lenne itt az ideje vitatkozni arról, hogy a sabbatnap mikortól számolva a hetedik? A feladatunk minél több lelket megmenteni, hogy visszatérhessenek Mennyei Atyánkhoz; és az ő szent fia Jézus Krisztus majd igazságos ítéletet hoz mindannyiunk felett az utolsó napon. Mert végtelenül igazságos.

2009. szept. 18. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

1. más vallású vagyok nem keresztény

2. 1. pont miatt természetesen más az imádat tárgya

3. nem mondom ha nem kap el az ideg

4. na mondjatok egy nőt aki nem gürizik bármit! otthon vasárnap, hanem elégedetten heverészik hajnaltól napestig

5. tiniként mint mindenki dilis voltam

6. gyakran előfordul (tyúkok, kacsák, volt hogy disznó is sorra került)

7. :) mi abban a bűn, hisz boldoggá tesz

8. gyerekként párszor kölcsönvettem a tesómtól ezt-azt

9. nincs olyan ember aki ne hazudott volna (már a gyerekeket is az un. kegyes hazugságokra neveljük)

10. na ne már :D dögöljön meg akinek nagyobb háza, jobb kocsija és több pénze van, mert én hülyére gürizem magam azt mégis sz@rul élünk

2009. nov. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
lopni már loptam,a többi nem igazán nagy bűn
2010. jún. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
7.
2011. jan. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:
Kedves szombat vs. vasárnapozók, Isten az utolsó napon pihent meg. Az utolsó nap régen szombat volt, sok helyen most is a hét utolsó napja a szombat (pl.: USA, Anglia) viszont ahol vasárnap vált az utolsó nappá, ott egyértelműen az lett a "pihenés napja, az Úr napja"
2012. aug. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!